Skocz do zawartości
Nerwica.com

CBD


sqnik8

Rekomendowane odpowiedzi

Borykam się cholernie długo z nerwica (zaburzenia samotyczne) i naprawdę mi pomogło.
Pewnie nie kazdemu pomoga, ale m naprawde pomoglo w taniej cenie sie wyleczylem.
Nie wiem czy to troche placebo, ale z dnia na dzien czulem sie lepiej

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Molter napisał:

Borykam się cholernie długo z nerwica (zaburzenia samotyczne) i naprawdę mi pomogło.
Pewnie nie kazdemu pomoga, ale m naprawde pomoglo w taniej cenie sie wyleczylem.
Nie wiem czy to troche placebo, ale z dnia na dzien czulem sie lepiej

 

 

W taniej tzn. jakiej ? Produkty CBD nie są takie tanie. Jakieś namiary na cos skutecznego podasz cos co realnie Ci pomogl ?
Mam tez nerwice i juz nie wiem co robic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie macie wrażenia, że w tych olejkach CBD jest więcej marketingu niż twardych efektów. Rozumiem, że trzeba sprzedać jakąś nowość, ale patrząc na hype to popyt na nie już spada niż rośnie. Przed zakupem sprawdzałem specjalnie badania o olejkach CBD, takie potwierdzone realne i jest z tym słabo. Wiadomo, nie było to legalne, stąd badań mało, ale potwierdzone działanie nie jest wcale takie szerokie. Zastanawiam się czy ktoś może potwierdzić realny i pozytywny efekt cbd?

 

Można spróbować, ale czy to realnie pomoże i na co nie wiadomo. Na razie biorę krótko ten olejek CBD, do jedzenia, ale efektów nie mam. Wcześniej próbowałem suple Ashwagandha i tutaj był efekt relaksu. Byłem spokojniejszy (miałem faktycznie bardziej nerwowy okres), ale nie wiem na ile to był efekt placebo. Przez zakupem podobnie jak w przypadku cbd robiłem research.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2022 o 11:53, pawels2 napisał:

Cześć, nie macie wrażenia, że w tych olejkach CBD jest więcej marketingu niż twardych efektów. Rozumiem, że trzeba sprzedać jakąś nowość, ale patrząc na hype to popyt na nie już spada niż rośnie. Przed zakupem sprawdzałem specjalnie badania o olejkach CBD, takie potwierdzone realne i jest z tym słabo. Wiadomo, nie było to legalne, stąd badań mało, ale potwierdzone działanie nie jest wcale takie szerokie. Zastanawiam się czy ktoś może potwierdzić realny i pozytywny efekt cbd?

 

Można spróbować, ale czy to realnie pomoże i na co nie wiadomo. Na razie biorę krótko ten olejek CBD, do jedzenia, ale efektów nie mam. Wcześniej próbowałem suple Ashwagandha i tutaj był efekt relaksu. Byłem spokojniejszy (miałem faktycznie bardziej nerwowy okres), ale nie wiem na ile to był efekt placebo. Przez zakupem podobnie jak w przypadku cbd robiłem research.

Swego czasu również się tymi olejkami interesowałem, ale doszedłem do podobnego wniosku - raczej sprzedawcy ogarnęli, że jest na to hype i zaczęli masową sprzedaż tego "cuda" na wszelkie dolegliwości (bo stany lękowe to nie jedyny przypadek, na którym próbują zarobić).

 

Badaniom, które przeglądałem, a które rzeczywiście wykazały działanie przeciwlękowe, praktycznie zawsze brakuje jakiejś rozsądnej próby kontrolnej, do której można by się porównać, np 100 osób tu i 100 osób olejek imitujący CBD, ale niemający działania. Jakiś umiarkowany efekt przeciwlękowy CBD może faktycznie występować, ale z powodów ceny raczej nie warto się w to bawić w moim odczuciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2022 o 11:53, pawels2 napisał:

 Zastanawiam się czy ktoś może potwierdzić realny i pozytywny efekt cbd?

 

są rozne badania zagraniczne,co nie zmienia faktu że nadal jest wiele niewiadomych  i potrzeba dalszych badan. fajna lektura odnosnie wplywu olejkow CBD na bezennosc z linkami do badan tutaj- https://www.hellolife.pl/olejek-cbd-na-sen/  ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×