Skocz do zawarto┼Ťci
Nerwica.com
Szukaj w
  • Wi─Öcej opcji...
Znajd┼║ wyniki kt├│re...
Znajd┼║ wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam wszystkich ­čÖé

Mam tylko jedno pytanie do oso├│b, kt├│re ucz─Öszcza┼éy lub ucz─Ösczaj─ů dalej na terapie...

Czy takie terapie na prawde moga pomoc chorym? tak szczerze?  Osobiscie po prostu w to w ogole nie wierze i czy jest sens zaczynać z takim tez podejsciem?

Po ostatnim ataku postanowiłem cos z tym dziadostwem zrobić. Nie moge tak dalej żyć. W skrócie opowiem o swoim ostanim przypadku..

Od czasu do czasu mam dziwne sny (nie sa to koszmary) sny przepełnione lękami po których bardoz dziwnie sie czuje  zaraz po przebudzeniu. Ale to mija po 2-3 godzinach od czasu pobudki.

Ostanim razem gdy sprawilem sobie drzemke znowu sie to przytrafiło. Lecz tym razem po przebudzeniu nie wiedzialem co sie ze mne dzieje. Całkowite odrealnienie i niesamowicie silny lęk.

Gor─ůce poty, drgawki my┼Ťlalem, ┼╝e za chwile strace przytomno┼Ť─ç...┬á Moj pokoj, moj dom wydawa┼é sie nie moj.. taki nierealny. Patrzy┼éem na swoim domownik├│w oni te┼╝ byli "inni".┬á Odchodzi┼éem od zmys┼é├│w..

Natychmiast wzialem i to aż 2 tabletki Lexotanu i wyszedlem na swieze powietrze. Tłumaczyłem  sobie ze to tylko atak paniki.

Lęk zmalał po jakies godzinie... ale nie do konca ponieważ zostało mi to odrealnienie.. derealizacja....

Nastepnego dnia lęk mi dalej towarzyszył, ale oczywiscie nie aż tak silny..ale silna derealizacja pozostała.

Miewałem oczywiscie juz wczesniej ataki ale juz tego samemu dnia po paru godzinach czułem sie dobrze, a po ostatnim ataku przyczepiła mi sie derealizacja, której dawno juz nie miałem.

Jest to rowniez moj pierwszy taki atak po którym sie rozpłakałem...

Trudno opisac slowami co ja wtedy czułem.. Moj boze.. na prawde.

Nie jest to moj pierwszy taki przypadek walcze z tym juz od kilku lat a ataki paniki nie sa jedynymi moimi problemami.

Nie napisalem Wam wszystkiego o sobie i swoich problemach... poniewaz nie mam teraz do tego głowy... wciaz czuje się ... 'inaczej'

Leczenie farmakologiczne nie wchodzi w gre, boje sie lekow. Wiec pytam sie czy tutaj terapia moze mi jakos pomoc? Czy to na prawde pomaga? 

Prosze napiszcie cokolwiek... 

z g├│ry dziekuje Wam za pomoc i za poswiecony czas.

Edytowane przez Ffiilliipp90

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach

Hej:) to jest tak "umiesz liczy─ç licz na siebie"Oczywi┼Ťcie terapia Ci nie zaszkodzi, ale nikt nie zna lepiej siebie i swojego cia┼éa ni┼╝ Ty sam. Czyli praca nad sob─ů i wytrwa┼éo┼Ť─ç. Ja osobi┼Ťcie nie cierpi─Ö na ataki paniki, ale sukcesywnie walcz─Ö z fobi─ů spo┼éeczn─ů. Akceptacja swojego l─Öku, nie walczenie z nim to jest klucz do uzdrowienia. Realistyczne my┼Ťlenie kt├│rym zast─Öpuje moje Antsy daje naprawd─Ö widoczne efekty. Tylko naprawd─Ö trzeba cierpliwo┼Ťci i czasu. Wiem ┼╝e ┼éatwo si─Ö pisze gorzej z praktyk─ů, ale z autopsji wiem ┼╝e warto, ┼╝e malutkie kroczki i sukcesy generuj─ů wi─Öksze pozytywy wychodzenia po drabinie l─Öku. Pozdrawiam Ci─Ö i ┼╝ycz─Ö powodzenia w Twojej walce z panik─ů:)┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
21 godzin temu, Ffiilliipp90 napisał:

Czy takie terapie na prawde moga pomoc chorym? tak szczerze?  Osobiscie po prostu w to w ogole nie wierze i czy jest sens zaczynać z takim tez podejsciem?

Zaczyna┼éam swoj─ů dok┼éadnie z takim samym podej┼Ťciem ;)┬áW pewnych kwestiach pomog┼éa. Nie, nie na zasadzie cudu. Po prostu terapia pokaza┼éa inn─ů perspektyw─Ö, kt├│rej sama nie widzia┼éam. To daje dodatkow─ů opcj─Ö radzenia sobie z problemami, ich przyczynami. Terapia to tak naprawd─Ö lustro, kt├│re pozwala zobaczy─ç to, czego sam nie jeste┼Ť w stanie dojrze─ç. Jedni to wykorzystuj─ů i zaczynaj─ů dzia┼éa─ç, a inni nie. Wszystko zale┼╝y od Ciebie.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö