Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Co widzicie patrząc w lustro?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kila lat temu widziałem zmęczonego ojca, swojego ojca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przygłupa i niedorozwoja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Starzejącą się, zmęczoną i bezradną wobec zmian ciała, kobietę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.03.2019 o 14:10, doi napisał:

Starzejącą się, zmęczoną i bezradną wobec zmian ciała, kobietę.

Ja ostatnimi czasy również ☹️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam dziwna przypadlosc.ie znosze patrzeć w lustro przy innych osobach np.w toalecie.

w domu-tak. przy ludziach-nie.nawet u fryzjera mam z tym problem haha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważyliście, że wszyscy na pytanie "co widzisz w lustrze?" zauważają jedynie te "cięższe" aspekty? Nikt nie napisał, że widzi w lustrze coś ładnego, dobrego, pozytywnego. Z czego to wynika? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego ze nie lubimy siebie?

U mnie to jeszcze zalezy od ubrania,makijazu.jak sie ladnie ubiore to calkiem lubie swoje odbicie. I potrafi mi to tez humor poprawic.dlatego ciesze sie bo mama obiecala na urodziny plaszczyk wiosenny.)bede elegancka na wiosne),tylko kiedy ona przyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, shira123 napisał:

Z tego ze nie lubimy siebie?

Po części. Myślę też, że widzimy siebie w krzywym zwierciadle, a nie w lustrze. Sporo rzeczy jest przeinaczonych, przekręconych przez Nasz umysł i dlatego mamy taki, a nie inny obraz siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie to zależy od bardzo wielu czynników jak zauważyłam. tzn. tak najprościej mówiąc - ogólnie od nastroju, a ten uzależniony jest od wspomnianych "czynników różnych" czyli że bardzo nietrwały, bardzo zmienny ten obraz jest. chociaż są cechy mało zmienne, w takim sensie, że niezależnie od nastroju postrzegane przeze mnie źle - czyli, że kompleksy jakieś na przykład. z drugiej strony to zauważyłam, że chociaż one same w sobie są mało modyfikowalne (w sensie, że raczej nie zmieniają się, nie zanikają w chwilach podwyższonego nastroju), to jednak mój stosunek do nich już tak. czyli że np. mogę sobie myśleć, że coś tam mi się w sobie nie bardzo podoba, ale jeśli humor/samopoczucie/nastrój, etc. jest ok, to i moje nastawienie do siebie całej w ogóle lepsze, w tym i do tych cech swoich, których ogólnie nie lubię (zmienia się więc siła tego "nie lubię" - to, czego w sobie nie lubię, czasami zaakceptować nawet mogę/zdarza się).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.03.2019 o 08:29, Lilith napisał:

Zauważyliście, że wszyscy na pytanie "co widzisz w lustrze?" zauważają jedynie te "cięższe" aspekty? Nikt nie napisał, że widzi w lustrze coś ładnego, dobrego, pozytywnego. Z czego to wynika? 

U mnie z tego, że próbuję się do tego starzenia i tej bezradności zbliżyć, żeby uczynić je "lżejszymi".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi