Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Reghum

Dostępność nowych leków w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;)
Moje objawy negatywne nie są już tak bardzo dokuczliwe i większość objawów somatycznych i quasi-neurologicznych przeszła, tak samo jak i mowa poprawiła. Niestety pewien niedosmak albo schizoidalność - chociaż - pies trafił, nie wiem jak się czują normalni ludzie - została. Uważam iż bardziej można przypisać mi teraz zab. osobowości niżeli schizofrenię ale tak czy siak zastanawiam się, czy nie pomógł by mi Min-101 na objawy lekko deficytowe - szczególnie iż np. ciężko mi się wstaje z rana, mam nadwagę, i często (chociaż mniej) ziewam. No i mam wory pod oczyma, chociaż mam nadzieję że to zniknie, ponieważ już nie czuję masakrycznego zmęczenia :D

Wiem tyle, że ten lek jest w fazie testów trzecich i ma wejść na rynek w tym roku. Ciekawe kiedy będzie w Polsce? A co z innymi lekami na objawy deficytowe?
Nie oszukujmy się, aktualne leczenie neuroleptykami to trochę quasi-proteza, może dla niektórych prawie niezauważalna, ale nadal.

@Lord Cappuccino możesz wypowiedzieć się w tym wątku? Z góry dziękuję i fajnie że wróciłeś na forum. Jeszcze tydzień temu w chwili słabości chciałem napisać do ciebie pytanie o chroniczne parastezje a dzisiaj tak się czułem że... o nich zapomniałem 😮

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje się ciekawy

Antagonizm alfa-2 zwiększy uwalnianie dopaminy i noradrenaliny w korze czołowej

Antagonizm 5-ht2a polepszy sen

I tylko słabe działanie przeciwhistaminowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tiaaaa. dziwi mnie to, jak niektórzy z calą pewnością wiedzą, który receptor co poprawi, co zmieni, co pogorszy :D Przecież o naszym umyśle tak naprawdę bardzo mało wiemy. Cały czas odkrywane są nowe receptory, zmieniane są teorie co za co odpowiada. A i tak znajdują się tacy, którzy twierdzą 5-ht1 poprawia to, 5ht2a tamto, 5ht3 jeszcze coś innego 🙂 A potem biorą te leki i ich teoria okazuje być z d.py, w ogóle nie odpowiada rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

są cechy osobnicze, predyspozycje itp

Ale jakby było tak jak ziomuś 0812 piszesz to cała nauka nie miałaby sensu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi