Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy


Waleria

Rekomendowane odpowiedzi

naprawde si e staram nie myslec o tym i normalnie życ, ale te objawy cały czas są.

Nawet w weekendy czy popołudnaimi, gdzie nie stresuje się niczym to on enie ustępują.

Jutro idę do ogólnego lekarza... ale jakoś nie wierze, ze moze mi coś pomóc...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak ja...mam objawy non stop...tyle ze jak sie czymś zajmę to chwilami zapominam...

polecam stronę zaburzeni.pl tam jest dużo informacji o nerwicy i jak z tego wyjsc...

mi sie wydaje ze te objawy musza troche potrwać, a jak sie calkiem wyleczymy to mina. A u okulisty byles/bylas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monar84,witaj!

Mam indentyczne objawy jak Ty.Mecze sie z tym już,Hmm będzie niedługo rok.Nie biorę żadnych leków, bo nie mam pojęcia,czy pomogły by na zawroty i oczy i czy by nie wróciły po odstawieniu leków.mam czasem tak,ze przez tydzień czuje się ok,ale takich tygodni jest bardzo mało.Meczę sie z tym dzień w dzień.zauwazylam tak jak pisała angie1989 jak sie czymś zajmę to nie mam tych objawów.nie mam pojęcia jak sie tego pozbyć.jeszcze mam cos takiego dziwnego jak stoję.uczucie zawrotów,słabości,ciężkości i wbijania w ziemie,straszne uczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monar84,witaj!

Nie biorę żadnych leków, bo nie mam pojęcia,czy pomogły by na zawroty i oczy i czy by nie wróciły po odstawieniu leków...nie mam pojęcia jak sie tego pozbyć...

 

Leki tylko zagłuszą Ci objawy, jak chcesz się z tego wyleczyć to tylko za pomocą psychoterapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie1989 - u okulisty byłam (Monika jestem) i to nie u 1 okulisty, tylko u 3 (oczywiscie prywatnie, bo byłam mega przerazona, ze się coś złego dzieje)

dzieki za linka zaraz wchodze i patrzę !

pimpek82 - kurcze, myslalam, ze jestem jedyna osoba, co ma takie dziwne objawy. I niestety nie pocieszyłas mnie, rok???

Ja mam to od 2 m-cy i czuje sie wyczerpana na maksa i brak mi sił na dalszą walkę...

12 marca ide do psychiatry, a 4 marca do neurologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monar84,niestety mecze sie z tym tyle czasu i nie wiem juz co robić.Podobno psychoterapia ma pomóc.Jak poczytasz w internecie to dużo osób ma takie objawy.Mi od początków nerwicy dużo objawów juz minęło,bardzo rzadko mam ataki.Nie mogę sie pozbyć tylko tego cholerstwa z oczami i uczuciem po pijaku.A i jeszcze mam nerwobóle po lewej strony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monar84, biore tianesal ale nie wiem czy cos,dzialaja bardziej zmiana nastawienia i terapia tak myślę choć nie wiem...

dużo dalo,mi poczytanie forum,zaburzeni.pl tam pisze o nerwicy wszystko. I wyjasnia to dużo spraw.

mi tez juz dużo objawów minelo ale,zostal ten snieg i szum w uszach.

pimpek82, a jak Twój snieg?

 

-- 03 lut 2014, 20:33 --

 

monar84, ja tez sie strasznie boje ze mi tak,zostanie albo sie pogorszy...ale to chyba takie glupie nerwicowe myślenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez nadwrażliwe oczy na jasne kolory. Oczy mróże patrząc nawet w zachmurzone niebo, mówiłam o tym wielu lekarzom ale każdy mówił że to nic takiego.

W domu na komputerze mam taki program http://justgetflux.com/ który przyciemnia mi obraz, w pracy niestety nie mogę go mieć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie1989

obraz nie jest zbyt wyraźny, muszę często mrużyć oczy i tak jakby ściągac czoło (jak przed słońcem w oczy)

poza tym wieczne zawroty głowy - jak po wypiciu jakiegos alkoholu.

kupiłam sobie ginkofar, ale nic nie pomogł. Biore krople homeopatyczne L72, ale tez nic lepiej... :( za m-c mam neurologa i psychiatrę, ale od tego czasu to chyba zwariuję z tymi objawami...

Nie wiem co z tym zrobić :(

Miałam identyczne objawy, i to, ze dzieje Ci sie to nawet wtedy gdy jesteś pozornie spokojna to nic nie znaczy. Jedyna rzecz jaka możesz zrobic, to "przecierpieć" swoje pamiętając o tym, że Twój mózg zapamiętuje i weryfikuje wszystko to, co się z Tobą dzieje, że po pewnym czasie "uzna", iż już dosyć tych meczarni, bo w gruncie rzeczy jesteś zdrowa i bezpieczna. Wiem jak to brzmi, staraj się nie walczyć z tymi objawami, przyjmij je a same odejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny!

Nawet nie wiecie jak mi to forum pomaga! Niestety nie ma żadnej poprawy, liczę (boje się, ze moze nawet za bardzo) na wizyte u psychiatry... Codziennie wstaję z nadzieją, że moze minęło? Ze skoro przyszło tak nagle to i moze samo sobie pójdzie....Nawet powiem, ze jestem w stanie znieść każdy ból, nawet duzy, ale to podwójne widzenie, zawroty głowy i takie otępienie - NIE daję rady!

I tak bardzo bym chciała dostac coś, co sprawi, że to minie.

Skąd sie biora takie choroby, nerwica? Przecież rok temu nawet nie myslalam, ze będę szła ro psychiatry i siedziec na forum o nerwicy!!!

 

malone89 - myslilsz ze po jakims czasie to samo ustąpi?

 

jeszcze napisze, ze czytaam, że takie zaburzenia wzroku moga byc od kręgów szyjnych... A właśnie tam mnie tez boli no i cały tył głowy...

Jutro idę do takiego znajomego co ma klinikę rehabilitacji, łapie się już wszystkiego, żeby tylko poczuc się jak 6 m-cy temu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monar84, ja tez jeszcze kilka miesięcy temu nie myslalam ze zlapie mnie cos tak paskudnego...to jest gorsze niż bol czy choroba ktora mozna wyleczyć tabletkami...to walka z samym sobą...glupie to...:/

czasem faktycznie czlowiek sie zastanawia czy to aby tylko nerwica i szuka innych przyczyn...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie1989...

to wszystko przez stres...:( tak sobie tłumacze. Ja zawsze i wszytskim się wszędzie stresowałam, stresuje i pewnie bede stresować :( wszystkie objawy pasują do nerwicy, ale to tylko moje zdanie... wolałabym, żeby to było zwyrodnienie kręgosłupa, masaże i przechodzi. Ale czuje, że długa i żmudna praca przede mna i walka samą ze sobą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawroty jakoś ustaly(pewnie to chwilowe),ale mam inne dolegliwości glowy,przez to czuje ciągły niepokój,nie potrafię sie zrelaksować.Mam w sobie chyba mega napiecie,bo wszystko co robię,robię strasznie nerwowo np.sprzatanie mało kija od mopa nie połamie.Czy Wy tez sie meczycie z ciągłym napięciem w głowie?Normalnie czuje jak mam napięta skore na głowie,napięta żuchwę.Mam takie dziwnie uczucie w głowie,takiej waty,ściskania,gęsiej skorki na mozgu :).Czuje po bokach troszkę nad skroniami jak tam mi pulsuje.Cały czas mam tak jakoś dziwnie w tej głowie i aż mam od tego wrażliwe ,jakieś napięte oczy.Nie mogę sie na niczym skupić.Robie np.przelew internetowy,albo szukam na szybko czegoś ważnego w dokumentach,jest mega panika,nie mogę trzeźwo myslec,głowa mi mało nie eksploduje!az mi sie od tego niedobrze robi.Macie tez takie uczucie w głowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

malone89 - myslilsz ze po jakims czasie to samo ustąpi?

 

Tak, ja sama walczyłam z tym przez kilka miesięcy. Dolegliwości były tak dziwne, że naprawdę nie mogłam wprost uwierzyć, iż dzieje się to za sprawą mojej psychiki i że kiedykolwiek jeszcze bede sie czuła normalnie ale teraz, gdy nauczyłam się żyć z nerwicą widzę dużą poprawę, większość objawów minęło jak ręką odjął, ostatnio nawet lepiej sypiam co było w ogóle nie do pomyślenia. Dobrze, ze jesteś na tym forum, że czytasz, dowiadujesz się, dzięki temu łatwiej Ci bedzie pojąc co sie dzieje i Twoj strach minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pimpek82, Nie dostaniesz żadnego wylewu ani nic takiego. Musisz to olać nie nakręcać sie i powtarzac sobie ze to tylko nerwica.

 

-- 08 lut 2014, 14:29 --

 

Trzeba funkcjonować normalnie mimo objawów mimo wszystko. Żeby nasz mozg w końcu zrozumial ze wszystko jest juz ok i przestal dawac te wszystkie objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×