Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Czym się kierujecie przy wyborze literatury? 

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dużo ostatnio czytam i prawdę mówiąc - bliżej mi do tekstów skierowanych dla psychiatrów. Teksty na portalach psychologicznych, artykuły są dla mnie mętne. Artykuły oraz książki skierowane dla psychiatrów dają zdecydowanie pełniejszy obraz, więcej faktów, a mniej teorii i zbędnych ozdobników. A czym Wy się kierujecie, kiedy we własnym zakresie chcecie poszerzyć wiedzę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Atrakcyjnie wyglądającym tytułem. Tytuł musi mnie zachęcić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, jak piszesz @Lilith. Porządną bibliografią, tekstem popartym badaniami, a przede wszystkim fakty, fakty i jeszcze raz fakty. Należę raczej do miłośników stylu "krótko, zwięźle i na temat".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważyłam, że internecie są często takie jakby "zajawki" z danej tematyki. Bardzo ogólnikowe opisanie tematu "po łebkach". Niestety rzetelna wiedza kosztuje, czy to pieniądze, czy czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wTymTygodniumasz rację. Żeby się przekopać przez te bezwartościowe strony i artykuły, to trzeba nad tym trochę posiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.04.2019 o 07:17, wTymTygodniu napisał:

Zauważyłam, że internecie są często takie jakby "zajawki" z danej tematyki. Bardzo ogólnikowe opisanie tematu "po łebkach". Niestety rzetelna wiedza kosztuje, czy to pieniądze, czy czas.

W sumie jeszcze pół biedy, kiedy takie "artykuły po łebkach" mają dobrą bibliografię. Niestety bardzo często bibliografii brak, a źródło to coś w stylu "a ktoś w redakcji coś rzucił, to coś skrobnąłem/ęłam".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.04.2019 o 14:38, Lilith napisał:

A czym Wy się kierujecie, kiedy we własnym zakresie chcecie poszerzyć wiedzę?

Tym, która książka sprawi/sprawia mi największą frajdę. Która najbardziej mnie ekscytuje, ciekawi.

To jedyne słuszne kryterium i każdy kto uważa inaczej, zasługuje na surową karę! (np. naplucie na wycieraczkę)

Edytowane przez nvm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi