Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Kara śmierci - utylizacja zła?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zapatrujecie się na karę śmierci? Czy jest ona swoistym utylizowaniem zła? Czy jest to niecywilizowana forma postępowania z ludźmi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śmierć jest prosta,ciaxch i nie ma.A niech spróbuję z tym żyć.Co zrobił.Ten ból,te sumienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brak kary śmierci to częściowe prawne przyzwolenie na przestępczość. Więzienie to żadna nauczka, większość nie zejdzie z tej drogi, bo nie ma na tyle oleju w głowie, by zrozumieć, że należy się zmienić.

Seryjnych morderców, seryjnych gwałcicieli, mafiosów oraz seryjnych sprawców przemocy wobec słabszych ukarać można by jedynie poprzez karę śmierci, tylko w ten sposób ponieśliby faktyczne konsekwencje. Takim osobom, to w ogóle żadne prawa człowieka nie powinny przysługiwać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Seryjnych morderców, seryjnych gwałcicieli, mafiosów oraz seryjnych sprawców przemocy wobec słabszych ukarać można by jedynie poprzez karę śmierci, tylko w ten sposób ponieśliby faktyczne konsekwencje. Takim osobom, to w ogóle żadne prawa człowieka nie powinny przysługiwać.

A co w przypadku kiedy ktoś zostanie posądzony o któreś z tych przewinień, osądzony i stracony, a po egzekucji wyjdą na jaw nowe fakty oczyszczające go z tych zarzutów?

Zapuszkowanego można uwolnić, wypłacić odszkodowanie. A jak zadośćuczynić komuś kto zginął z powodu pomyłki systemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomyłkowe skazanie kogoś na śmierć uważam za mniejsze zło, niż pozwalanie na życie poważnym przestępcom. Jak ktoś uważa, że poważni przestępcy powinni żyć czyli także prowadzić swoją działalność ok, ja jestem za systemem, który walczy z poważną przestępczością, tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość beznadziejniak

Pamiętacie typa który zarąbał dziecko w centrum miasta? Są świadkowie. Wiadomo, że to jego wina. Dlaczego on ma żyć a dziewczynka nie? Kara śmierci niehumanitarna.... A to co zrobił było humanitarne?

Tam gdzie wina nie ulega wątpliwości, kara śmierci powinna być stosowana.  Skazańcy z wyrokami poszlakowymi nie powinni podchodzić pod karę śmierci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

USA jest kara śmieci,Irlandia nie ma.Ilość przestępstw niska.Na wyspie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, wiejskifilozof napisał:

USA jest kara śmieci,Irlandia nie ma.Ilość przestępstw niska.Na wyspie.

W Irlandii nie ma tylu czarnych, dlatego mniej przestępstw. Ja jestem za karą śmierci z ekonomicznego punktu widzenia, utrzymanie więźnia na dożywociu np przez 50 lat to koszt 2 mln złotych, starczyło by na rentę dla 3 takich wiejskich filozofów. 😜 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja bym.Mia,taki pomysł.Morderca,ma się opiekować.Rodziną ofiary.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość beznadziejniak
13 godzin temu, wiejskifilozof napisał:

Jak morderca ma się opiekować kimkolwiek skoro on nie potrafi zaopiekować się sobą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Morderca nie równy mordercy.Co z pijanym kierowcą ,lub ten.Co zabił by wyrównać krzywdy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość beznadziejniak

Ty tak serio?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 23.02.2019 o 20:07, wiejskifilozof napisał:

Jak sobie to wyobrażasz? W jaki sposób opiekować? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wiejskifilozofa nie uważasz, że dla rodziny przyjęcie takiej formy "zadośćuczynienia" i jednocześnie "kary" nie byłoby problemem, kwestią bolesną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wiejskifilozofa zatem rodzina, która straciła bliską osobę ma cierpieć jeszcze bardziej? No bo jak nie ma prosto, to kara dla przestępcy z równoczesnym karaniem rodziny ofiary. Czym sobie na to zasłużyła? Tym, że straciła bliską osobę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za karą śmierci są głównie prawicowi konserwatyści.Ka taki nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, wiejskifilozof napisał:

Za karą śmierci są głównie prawicowi konserwatyści.Ka taki nie jestem.

Tu nie chodzi o rozpatrywanie tego z tej strony. Chodzi o czysto ludzkie podejście bez jakiegokolwiek mieszania do tego polityki, religii czy czegokolwiek innego. Chodzi o to, żeby stanąć obok tego wszystkiego i zapytać siebie czy ten człowiek ma umrzeć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie nie.Kara śmierci,nie pasuję do czasów obecnych.Ludzie,jej chcą pod wpływem wzburzeń.I zobaczmy,jak mord dotyczy 3 latki,wtedy ludzie chcą.Kary śmierci,jak ginie.Pijana 60 lata,zabita przez pijanego 68 latka.Wówczas,już nie chcą kary.Czyli,co ? Tylko współczuć dziecku ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, wiejskifilozof napisał:

Dla mnie nie.Kara śmierci,nie pasuję do czasów obecnych.Ludzie,jej chcą pod wpływem wzburzeń.I zobaczmy,jak mord dotyczy 3 latki,wtedy ludzie chcą.Kary śmierci,jak ginie.Pijana 60 lata,zabita przez pijanego 68 latka.Wówczas,już nie chcą kary.Czyli,co ? Tylko współczuć dziecku ?

Opinia publiczna nie powinna mieć wpływu na tego typu kwestie. A dlaczego? Z prostego powodu. Wszystko zależy, w jaki sposób zostanie do publicznej informacji podana wiadomość. Jest po części ukształtowana przez media. Obiektywności brak. Od orzekania kary jest sąd i prawo. Fakt - prawo ma luki, które przydałoby się uszczelnić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem ateistą całe  życie i uważam ,że kara śmierci to tylko kara dla rodziny ofiary bo ona i tak nic nie czuje po zabiciu. Prawdziwą karą jest na przykład więzienie za morderstwo z 25 lat czy dożywocie wtedy ta osoba cierpi z powodu braku wolności za to co zrobiła i ma czas na przemyślenia. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, picziklaki napisał:

Prawdziwą karą jest na przykład więzienie za morderstwo z 25 lat czy dożywocie wtedy ta osoba cierpi z powodu braku wolności za to co zrobiła i ma czas na przemyślenia. 🙂

Oraz jest utrzymywana przez podatki. Jeśli dołożyć do tego coś pożytecznego - pracę na rzecz innych,  to się zgodzę. W innym wypadku jest to zwyczajne utrzymywanie darmozjada. Nie interesują mnie wyrzuty sumienia czy przemyślenia tego kogoś. Zamordował, popełnił zbrodnię, to niech teraz za to płaci. Nie przemyśleniami i wyrzutami sumienia, których raczej mieć nie będzie - tylko pracą własnych rąk. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi