Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Kraków]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej czy jest ktoś kto pogada (na razie tylko wiadomości, spotkania nie wykluczam, ale wolę z tym poczekać)? Po prostu czasem potrzebuję otuchy, bo od jakiegoś czasu mam ogromne myśli samobójcze i jestem tym przerażona, nie widzę celu w swoim życiu. Potrzebuję czasem tylko rozmowy. Psycholog/terapeuta na razie odpada, nie byłam u żadnego od kilku lat i myślałam, że już ze mną wszystko w porządku... Rodzina i znajomi nie znają mojego problemu i nie chcę by ktoś się dowiedział. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czy jest ktoś kto pogada (na razie tylko wiadomości, spotkania nie wykluczam, ale wolę z tym poczekać)? Po prostu czasem potrzebuję otuchy, bo od jakiegoś czasu mam ogromne myśli samobójcze i jestem tym przerażona, nie widzę celu w swoim życiu. Potrzebuję czasem tylko rozmowy. Psycholog/terapeuta na razie odpada, nie byłam u żadnego od kilku lat i myślałam, że już ze mną wszystko w porządku... Rodzina i znajomi nie znają mojego problemu i nie chcę by ktoś się dowiedział. Pozdrawiam.

 

Zdajesz sobie sprawę, że takie znajomości w dużej ilości przypadków prowadzą do skupieniu się głównie na sobie podczas relacji (motywy depresyjne) co efektuje w toksycznych relacjach? Po prostu przestrzegam i nie chce źle wróżyć...Btw. nice nick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, że takie znajomości w dużej ilości przypadków prowadzą do skupieniu się głównie na sobie podczas relacji (motywy depresyjne) co efektuje w toksycznych relacjach?

 

taaa... :smile: kącik wzajemnej licytacji :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co? grupy terapeutyczne są w rzeczywistości toksyczne? :P

I jestem nowa, Paulina, 20 lat. Jakby było planowane ogólne spotkanko, to fajnie by było gdyby ktoś poinformował, może akurat będę miała humor na poznanie nowych ludzi :) trzeba korzystać z możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co? grupy terapeutyczne są w rzeczywistości toksyczne? :P

I jestem nowa, Paulina, 20 lat. Jakby było planowane ogólne spotkanko, to fajnie by było gdyby ktoś poinformował, może akurat będę miała humor na poznanie nowych ludzi :) trzeba korzystać z możliwości.

 

długofalowe relacje po grupach terapeutycznych są uważane za terapeutów za toksyczne, czasem jest to prawda czasem nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długofalowe relacje po grupach terapeutycznych są uważane za terapeutów za toksyczne, czasem jest to prawda czasem nie.

A jak to jest uzasadnianie? Słyszałam, że chodzi o to, żeby nie mieć poczucia jakby się dalej było w terapii. Jestem ciekawa, czy są też jakieś inne powody tej toksyczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć samo przebywanie na takim forum jest już samo w sobie toksyczne ;) .

Liz chodziło chyba tylko żeby zastąpić kimś psychologa nie o relacje.

W sumie to ciekawe bo można przyjąć różne relacje o odmiennych zaburzeniach i w każdym przypadku może powstać różna mieszanka albo nawet pewne cechy mogą się w wyjątkowych przypadkach uzupełniać. Ciekawa może być relacja Chad owca z Borderline.

 

Reflektuje ktoś coś wyjście na świeże powietrze bo zaraz śnieg spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć samo przebywanie na takim forum jest już samo w sobie toksyczne ;) .

Liz chodziło chyba tylko żeby zastąpić kimś psychologa nie o relacje.

W sumie to ciekawe bo można przyjąć różne relacje o odmiennych zaburzeniach i w każdym przypadku może powstać różna mieszanka albo nawet pewne cechy mogą się w wyjątkowych przypadkach uzupełniać. Ciekawa może być relacja Chad owca z Borderline.

 

Reflektuje ktoś coś wyjście na świeże powietrze bo zaraz śnieg spadnie.

 

Pewnie, zaraz mnie pier.. jak zostanę u siebie dłużej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć samo przebywanie na takim forum jest już samo w sobie toksyczne ;) .

