Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Wirginia Zachodnia napisał:

Na obecnej terapii są dwa fotele na przeciwko siebie, bez stolika. W dodatku bardzo blisko siebie stoją. Czuję się niekomfortowo w takiej bliskości. Wciąż uciekam wzrokiem. Patrzę na wszystko tylko nie na terapeuta. Ta bliskość fizyczna w gabinecie męczy. Rozprasza. 

A jest możliwość przesunięcia fotela? Możesz spróbować powiedzieć wprost, że czujesz się źle siedząc naprzeciwko siebie tak blisko i że to Cię rozprasza.

Moja T ostatnio zaczęła włączać wiatrak w gabinecie ponieważ biały szum jaki tworzy pomaga mi nie wsłuchiwać się wciąż odgłosy lecące za drzwi czy ściany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To bardzo małe pomieszczenie. Taka klitka. Jest biurko z komputerem. Regał z książkami i dwa fotele. Niestety nie ma możliwości przesuwania mebli. Jakoś przeżyję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.07.2019 o 12:57, Wirginia Zachodnia napisał:

To bardzo małe pomieszczenie. Taka klitka. Jest biurko z komputerem. Regał z książkami i dwa fotele. Niestety nie ma możliwości przesuwania mebli. Jakoś przeżyję. 

I jak jest obecnie? Już lepiej czy dalej tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest lepiej. Nie skupiam się na pomieszczeniu tylko na swoim wnętrzu. Nie robię z terapeuty boga, a z pomieszczenia świątyni. Terapia stała się dodatkiem do mojego życia, a nie głównym celem. Dużo czytam, biorę nareszcie odpowiednie leki. Pracuję nad sobą poza gabinetem. Nie trzymam się spódnicy terapeuty. Stawiam na samodzielność. Poruszam ważne tematy na terapii, ale większość wiedzy o sobie czerpię z książek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi