Skocz do zawartości
Nerwica.com

Seks osób zaburzonych


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele,razy spotykam.Się,z tym.Że tylko osoby młode,zdrowe,piękne.Mogą być aktywne seksualnie.A co z osobami.Dorosłymi z różnymi zaburzeniami umysłowymi.Nie mówię,o skrajnych przypadkach.

Czy kobieta w wieku 45 lat.Z pewnymi zaburzeniami umysłowymi. Może być aktywa seksualnie ?

Podobno ludzie niepełnosprawni umysłowo.Oprócz ciężkich przypadków,są bardzo aktywni seksualnie,mają większe potrzeby ?

To prawda czy,tylko taki wymysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są osoby, którym ciężko sobie wyobrazić, że osoby starsze, zaburzone, chore, niepełnosprawne mogą czerpać przyjemność ze współżycia. Seksualność jest częścią człowieka, czymś naturalnym więc nie widzę powodu dlaczego każda dojrzała osoba nie mogła czerpać przyjemności z tej strefy.

Nie wiem czy osoby niepełnosprawne umysłowo mają większe potrzeby seksualne. Bardziej bym powiedziała, że swobodniej o nich się wyrażają, w sposób bezpośredni, mogą częściej wchodzić w związki intymne bez szeregu rozmyślań. Spotkałam się kiedyś ze stwierdzeniem, że osoby niepełnosprawne umysłowo przez swój sposób patrzenia na świat częściej potrafią się cieszyć i doceniać najprostsze sprawy więc i sex jako coś naturalnego sprawia im więcej przyjemności. To co mnie martwi to częste zaniedbania w edukacji seksualnej osób niepełnosprawnych. Takie założenie, że ta strefa życia ich nigdy nie będzie dotyczy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wiejskifilozof napisał:

Ostatnio słyszałem,że w sprawie swx.Osób zaburzonych,chodzi ludziom.O estetykę,nikt nie chcę oglądać, dorosłej kobiety z Downem.Podczas seksu,

Myślę, że ktoś tutaj bardzo uprościł sprawę i zapomina jak różne są preferencje seksualne. Takiej osobie można powiedzieć, że nikt mu nie każde zaglądać do cudzej sypialni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam,kobietę zaburzone intelektualnie.Ale ,mają ładne ciała.

W internecie,brak wiadomości.Tam,zwykle piszą,suchym.Językiem medycznym.Albo ,jak ustrzec dziecko chorre.Przed molestowaniem.Mnie,nie ciekawi 14 latka.Tylko 45 latka,co robić jak 45 latka.Wysyła syngnały seksualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×