Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Kara śmierci - utylizacja zła?

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, wiejskifilozof napisał:

Pomyślmy ,już widzę.Jak Arabowie się boją kary śmierci.

9 godzin temu, rupert napisał:

Zresztą ten człowiek, który terroryzował wieś, o ile tak szybko wychodził to zakładam że nikogo nie zabił, a jeśli tak, to i tak nie łapałby się na karę śmierci tylko najwyżej na bezwzględne dożywocie - które akurat powinno grozić każdemu kto uporczywie popełnia dany czyn, np. jeździ po pijaku, a potem brak prawa jazdy nie powstrzymuje go przed jeżdżeniem samochodem i jest karany za to po raz dziesiąty - co ktoś taki robi na wolności?? 

@wiejskifilozof 

Ich w więzieniu można potraktować ultra humanitarnie. Zło dobrem zwyciężaj. Dogoterapia + specjał polskiej kuchni- dieta schabowa. 

@rupert

Oj, bardzo popieram ten pomysł. Zastanawiam się tylko co zrobić z drobnymi zlodziejami- recydywistami. Karać trzeba, ale raczej ich bym nie karała dożywociem. Jazda po pijaku drugi raz? 10 lat za kratami PRZYNAJMNIEJ. Za kratami mam na myśli obozy pracy. Myślę, że bohatera z Włodowa spędzenie trochę czasu w łagrach, także by skutecznie wystraszyło.

Ps. Sorry, że najpierw Was cytuje a potem się odnoszę, ale mam jakiś problem techniczny (?) z edycją tego wpisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Zło dobrem zwyciężaj. Dogoterapia + specjał polskiej kuchni- dieta schabowa. 

Zdarzają się na ziemi takie "rodzynki" że żadne dobro ich nie ruszy, wierz mi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@na_leśnik To była trochę ironiczna odpowiedź do wpisu dodanego przez @wiejskifilozof. Faktycznie z arabskimi terrorystami jest taki problem, że wśród nich są ludzie, dla których szczytem "poświęcenia życia" jest umrzeć za swoją ideologię. Ich faktycznie kara śmierci nie wystraszy. Myślę jednak, że to nie są częste przypadki.

Koniec końców i tak jestem za obozami pracy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, wiejskifilozof napisał:

Za karą śmierci są głównie pesymiści.

Lepiej być pesymistą niż niepoprawnym optymistą i zakładać że wielokrotny morderca bo wyjściu z więzienia po 20 latach zaniecha przestępstw i stanie się wartościowym członkiem społeczeństwa. 

Wielu jest przeciwko karze śmierci argumentując że istnieje ryzyko że zginie niewinna osoba, owszem istnieje choć szansa statystycznie niewielka. Ale  nie mówią o tym że morderca( bo tylko tacy zasługują wg mnie na karę śmierci) po wyjściu na wolność( a sporo ma orzeczone  25 lat i wychodzi po 20 tu) znowu zacznie zabijać i siać strach w społeczeństwie.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, carlosbueno napisał:

Ale  nie mówią o tym że morderca( bo tylko tacy zasługują wg mnie na karę śmierci) po wyjściu na wolność( a sporo ma orzeczone  25 lat i wychodzi po 20 tu) znowu zacznie zabijać i siać strach w społeczeństwie.  

Bo przeciwnikom kary śmierci nie przeszkadza śmierć niewinnych w ogóle, tylko gdyby niewinny zginął z "rąk" prawa. Natomiast, gdy zabija przestępca to jest ok, taka ich logika ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, carlosbueno napisał:

Lepiej być pesymistą niż niepoprawnym optymistą i zakładać że wielokrotny morderca bo wyjściu z więzienia po 20 latach zaniecha przestępstw i stanie się wartościowym członkiem społeczeństwa.  

Pytanie dlaczego wielokrotny morderca wychodzi z więzienia po 20 latach. Pewnie powinien być skazany na bezwzględne dożywocie. Wtedy dyskusja sprowadza się do kwestii ekonomicznych (czy chcemy go żywić na koszt państwa) i do funkcji odstraszającej kary (czy zabiłby czując zagrożenie karą śmierci, czy nie miałoby to wpływu na jego działanie).

Godzinę temu, mark123 napisał:

Bo przeciwnikom kary śmierci nie przeszkadza śmierć niewinnych w ogóle, tylko gdyby niewinny zginął z "rąk" prawa. Natomiast, gdy zabija przestępca to jest ok, taka ich logika ;)

Gdyby kara śmierci była opcją, i tak aplikowałaby się do wybranych morderców, więc i tak przy całej reszcie byłby dylemat: zawsze bezwzględne dożywocie, czy czasem 20, 25 lat. Można dyskutować, czy bezwzględne dożywocie lub kara śmierci za każde morderstwo powinny być orzekane zawsze czy nie, ale dodanie opcji kary śmierci ani nie pomaga ani nie przeszkadza rozwiązać problemu morderców-recydywistów, bo jak chcemy im zapobiec, wystarczy nie orzekać niższych kar niż dożywocie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, mark123 napisał:

Przeszkadza śmierć niewinnych i dlatego uważają, że powinno się orzekać dożywocie w przypadku osób, które mogą ponownie zabić ;) No ale w przypadku dożywocia już trudniej straszyć, że wyjdzie na wolność i zacznie zabijać, a argumenty odwołujące się do emocji zwykle działają najmocniej.

Edytowane przez initium

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te Form,jest tylko dla pesymistów ,ja tu jestem tylko dla zabawy.O swoich problemach mówię w realu.i

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jestem przeciwko karze śmierci. W przeciwnym wypadku stajemy się takimi samymi mordercami jak ci bandyci  których sądzimy za zbrodnie.

Edytowane przez Marek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jak 

13 godzin temu, Marek. napisał:

Jestem przeciwko karze śmierci. W przeciwnym wypadku stajemy się takimi samymi mordercami jak ci bandyci  których sądzimy za zbrodnie.

:classic_smile: brawo.Popieram

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.03.2019 o 21:27, Nieistotne00 napisał:

Faktycznie z arabskimi terrorystami jest taki problem, że wśród nich są ludzie, dla których szczytem "poświęcenia życia" jest umrzeć za swoją ideologię. Ich faktycznie kara śmierci nie wystraszy. Myślę jednak, że to nie są częste przypadki.

Jednak jest pewien haczyk ;) jeśli dobrze pamiętam- jeśli zostaną zabici przez kobietę, to nie mają co liczyć na raj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi