Skocz do zawartości
Nerwica.com

Neurotyzm


jakotako

Rekomendowane odpowiedzi

Mam osobowość silnie neurotyczną, napady nieuzasadnionego lęku oraz lęki klaustrofobiczne. Mam także bardzo duże problemy w nawiązaniu bliższej znajomości z płcią przeciwną a mam juz ponad 30 lat. Nigdy nie byłem w związku i na samą myśl o nim mam ataki lęku. Psychiatra zalecił terapie ssri (escitalopram). Boję się tych leków i jeszcze nie zdecydowałem się zacząć je brać a wykupiłem je już rok temu. Boję się zmiany osobowości, że ludzie zauważa że się zmieniłem i będą wiedzieli o lekach. Pracuje jako kierownik dużej grupy ludzi, pracy nie chciałbym stracić ale boję się że leki do tego doprowadzą. Czy w ogóle przy moich problemach jest sens brać ssri? Depresji raczej nie mam chociaż nie powiedziałbym że jestem zadowolony ze swojego życia. Mam problem z alkoholem i raczej nie jestem w stanie go odstawić więc zastanawia mnie to czy jest sens brać leki jak pewnie alkohol będzie wszystko niszczyl. Prosze o poradę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna porada to bezwzględnie nie pić, inaczej wszystko szlag trafi, ja nie uznaję alkoholu żeby mieć kontrolę nad życiem, absolutnie nie pij, koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym alkoholem to mógłbym przystopować na raz w tygodniu lub jakbym się mocno spiął to może co dwa tyg. Wszyscy moi znajomi to właściwie pijący i jak z kimkolwiek się spotykam to jest alkohol. Raz nie piłem trzy miesiące ale to właściwie musiałem siedzieć weekendami sam w domu. Czy nawet jakbym zdecydował się na kuracje to pijąc mogę sobie jeszcze bardziej zaszkodzić czy po prostu leczenie nie da żadnego efektu? Oczekuje jedynie braku napadów lękowych w kontaktach z kobietami. Po alkoholu nie mam problemu w nawiązywaniu znajomości lecz jak już dochodzi do robienia drugiego kroku to pojawia się nie uzasadniony lęk i każe mi uciekać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twój problem z alkoholem jest uzależnieniem to odstawienie go na raz na tydzień nie będzie rozwiązaniem. W takim przypadku konieczna jest terapia, która zakłada oczywiście całkowitą abstynencję. Chyba że to nie jest uzależnienie i faktycznie jesteś w stanie wypić piwo raz na dwa tygodnie i nie ma z tym problemu.
Co do innych pytań to zgadzam się z moimi przedmówcami - leki nie spowodują, że będziesz innym człowiekiem. One mają na celu poprawić Twój stan psychiczny, ale to nie są substancje, które sprawią, że na zewnątrz staniesz się kimś innym i wszyscy to zobaczą. Wszystko zależy tutaj od Ciebie.
Warto również rozważyć połączenie leczenia psychiatrycznego z psychoterapią. Wówczas istnieje duża szansa, że efekty będą znacznie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×