Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Kraków]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Szukam szukam i znaleźć nie mogę, a jak już mogę, to okresy oczekiwanaia są straszliwie długie - typu 2 miesiące. Do grupy na Lenartowicza 14 psychiatra mnie nie zakwalifikował, konsultacja u Babińskiego dopiero 22 kwietnia i nie wiem.. gdzie co jak.

z góry dzięki za pomoc !!

Jeszcze chciałem dodać że chodzi o takie rzeczy jak zaburzenia osobowości, zaburzenia relacji ogólnie międzyludzkich. Nie jestem w stanie funkcjonować normalnie w przyjaźniach.. każda relacja w moim życiu kończyła się jakimiś chorymi gierkami. ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad korzyściami z takiego spotkania. Obawiam się, że jestem na tyle empatyczna, że mogłabym nie udźwignąć ciężaru Waszych problemów. Jeśli jest mnie w stanie ktoś przekonać, to przyjdę.

 

Mi się wydaje, że takie spotkanie (poza poznaniem się bliżej itp) powinno prowadzić do czegoś - pomocy w rozwiązaniu pewnych problemów, wsparcia się nawzajem, itp. Największym błędem byłoby spotykanie się i nurzanie nawzajem w swoim cierpieniu, szczegółowe opowiadanie o swoich fazach i schizach - co stanowi piękny materiał na wkręcanie sobie kolejnych motywów, sami wiecie jak to działa ;)

Jak tylko się dobrze dogadamy, w jaki sposób by to miało wyglądać, myślę że nie będziesz się miała czego obawiać i będziesz mieć ochotę się spotkać. Oczywiście - nic na siłę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie, to nie macie się co bać, że będę wylewał moje bóle, przemyślenia itd. :)

Mózg pracuje tak jak dawniej sprawnie, no może prawie jak dawniej, tyle tylko, że terapia mnie bardzo mocno zresocjalizowała, więc nie ma obaw co do psychopatycznych zapędów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś odważyłam się po raz pierwszy napisać na tym forum. Mój post, w którym jest nieco więcej o moich problemach nerwicowych umieściłam na Nerwicach lękowych (jakby ktoś chciał przeczytać - będę wdzięczna).

Ogólnie rzecz ujmując mam fobie na tle chorób (głównie raka), co przyczynia się do tego, że nie mogę już normalnie funkcjonować. Dostałam skierowanie z Lenartowicza na terapię indywidualną (bo tam na grupową ze względów czasowych nie mogłam chodzić). Może moglibyście mi polecić gdzie państwowo przyjmują dobrzy psychoterapeuci w naszym mieście. Albo może kogoś prywatnie, kto by fajnie prowadził terapie dla takich osób jak ja i pomógł wyjść z tego obłędu. Nie mam w tym względzie doświadczenia, ani też kogo się poradzić. Będę wdzięczna za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dagi - witaj:) Z chęcią bym Ci pomogła, ale obecnie sama szukam dobrego psychologa/terapeuty (i z NFZ i prywatnie - liczy się dla mnie kompetentność i dobre podejście), co łatwe nie jest - niestety z tego co widzę tu na forum, jest wiele pytań o specjalistów, a niewiele rzeczowych odpowiedzi (ewentualnie - negatywne). Liczę, że może jednak ktoś się skusi i kogoś "zareklamuje" w ramach pomocy kolegom i koleżankom z forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Też przejrzałam to forum, ale jakoś mało konkretów. Czy nie można umieszczać tu nazwisk i telefonów specjalistów? Bo ja już nie wiem. Dużo informacji jest na przykład na gg albo maila. Widzę, że dwie osoby (na nerwicach lękowych) poleciły mi psychoterapię poznawczo - behawioralną. Jak czytam opis to myślę, że mogłoby mi to odpowiadać. Może znacie jednak jakiegoś psychoterapeutę w Krakowie, który prowadzi terapię tą metodą. Znalazłam np. w internecie Panią Katarzynę Joniec, czy ktoś z Was może coś o niej słyszał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również znalazłam p. Joniec w internecie, miła strona i ciekawie to wygląda - ale brakuje mi jakichś konkretów czy opinii od kogoś, kto skorzystał.

Ktoś jeszcze polecał p. Barbarę Sokół ( np. http://psychoterapia-krakow.pl/barbarasokol.html ), ale też z wielkimi ogólnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam sobie trochę opisów tych psychoterapii i to co by mi podchodziło (rzecz jasna tylko z opisu, bo nie wiem jak to w praktyce wygląda) na moje zaburzenia hipochondryczne to:

Psychoterapia poznawczo – behawioralna.

Psychoterapia ericksonowska

 

Niezbyt mi podchodzi;

Psychoterapia psychodynamiczna

Psychodrama

 

Podoba mi się Gestald, ale to raczej tak w ogóle w swych założeniach. Myślę, że by mi się odpowiadało coś takiego nawet gdybym była „zdrowa psychicznie”, ale chyba nie na moje schizy w obecnym stanie.

 

A frapuje mnie czy ktoś może słyszał o tym Panu - bardzo go rekomendowała mojej mamie znajoma:

http://drbach.pl/index.php/t/gabinet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A frapuje mnie czy ktoś może słyszał o tym Panu - bardzo go rekomendowała mojej mamie znajoma:

http://drbach.pl/index.php/t/gabinet

 

Słyszałam kilka opinii - nie wiem na ile miarodajnych - niektórzy chwalą te ich metody i "ekstrakty dr Bacha" - ja jednak jakoś nie wierzę, że stosowanie jakichś specyfików miałoby mnie wyleczyć - pomóc w relaksacji itp. - owszem, ale niewiele więcej. Mimo wszystko stawiałabym na psychoterapię, niestety nie znam opinii o psychologach, którzy tam pracują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Louven

Mnie też to wygląda jakoś tak za bardzo magicznie. Choć moja kuzynka wybrała się do niego raz (przyjechała z zagranicy ale tylko na chwilę) i powiedział jej po rozmowie, że na jej problemy to tylko psychoterapia grupowa, albo indywidualna dłuższa, a te preparaty ewentualnie tylko wspomagająco, bo same nie pomogą. Więc chyba to nie jest tak, że roztacza ich cudotwórcze wizje. Jak widzę na stronie, to on ma pokończone kursy z psychoterapii, ciekawi mnie jakim jest psychoterapeutą. Choć ja generalnie jestem sceptyk do takich innych metod.

 

Chciałabym iść do jakiegoś psychoterapeuty (a najlepiej psychoterapeutki), który (a) by była taką ciepłą, przyjazną osobą. Bo jedyny "fachowiec" od psychiki, z którym rozmawiałam tj. pani psychiatra z Lenartowicza, była taka zimna, bez empatii. Ja wiem, że ona mnie nie miała leczyć, tylko zdiagnozować, ale choć parę słów otuchy mogła wypowiedzieć. A ona nic, zanotowała co miała - zaburzenia hipochondryczne, do nas na terapię, albo gdzieś na indywidualną i do widzenia. Chciałabym osobę ciepłą, a z drugiej strony stanowczą, która by mi umiała nagadać, że zdziwiam i nic mi nie jest. Nie wiem czy to tak może być na terapii. Ja się boję, że jak pójdę i mi tam każą dochodzić do głębi samej siebie to nic mi z tego nie wyjdzie. No i sama nie wiem. Chyba spróbuję do tej Joniec, jak nikt mi nikogo nie poleci.

 

PS

A jak wyglądają te Wasze spotkania? Rekreacja i pogaduchy? Koło wsparcia? Wymiana doświadczeń? Czy wszystko po trochu? Czy można się podłączyć i czy robicie segregację wiekową ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to chyba nie bardzo skorzystam. Bo ja na Lenartowicza już byłam i dostałam skierowanie na psychoterapię indywidualną, no chyba żebym miała czas ( a nie mam na tak intensywną terapię grupową jak oni prowadzą) to zawsze mogę do nich wrócić. No i tak sobie myślę, że pewnie iść tam drugi raz do innego lekarza, jak i tak nie będę korzystać z ich terapii, to chyba nie bardzo. Ale dziekuję za namiary. Może gdzieś jeszcze się na niego natknę - warto pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłaczam sie do ogolnej prośby o polecenie naprawde dobrego psychologa/ psychoterapeuty. W moim przypadku wchodzi w gre jedynie NFZ Musze znaleźć kogos jak najszybciej gdyz moja pani psycholog wyjezdza.. Jesli macie namiary na kogos dobrego dajcie znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×