Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Janusz i Grażyna na wakacjach - czyli o zachowaniach konsumentów usług turystycznych

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko wolno, wszystko ujdzie płazem, można się wyżyć, wyszaleć i pokazać, jakim się jest kozakiem i "panem"? 

Jak myślicie, jak częste jest powyższe w odniesieniu do ludzi korzystających z usług turystycznych? Nie mam na myśli tylko o Polaków, ale ogólnie ludzi.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ależ tak, jest to smutna powtarzalność, nie wszystkich i to trzeba zaznaczyć, że jest garstka ludzi którzy potrafią się zachować i dla nich ukłon, ale niestety znaczna większość i tutaj wchodzimy na te jakże trafione epitety, nie potrafią! z czego to wynika? hmmm... ostatnio miałem okazję poobserwować takich "ludzi" na wypoczynku w Sudetach, z daleka widać, że to turysta, bo musi się odznaczać, słychać też, bo czuje się jakby u siebie, w lokalach zachowują się roszczeniowo i chcą być traktowani jak królowie co najmniej, każdy szczegół potrafią wytknąć i się o to kłócić, a co się dzieje na imprezach to lepiej nie mówić, jest tylko coś takiego: co stało się na wyjeździe, to zostaje na wyjeździe...! tak tak, to text z Kac Vegas! :mrgreen: ale z taką myślą ludzie żyją, byłem świadkiem!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, exodus! napisał:

z daleka widać, że to turysta, bo musi się odznaczać, słychać też, bo czuje się jakby u siebie, w lokalach zachowują się roszczeniowo i chcą być traktowani jak królowie co najmniej, każdy szczegół potrafią wytknąć i się o to kłócić, a co się dzieje na imprezach to lepiej nie mówić, jest tylko coś takiego: co stało się na wyjeździe, to zostaje na wyjeździe

Mnie bawi tekst, że "ja też pracuję w usługach, więc wiem, jak to jest, ale..." i tu zaczyna słoma z butów wyłazić :D Zaobserwowałam kilka prawidłowości: najgorszymi rodzajami turystów są właśnie ludzie, którzy sami na co dzień pracują z klientem. Jeśli chodzi o wyjazdy zorganizowane, to niestety - przeklinam październik i Dzień Nauczyciela. W porównaniu do nauczycieli "chłopcy z produkcji" pokazują więcej kultury i zwyczajnego ludzkiego oblicza niż osoby, które uczą dzieciaki. Wyjątki od tej reguły giną w odmętach całej reszty. Nie wliczam w to nauczycieli akademickich, bo to inna i dużo korzystniejsza bajka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie spotkałem jakichś ostrych zachowań wśród innych turystów, gdy jeździłem na wczasy. No ale może to od miejsca zależy, albo ja tak trafiałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, mark123 napisał:

Nie spotkałem jakichś ostrych zachowań wśród innych turystów, gdy jeździłem na wczasy. No ale może to od miejsca zależy, albo ja tak trafiałem.

Nie o miejsce, a o sposób, w jaki się patrzy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.03.2019 o 17:18, Lilith napisał:

Nie o miejsce, a o sposób, w jaki się patrzy ;) 

To może po prostu "nie wszystko widziałem". Bo np. nie byłem w hotelach, pensjonatach, nie wiem, jak tam jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, mark123 napisał:

Bo np. nie byłem w hotelach, pensjonatach, nie wiem, jak tam jest

Ja wiem od środka, bo już całe lata pracuję w turystyce. W głowie się nie mieści, co ludzie potrafią wyrabiać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Lilith napisał:

Ja wiem od środka, bo już całe lata pracuję w turystyce. W głowie się nie mieści, co ludzie potrafią wyrabiać. 

No ja właśnie unikałem noclegów w hotelach i pensjonatach, bo miałem rozważania, czy tam przypadkiem nie jest dziadostwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, mark123 napisał:

No ja właśnie unikałem noclegów w hotelach i pensjonatach, bo miałem rozważania, czy tam przypadkiem nie jest dziadostwo.

Jest. W weekendy ogólnie radzę omijać szerokim łukiem hotele, pensjonaty. Przynajmniej w miejscowościach typowo turystycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i standardowo - weekend i wpadają jak szarańcza. Z miejsca ciszy robi się dworzec, słychać darcie się dla samego darcia, strzelanie korków od szampana, trzaskanie drzwiami, gonitwy po korytarzach, holu, pijackie bełkoty i inne takie. Rozumiem, że jedzie się gdzieś grupą, rezerwuje kilka pokoi wraz ze znajomymi, ale czy to uprawnia do zachowywania się jak przysłowiowe "bydło"? Wymiotowanie na balkon innego ludzia to jest świadectwo dobrej zabawy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polacy według mnie,są gorszym narodem niż Szwedzi czy Norwegowie.Sami ,no to zasłużyli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, wiejskifilozof napisał:

Polacy według mnie,są gorszym narodem niż Szwedzi czy Norwegowie.Sami ,no to zasłużyli.

Szwedzi to na promach w pijaństwie przebiją Polaków, ale skoro w ich kraju jest prohibicja to gdzieś się wyszaleć muszą. W ogóle to Polacy chyba nie różnią się w zachowaniu na wakacjach od innych nacji, przynajmniej europejskich. 

A co do gorszych i lepszych narodów to pachnie mi to ideologią nazistowską i to z kogo ust,  światłego liberała brzydzącego się faszyzmem.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co powiesz,na białe skarpety do sandałów .Na plaży w Turcji 😌

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, wiejskifilozof napisał:

A co powiesz,na białe skarpety do sandałów .Na plaży w Turcji 😌

Skarpety do sandałów to nic zdrożnego, może nie na plażę bo piach wlezie ale na ciepłe miejskie klimaty są ok. Tylko polscy ojkofobi się ich wstydzą. Kiedyś na wycieczce musiałem je nosić bo obtarłem se gołe stopy tymi sandałami i nie byłem w stanie chodzić, na buty było za ciepło czyli zostało tylko takie coś pośredniego jak skarpety do sandałów. 

Tak samo z tymi parawanami, może rzeczywiście niektórzy przesadzają, ale to nie jest tylko polski zwyczaj, w W. Brytanii też tak robią i ogólnie w krajach w których nad morzem jest zimno i wieje.  To że nie uświadczysz tego w Egipcie, Turcji, Hiszpanii nie znaczy że Polacy są tacy zacofani  tylko tam są one nieprzydatne bo jest gorąco  a popularne raczej  są parasole chroniące przed słońcem.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

carlosbueno no i swietnie, wrescie glos rozsadku w sprawie skarpet do sandalow. Mnie osobiscie najbardziej wkurza w Polakach przypieprzanie do wygladu innych. To typowo polska cecha. Nigdy bym nie oceniala nikogo za to, ze ma skarpetki w sandalach abo biale kozaczki.

Parawany - no i dzieki, nie wiedzialam, ze to ma taka funkcje, ale rzadko jestem nad zimnym morzem. Chociaz jak bylam na koloniach 20 lat temu to te parawany nie byly jeszcze takie popularne. Ale faktycznie, jesli to wynika z tego, to szkoda ze ludzie nie mowia glosno 🙂

Kolejna wada Polakow, ktora mnie wkurz,a to ciagle porownywanie sie do innych narodow, i wymyslanie sobie jakich polskich wad i jechanie po sobie. Juz w ogole szczytem jest jak bylam w UK i tam niektorzy polscy mezczyzni twierdzili, ze wszystkie Polki to dziwki. Nie slyszalam takiego tekstu w sprawie rodaczek od mezczyzn z innych krajow.

Nie mam pojecia, skad taka pogarda rodakow w nas samych sie bierze. Szczerze, jesli cos mnie odrzuca i krytykuje w innych to brak grzecznosci, bycie niegrzecznym bez powodu. Czyli jak turysci sie dra i robia bydlo w miejscu do tego nieprzeznaczonym, to jest to bardzo niefajne. Ale jak ktos ma jakies swoje odruchy, stroje itd  to naprawde jego sprawa !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, rdzaa napisał:

Kolejna wada Polakow, ktora mnie wkurz,a to ciagle porownywanie sie do innych narodow, i wymyslanie sobie jakich polskich wad i jechanie po sobie. Juz w ogole szczytem jest jak bylam w UK i tam niektorzy polscy mezczyzni twierdzili, ze wszystkie Polki to dziwki.

