Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kłopoty w życiu oraz brak siły na cokolwiek.


NieznanyCzłowiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio w życiu nie układa mi się za dobrze. Wkrótce będę miał egzamin osmoklasisty i ledwo Mi się chcę uczyć. Nie umiem Siebie zaakceptować. Mam marzenia, które pragnę spełnić jak : Ukonczenie liceum na prof humanistycznym, wyjazd do Stanów Zjednoczonych na studia itp...

Ostatnio miałem plan, aby uzbierać pieniądze na najnowszego Iphona 8 (lub 7 bo to prawie to samo) ale niestety nie wychodzi Mi to. Nie mogę czasami zapanować nad Sobą. Nie kontroluje tego co robie np. Wstaję rano i zamiast zjeść sniadanie lub sie umyc i ubrać to idę grać. Obecnie w moim domu, musze pomagać. Sprzątać, wynosić śmieci itp...

Mój typowy dzień wygląda tak:

Wstaje rano i ubieram sie i czekam na kolegów az pogramy LUB biorę telefon i ogladam YouTube.

Po południu patrzę znowu w telefon i w Swoje gry. Wtedy nie mam ochoty na nic. 

Wieczorem jest tak samo. 

Obejrzałem pewien serial ( dla ciekawych 911- ratownicy) i bardzo mi się spodobał. 

Chciałbym w końcu wydoroslec. Chcialbym w końcu przestać grać całymi dniami i czas poświęcać na ważniejsze rzeczy. Chcę się ogarnąć i nauczyć się rzeczy, które bardzo się przydadzą w życiu.

Oczekuję na natychmiastowanatychmiastowa pomoc.

Oznacze także, że moj kolega również ma z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są w tym wszystkim Twoi rodzice, którzy pozwalają Ci tak intensywnie korzystać z mediów? To oni powinni Ci je ograniczyć, dbać o odpowiednio spędzał czas. Czas grania w gry możesz ograniczyć sobie sam. Spróbuj zrobić plan w jakie dni i ile godzin możesz grać. Skoro tak Ci zależy na zmianie powinieneś sobie z tym poradzić. Poświęć czas na naukę, ale nie tylko. Spotkaj się z kolegami, ale nie rozmawiając w grze. Idźcie na spacer albo pograć w piłkę. Internet i gry w nadmiarze bardzo szkodzą, szczególnie dzieciom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NieznanyCzłowiek

Tak się składa, że ja również chodzę do ósmej klasy. Mam mnóstwo obowiązków, zadań i niezwykle mało czasu dla samej siebie. Pomimo nadmiaru wszystkiego, tak jak każdy, mam swoje marzenia. Z całej siły staram się do nich dążyć. Odpowiadając na Twoje pytanie, abyś spełnił swoje marzenia i odzyskał siły:

●Zaakceptuj i pokochaj się (jeżeli tego nie zrobisz, nie będziesz o samego siebie dbał).

●Spróbuj traktować się, jak swojego najlepszego przyjaciela (dobry i prawdziwy przyjaciel pociesza, dodaje otuchy, ale też potrafi dać plaskacza w twarz, gdy jest to potrzebne - np. gdy za długo grasz).

●Starannie i sumiennie wykonuj swoje obowiązki - pracowitość jest kluczem do świata marzeń. 

●Poza tym, pomyśl - nie podoba Ci się życie jakie masz, więc po co w nim dalej tkwić? Za każdym razem, kiedy będziesz chciał zagrać, zastanów się "Czy chcę, aby właśnie tak wyglądało moje życie?".

Mam nadzieję, że odrobinkę pomogłam. Aaaa i powodzenia na teście;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szczerbatka napisał:

@NieznanyCzłowiek

Tak się składa, że ja również chodzę do ósmej klasy. Mam mnóstwo obowiązków, zadań i niezwykle mało czasu dla samej siebie. Pomimo nadmiaru wszystkiego, tak jak każdy, mam swoje marzenia. Z całej siły staram się do nich dążyć. Odpowiadając na Twoje pytanie, abyś spełnił swoje marzenia i odzyskał siły:

●Zaakceptuj i pokochaj się (jeżeli tego nie zrobisz, nie będziesz o samego siebie dbał).

●Spróbuj traktować się, jak swojego najlepszego przyjaciela (dobry i prawdziwy przyjaciel pociesza, dodaje otuchy, ale też potrafi dać plaskacza w twarz, gdy jest to potrzebne - np. gdy za długo grasz).

●Starannie i sumiennie wykonuj swoje obowiązki - pracowitość jest kluczem do świata marzeń. 

●Poza tym, pomyśl - nie podoba Ci się życie jakie masz, więc po co w nim dalej tkwić? Za każdym razem, kiedy będziesz chciał zagrać, zastanów się "Czy chcę, aby właśnie tak wyglądało moje życie?".

Mam nadzieję, że odrobinkę pomogłam. Aaaa i powodzenia na teście;)

Takich podpunktów przydałoby mi się więcej. Owszem, pomogły Mi, niektóre choć chciałbym więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Angel_1896 napisał:

Gdzie są w tym wszystkim Twoi rodzice, którzy pozwalają Ci tak intensywnie korzystać z mediów? To oni powinni Ci je ograniczyć, dbać o odpowiednio spędzał czas. Czas grania w gry możesz ograniczyć sobie sam. Spróbuj zrobić plan w jakie dni i ile godzin możesz grać. Skoro tak Ci zależy na zmianie powinieneś sobie z tym poradzić. Poświęć czas na naukę, ale nie tylko. Spotkaj się z kolegami, ale nie rozmawiając w grze. Idźcie na spacer albo pograć w piłkę. Internet i gry w nadmiarze bardzo szkodzą, szczególnie dzieciom.

Czyli mówisz, że to wszystko przez internet? Niestety już na tyle się pogorszyłem, że już część znajomych po prostu Mnie nie zaprasza na dwór, pizze lub coś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szczerbatka napisał:

@NieznanyCzłowiek

A mówiłeś o swoich problemach bliskim? Zawsze, ale to zawsze jest taka osoba, z którą możesz podzielić się swoimi uczuciami i emocjami.

Mama proponuje iść do psychologa.

Tata jest poza granicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uciekasz w gry i internet tak samo jak niektórzy uciekają w hazard,narkotyki albo alkohol. Nie trać czasu na gry bo będziesz tego żałować. Motywacji nie masz bo receptory dopaminowe zostały odwrazliwione przez gierki, tak czy siak musisz odstawić gry na dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×