Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dyskusja ze specjalistami


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.09.2019 o 17:04, bezniczego napisał:

@johnn, nie czytałam wszystkich Twoich wypowiedzi, ale rozumiem, że głównie chodzi samoocenę i problem z podjęciem pracy. 

To jest jeden z głównych problemów.

W dniu 11.09.2019 o 17:04, bezniczego napisał:

Niestety większość psychologów/psychoterapeutów potrafi jedynie rozmawiać o uczuciach i emocjach. Nurt psychodynamiczny nawet zakłada, że na tym i na relacji z terapeutą powinna opierać się terapia, która jest lecząca. 

Nie mam problemu z opisywaniem moich uczuć.

Kilkukrotnie psycholog z nurtu psychodynamicznego nie wiedział  co powiedzieć. Zwróciłem Pani psycholog na to uwagę (na podstawie wyrazu twarzy). Przyznała mi rację.

Niestety podobne sytuację zdarzały częściej z każdym specjalistą z którym spotkałem się więcej niż dwa razy (nie uwzględniam psychiatrów). Więcej informacji zawarłem we wpisie pt. "Milczenie psychologa"

W dniu 11.09.2019 o 17:04, bezniczego napisał:

Zakładając, że masz zaburzenia osobowości, aby to się zadziało musi Ci podpasować osobowość terapeuty, terapia musi być długoterminowa (wieloletnia) i przynajmniej raz w tygodniu, a najlepiej dwa razy. 

Obecnie spotykam się średnio co dwa tygodnie z psychologiem (raz czekałem tydzień a innym razem miesiąc). Tylko w nurcie psychodynamicznm spotykałem się co tydzień ale niestety ta pomoc nie spełniła moich oczekiwań.

W dniu 11.09.2019 o 17:04, bezniczego napisał:

Mi ten nurt zupełnie nie odpowiadał i chodzę od niedawna na terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym, która jest nastawiona na praktykę. Może u Ciebie mogłoby się coś takiego sprawdzić. Problemem jest to, że takich terapeutów jest niewielu na fundusz. Możesz wspomóc się literaturą, polecam książkę pt. "Umysł ponad nastrojem". Czy Ci psycholodzy, z którymi miałeś do czynienia mają kwalifikacje psychoterapeuty?

Prawdopodobnie ze względów finansowych nie przekonam się o skuteczności terapii poznawczo-behawioralnej.

 

Nie wiem.  Nie sprawdzałem kwalifikacji specjalistów. Zależało mi na szybkim rozpoczęciu pracy ze specjalistą. Oczekiwałem, że specjalista będzie miał odpowiednie umiejętności oraz poinformuję mnie gdy nie będzie mi wstanie pomóc. Niestety było inaczej. Od około 3 lat spotykam się ze specjalistami a rezultaty są mizerne. Otoczenie mnie obwinia za efekty współpracy ze specjalistami. Mam tego dość. Teraz rozważam napisanie skargi.  Więcej informacji zawarłem we wpisie pt. "Zastanawiająca opinia terapeuty"

 

Dziękuje za rady i udział w dyskusji.

Życzę miłego dnia:)

johnn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest opcja, że poszedłbyś na pół roku na Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości? W jakim mieście mieszkasz?

 

Wypożycz lub kup sobie ten tytuł, o którym Ci napisałam: "Umysł ponad nastrojem. Zmień nastrój poprzez zmianę sposobu myślenia", Christine A. Padesky, Dennis Greenbeeger. Jest bardzo praktyczny, z dużą ilością ćwiczeń, które możesz wykonać sam, bez nadzoru terapeuty. Terapeuta CBT polecił mi jeszcze 2 tytuły, ale jeszcze nie skorzystałam z nich: 

- "Emocjonalne pułapki przeszłości. Jak przełamać negatywne wzorce zachowań?" Gitta Jacob, Hannie van Genderen, Laura Seebauer,

- "Program zmiany sposobu życia. Uwalnianie się z pułapek psychologicznych" Jeffrey Young, Janet S. Klosko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2019 o 15:19, bezniczego napisał:

A jest opcja, że poszedłbyś na pół roku na Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości? W jakim mieście mieszkasz?

Rozważyłbym taką propozycję. Oddział dzienny?

Włocławek

W dniu 13.09.2019 o 15:19, bezniczego napisał:

Wypożycz lub kup sobie ten tytuł, o którym Ci napisałam: "Umysł ponad nastrojem. Zmień nastrój poprzez zmianę sposobu myślenia", Christine A. Padesky, Dennis Greenbeeger. Jest bardzo praktyczny, z dużą ilością ćwiczeń, które możesz wykonać sam, bez nadzoru terapeuty. Terapeuta CBT polecił mi jeszcze 2 tytuły, ale jeszcze nie skorzystałam z nich: 

- "Emocjonalne pułapki przeszłości. Jak przełamać negatywne wzorce zachowań?" Gitta Jacob, Hannie van Genderen, Laura Seebauer,

- "Program zmiany sposobu życia. Uwalnianie się z pułapek psychologicznych" Jeffrey Young, Janet S. Klosko.

Sprawdzę. Dziękuje.

 

Nie mniej powoli tracę ochotę na samodzielna pracę nad sobą. Ludzie, którzy mieli mi pomóc zawiedli mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o leczenie w trybie stacjonarnym. Mieszkasz na oddziale przez pół roku, dostajesz kilka przepustek. Musiałbyś zobaczyć w Internecie gdzie znajduje się najbliższy Twojego miejsca zamieszkania oddział, poszukać tu na forum albo spytać swojego psychiatrę. Jest na pewno w Komorowie, Starogardzie Gdańskim, Międzyrzeczu i Krakowie (najbardziej znany). Na takim oddziale masz psychoterapię i dodatkowe zajęcia takie jak społeczność terapeutyczna, psychorysunek, muzykoterapia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2019 o 13:25, bezniczego napisał:

Chodzi o leczenie w trybie stacjonarnym. Mieszkasz na oddziale przez pół roku, dostajesz kilka przepustek. Musiałbyś zobaczyć w Internecie gdzie znajduje się najbliższy Twojego miejsca zamieszkania oddział, poszukać tu na forum albo spytać swojego psychiatrę. Jest na pewno w Komorowie, Starogardzie Gdańskim, Międzyrzeczu i Krakowie (najbardziej znany). Na takim oddziale masz psychoterapię i dodatkowe zajęcia takie jak społeczność terapeutyczna, psychorysunek, muzykoterapia.

Prawdopodobnie nie skorzystam z takiej możliwości.

W dniu 17.09.2019 o 13:25, bezniczego napisał:

 psychorysunek

Fajna nazwa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×