Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tedx i choroby psychiczne


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ku pokrzepieniu serc polecam wszystkim posługującym sie angielskim wpisanie w yt "TEDx mental illness". Niestety czarno na białym widać po przesłuchaniu tych filmików różnicę między Polską a Zachodem. Tam osoby chore zbierają brawa za swoje wystąpienia, są pewne siebie i wierzą w edukację w zakresie chorób psychicznych. Jak jest u nas, pisać chyba nie muszę.

Poniżej zamieszczam przykladowy filmik o schizofrenii - speach wygłoszony przez schizofreniczke.

Dodaje wiary, że podejście do chorób psychicznych się kiedyś zmieni.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za filmy ;)

5:30 zmienili Jej dywan z czerwonego na czarny :mrgreen: Zwraca uwagę na kolory bardziej niż przeciętny człowiek. Tłumaczy czemu czerwony Jej nie pasował. Zdecydowana większość ludzi nie przywiązuje do tego aż takiej wagi, ciekawe ile było przypadków, w których wykładowcy prosili o zmianę dywanu, bo czerwony im nie pasował? 

Edytowane przez Liber8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zwracaniem uwagi znam temat bardzo dobrze. W manii mam niesamowite zdolnosci interpretacyjne i uwagę do szczegółów. Kolory, slowa, muzyka - wszystko jest pełniejsze i intensywniejsze. Podejrzewam, ze to nie tylko moje doświadczenia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heledore filmy się nie wyświetlają. Są 2 puste miejsca między tekstem, ale filmów nie widać (chrome, na innych przeglądarkach to samo) ;)

@Onanabiegunach

16 godzin temu, Onanabiegunach napisał:

Kolory, slowa, muzyka - wszystko jest pełniejsze i intensywniejsze. Podejrzewam, ze to nie tylko moje doświadczenia.

Dobrze podejrzewasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Heledore napisał:

Świetne wystąpienie, można ją potraktować jako starszą koleżankę tej z pierwszego postu ;) Jest bardziej doświadczona, nie przeszkadza jej kolor dywanu. W 15 minut zrobiła porządek ;) 

Nie zgadzam się z jedną rzeczą - mówi tam, że jest przeciwko używaniu przemocy i krępowaniu ludzi. A wcześniej powiedziała, że każdy przeżywa swój epizod psychotyczny na swój sposób, trochę przeczy sama sobie - no bo co zrobić z gościem który lata z siekierą i chce wszystkich zabić? (On też przeżywa swój epizod na swój sposób, tym bardziej, że jest niegroźny, wcześniej latał już 12 razy i nikomu nic nie zrobił, ale społeczeństwo widzi to inaczej)

Nie widzę innego wyjścia, niż karetka + policja i siłowe zapięcie delikwenta w pasy, potem farmakologia i czekanie aż się uspokoi. 

Przepełnione szpitale, zwiększająca się ilość chorych (w tym coraz młodszych), nie wróży to dobrze na przyszłość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
ja przygotowałam właśnie wystąpienie w stylu TEDx na temat mojego doświadczenia z chad.
Będę je wygłaszać za tydzień w czwartek, a jak dobrze pójdzie, to nagram je kiedyś i udostępnię.

Planuję też pisać bloga o moich zmaganiach z chorobą. Znacie jakieś fajne blogi o chad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×