Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to na pewno nerwica????


Martiti

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Kochani!

Zaczynam znów popadać w wątpliwość. Większość z Was pisze tu o dusznościach, strachu że umieracie itp. Ja takich objawów nie doświadczam. Jedyne co odczuwam to napięcie karku i ucisk w głowie oraz czasem drętwienie twarzy. Początkowo występowały tylko te objawy. Z racji, że trwa to już 3 lata doszły inne objawy. Tym co mi dokucza są hmmm nawet nie wiem jak to nazwać nazwijmy to natrętne wyobrażenia? Prześladuje mnie np wyobrażenie postaci z horroru, okropnie boję się tych na tle religijnym. Przez chwilę panicznie bałam się, że jestem opętana. Miałam koszmarne sny. Bałam się że zrobię sobie lub komuś krzywdę. Nie patrzyłam na ostre przedmioty. Bałam się noży. Wybudzałam się w nocy. Generalnie można powiedzieć że boję się zjawisk nadprzyrodzonych, nie ma opcji żebym została sama w domu. Miał ktoś coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KoalaLala napisał:

wygląda to na nerwicę, ale potrzebna jest diagnoza psychiatry 🙂 koniecznie udaj się do lekarza, pomoże. warto też udać się na psychoterapię

ja też mam ten ucisk w głowie 

Ja już byłam u psychiatry. Biorę Nexpram od listopada. Czuję się po nim rewelacyjnie. Objawy wracają przy próbie odstawienie leku niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KoalaLala napisał:

od listopada to bardzo krótko. skąd próby odstawienia, lekarz Ci kazał czy na własną rękę?

ja też biorę escitalopram, to bardzo dobry lek

A ile to leczenie powinno minimum trwać? Tak na własną rękę. Próba 2 tygodniowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wolno odstawiać leku na własną rękę, bez zgody psychiatry ! naprawdę, pod żadnym warunkiem.

leczenie antydepresantami to minimum pół roku, zależy od przypadku. jeśli wszystko jest okej psychiatra może po tym czasie próbować odstawić lek, może postanowić o dłuższym leczeniu. nigdy nie rób tego sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KoalaLala napisał:

nie wolno odstawiać leku na własną rękę, bez zgody psychiatry ! naprawdę, pod żadnym warunkiem.

leczenie antydepresantami to minimum pół roku, zależy od przypadku. jeśli wszystko jest okej psychiatra może po tym czasie próbować odstawić lek, może postanowić o dłuższym leczeniu. nigdy nie rób tego sama

Byłam u psychiatry i powiedziałam mu że objawy zniknęły A ja odstawiłam lek. Stwierdził Żeby poczekać i jeśli wrócą brać dalej. No i wróciły niestety...Czy to możliwe, że teraz działanie leku będzie słabsze po takim odstawieniu i powrocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KoalaLala napisał:

i nie powiedział Ci, że nie powinnaś tak robić?

nie, nie powinno tak być. ale jeśli tym razem esci nie zadziała, lekarz zdecyduje się na inny lek. jest ich bardzo dużo, któryś pomoże w pełni 

Nic nie mówił. Zero reakcji powiedział że to moja decyzja. Uważam że ten lek jest świetny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 10 mg rano. Też bierzesz ten lek?

8 minut temu, KoalaLala napisał:

i nie powiedział Ci, że nie powinnaś tak robić?

nie, nie powinno tak być. ale jeśli tym razem esci nie zadziała, lekarz zdecyduje się na inny lek. jest ich bardzo dużo, któryś pomoże w pełni 

Nic nie mówił. Zero reakcji powiedział że to moja decyzja. Uważam że ten lek jest świetny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lęk, ale można powiedzieć, że co człowiek, to nerwica ;) u jednych to lęk wolnopłynący, trwa cały czas, ale jego nasilenie nie jest mocne (co nie znaczy, że nie jest wykańczający), u innych to agorafobia - mocny lęk w momencie, kiedy są na otwartej przestrzeni, ruchliwej ulicy, centrum handlowym. są przeróżne rodzaje nerwicy, jest też fobia społeczne. zgoogluj sobie może, przeczytasz więcej. tu na forum też są o tym wątki 🙂 Twój przypadek jest dosyć specyficzny, ale pewnie też ma jakąś nazwę. próbowałaś szukać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KoalaLala napisał:

lęk, ale można powiedzieć, że co człowiek, to nerwica ;) u jednych to lęk wolnopłynący, trwa cały czas, ale jego nasilenie nie jest mocne (co nie znaczy, że nie jest wykańczający), u innych to agorafobia - mocny lęk w momencie, kiedy są na otwartej przestrzeni, ruchliwej ulicy, centrum handlowym. są przeróżne rodzaje nerwicy, jest też fobia społeczne. zgoogluj sobie może, przeczytasz więcej. tu na forum też są o tym wątki 🙂 Twój przypadek jest dosyć specyficzny, ale pewnie też ma jakąś nazwę. próbowałaś szukać? 

Szukałam i nie wpadłam na nic co by jednoznacznie wskazywało na mój przypadek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Martiti napisał:

Szukałam i nie wpadłam na nic co by jednoznacznie wskazywało na mój przypadek...

 

3 minuty temu, KoalaLala napisał:

a psychiatra co Ci powiedział? 

Wiesz co powiedziałam mu tylko o tym że boję się zostać sama w domu...jakoś ciężko.mowic mi o reszcie. Czuję wstyd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KoalaLala napisał:

a myślałaś psychoterapii? bo leki przykryją lęk, ale nie rozwiążą problemu skąd on się bierze 

Proponował mi to lekarz na samym początku. Też mówił że to usunie objaw ale nie usunie przyczyny. Nie wiem czy byłabym w stanie komus opowiedzieć o swoim życiu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KoalaLala napisał:

dlaczego, chodzi o jakieś traumy? 

już taka myśl swiadczy o tym, że masz dużo do przepracowania 

Nie tyle o traumy co wydaje mi sie po prostu to wszystko czego się boję głupie...dziecinne...Mam 30 lat i prześladują mnie natrętne wyobrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×