No i takie realcje też są toksyczne wiem po sobie,ta licytacja to prawda.

 

Mam doświadczenie bo wdałem się już w kilka dłuższych relacji tego typu,ale jest dobra metoda żeby do tego nie doszło i żeby relacja była zdrowa-tj. nie gadacie o depresji,w ogóle.Jak się spotykacie to po to żeby coś robić,grać w siatke,biegać,tańczyć,oglądać filmy byle by nie po to żeby GADAĆ bo jak zaczniecie gadać to musi się skończyć na temacie depresji,licytacjach itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychologia terapeuci odradzają otwarcie czytania jakichkolwiek poradników forów czy też literatury nawet ulotek z tym związanych.

Relacja osoby zdrowej z chorą też może być toksyczna czy zdrowej ze zdrową zależy od nasilenia i rodzaju zaburzeń w sumie to te granice są płynne wiele osób zaburzonych w ogóle się nie leczy i dobrze się mają. Nauka mówi że 30 % społeczeństwa jest w jakiś sposób zaburzonych ciężko każdego pytać się czy jesteś normalny, wypełniając ostatnio ankietę u jednego pracodawcy wiedziałam pytanie czy leczysz się psychiatrycznie. Właśnie chodzi raczej w tym wszystkim o umiejętność utrzymanie zdrowych granic w relacjach nawet nie osobowych ale grupowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychologia terapeuci odradzają otwarcie czytania jakichkolwiek poradników forów czy też literatury nawet ulotek z tym związanych.

Relacja osoby zdrowej z chorą też może być toksyczna czy zdrowej ze zdrową zależy od nasilenia i rodzaju zaburzeń w sumie to te granice są płynne wiele osób zaburzonych w ogóle się nie leczy i dobrze się mają. Nauka mówi że 30 % społeczeństwa jest w jakiś sposób zaburzonych ciężko każdego pytać się czy jesteś normalny, wypełniając ostatnio ankietę u jednego pracodawcy wiedziałam pytanie czy leczysz się psychiatrycznie. Właśnie chodzi raczej w tym wszystkim o umiejętność utrzymanie zdrowych granic w relacjach nawet nie osobowych ale grupowych.

 

Indeed, dużo rzeczy związanych z psychiatrią polską w szczególnie tj. artykuły, porady etc to stek bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie matematyka to nauka która przyjmuje pewne prawdy i wzorce zachowań które w danej chwili są korzystne dla wypowiadającego tak żeby mieć coś do powiedzenia czyt. raz szklanka jest do połowy pełna a raz pusta.

W sumie te artykuły porady są przez kogoś napisane często autorytety które piszą takie rzeczy zakazują je czytać.

Osoby które burzą porządek i starają się znaleźć inny punkt widzenia np. Witkowski są widziane za szkodników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie matematyka to nauka która przyjmuje pewne prawdy i wzorce zachowań które w danej chwili są korzystne dla wypowiadającego tak żeby mieć coś do powiedzenia czyt. raz szklanka jest do połowy pełna a raz pusta.

W sumie te artykuły porady są przez kogoś napisane często autorytety które piszą takie rzeczy zakazują je czytać.

Osoby które burzą porządek i starają się znaleźć inny punkt widzenia np. Witkowski są widziane za szkodników.

 

Pozwolę sobie jeszcze na krytykę psychiatrów i psychologów..z moich ponad 6 letnich doświadczeń związanych z tą dziedziną dochodzę do wniosku, że tym osobom zależy bardziej na wyprodukowaniu "niezaburzonego psychicznie" człowieka a jak to ma się to w praktyce? Kolejny dron społeczeństwa..

 

-- 21 paź 2014, 22:18 --

 

coś? ktoś? chętny na spotkanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie w sobotę 25.10 na Placu Wolnica pod Muzeum Etnograficznym o godz .17.30.Ktoś chetny?

okies, tylko rozumiem, że przy wejściu się spotykamy? Swoją drogą, dobrze by było żeby odpowiednia ilość ludzi się zdeklarowała i faktycznie przyszła.

Ostatnio były tylko 3 osoby wliczając mnie.

 

-- 23 paź 2014, 16:11 --

 

kraków tak bardzo nie żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×