Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mam 180kg choruje na zaburzenia odżywiania i osobowości


Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście wogóle nie wierzę że istnieje coś co się nazywa choroba psychiczna. Sam byłem przez 7 lat leczony poprzez psychoterapię, na zaburzenia osobowości i nerwicę, bezskutecznie aż w końcu przez zbieg okoliczności trafiłem do gastrologa i w ciągu kilku dni od zastosowania terapii wszystkie objawy psychiczne minęły. Nie daj sobie wmówić że potrzebujesz psychoterapii albo jakiegoś innego leczenia psychoatrycznego, w polsce jest mnóstwo szarlatanów, pamiętaj że jak idziesz do psychiatry - każdy taki spacjalista musi najpierw przeprowadzić tzw. diagnostykę różnicową, chodź po lekarzach aż się dowiesz co Ci dolega. Sąsiad niedawno przez 2 tygodnie schudł 15 kilo i co się okazało? to nie była anoreksja tylko rak trzustki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompulsywne objadanie się należy do grupy zaburzeń odżywiania. Leczenie często wymaga połączenia pracy wielu specjalistów. Warto dokładnie rozpoznać problem i upewnić się czy faktycznie Twój problem związany jest z chorobą. Dobrze jest wykonać dokładne badania nie tylko pod kątem psychiatrycznym, ale również gastrologicznym. Jeżeli okaże się, że problem faktycznie jest elementem odżywiania, warto oprócz leczenia farmakologicznego podjąć psychoterapię. Prawdopodobnie konieczna będzie również konsultacja z dietetykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2019 o 14:53, Heledore napisał:

Popatrzcie, oto wspaniały przykład dowodu anegdotycznego.

@notsafe to co Ty w ogóle robisz na tym forum, skoro nic Ci nie dolega?

Niezupełnie nic mi niedolega przez całe życie muszę przestrzegać terapii jaką jest dieta bezglutenowa, ale przez ostatnie 6 lat chodziłem na psychoterapię i teraz widzę że nawet dzisiaj, w XXI wieku jest mnóstwo niebezpiecznych szarlatanów w fartuchach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2019 o 22:54, Smutna grubaska180kg napisał:

Szpital.terapia.zaburzenia.odzywiania., kompulsywne objadanie się coś na NFZ terapia pobytowa ! Całodobowa ktoś.cos.wie? 

Napisz, w jakim mieście. Interesuje Cię oddział dzienny (5 razy w tygodniu po kilka godzin), czy oddział zamknięty?

Skoro już zostałaś zdiagnozowana, możesz poprosić lekarza prowadzącego o skierowanie do odpowiedniej placówki.

Edytowane przez anemon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×