To popularna opinia wielu Polaków o Polkach na zachodzie rozpowszechniona zwłaszcza wśród prostych roboli, budowlańców itp. Wynika to w głównej mierze z tego że gro Polaków jest tam samotnych i nie może znieść że Polki się lepiej integrują i dużo częściej mają facetów nie-Polaków. Polki często imponują urodą zwłaszcza w porównaniu do Angielek i cieszą się powodzeniem a Polacy ani urodą ani wysokim statusem społecznym się nie cieszą i z zazdrości rozpowszechniają taką opinie, bo im zostaje często tylko burdel. 

Polakach przypieprzanie do wygladu innych. To typowo polska cecha. Nigdy bym nie oceniala nikogo za to, ze ma skarpetki w sandalach abo biale kozaczki.

To chyba cecha typowo postkomunistyczna, rozpowszechniona w byłych demoludach nie tylko Polsce, a od jednej  Ukrainki słyszałem nawet że w Polsce mniej się zwraca uwagę na wygląd niż tam. Na zachodzie ludzie mają w dupie co nosisz i jak wyglądasz, choć pewnie tez ma znaczenie wielkość miejscowości im większa tym większa obojętność.    

Parawany - no i dzieki, nie wiedzialam, ze to ma taka funkcje, ale rzadko jestem nad zimnym morzem.

Parawany były w Polsce odkąd pamiętam. Tylko że od kilku czy kilkunastu lat część ludzi popadła w jakąś przesadę i grodzi się w nich niczym w twierdzy, albo zajmuje miejsce o 6 rano.  

Nie mam pojecia, skad taka pogarda rodakow w nas samych sie bierze. 

Częściowo za nią opowiadają media głównego nurtu, ludzie z tzw salonu, politycy, dziennikarze którzy co najmniej od lat 90-tych wypisują jacy Polacy to są straszni, zacofani, niewychowani itd nawet jeśli mają czasem rację to w dłuższej perspektywie ma to negatywne skutki. Ludzie tym przesiąkają zwłaszcza jak korzystają głównie z jednego kanału informacji i później mają takie opnie jak wiejski filozof. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mnie denerwuję,coś innego. Polska megalomania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.05.2019 o 20:34, rdzaa napisał:

Mnie osobiscie najbardziej wkurza w Polakach przypieprzanie do wygladu innych

Z moich obserwacji wynika, że to jest przede wszystkim domena niewychowanej młodzieży, ale przypuszczam, że nie tylko polskiej. To raczej problem ogólny wielu krajów, gdzie młodzież jest rozwydrzona. U osób mentalnie pełnoletnich, zdolnych do prowadzenia normalnego życia, czyli zazwyczaj mniej więcej po 30-stce nie ma już takiego dużego czepiania się wyglądu innych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.02.2019 o 11:10, Lilith napisał:

Wszystko wolno, wszystko ujdzie płazem, można się wyżyć, wyszaleć i pokazać, jakim się jest kozakiem i "panem"? 

Jak myślicie, jak częste jest powyższe w odniesieniu do ludzi korzystających z usług turystycznych? Nie mam na myśli tylko o Polaków, ale ogólnie ludzi.  

Byłam parę dni temu w hotelu. Fakt, że sezon nad morzem jeszcze się w pełni nie zaczął, ale nie mogę narzekać na zachowanie gości. Może to kwestia hotelu i nastroju, który w nim panuje np muzyka klasyczna w restauracji. Może kwestia gości, gdzie zwykle połowę stanowią Niemcy, może podejścia samego personelu uprzejme lecz stanowcze. Na tle gości wyróżniała się grupa zorganizowana (znajomi?) szczególnie w czasie śniadania, ale kierownik sali szybko zareagował i poprosił o uszanowanie spokoju innych osób i zwrócił uwagę na zachowanie się dzieci (6-12lat) m.in zakładanie nóg na krzesła, krążenie z jedzeniem. Jedna osoba z grupy próbowała dyskutować odnośnie tego, że zapłacili więc mogą. Kierownik sali zacytował regulamin i szybko uciął całość. Na kolejnych śniadaniach już był wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi