Skocz do zawartości
Nerwica.com

CBD


sqnik8

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.02.2019 o 18:34, mutsi_marcin napisał:

Witam,

Czy ktoś z ocd stosowal olejek CBD i z jakimi skutkami. proszę o pomoc bo juz stosowałem wszystko bez rezultatów.

 

 

Hej, ja zacząłem stosować od początku roku i mogę powiedzieć, że olejek CBD bardzo mi pomógł. Najważniejsze to wybrać sprawdzoną firmę i dostosować odpowiednie dawkowanie. Różnica podczas stosowania w moim przypadku jest zauważalna. Mogę odnotować przede wszystkim rozluźnienie, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Rozwiązałem również w ten sposób problemy z bezsennością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś ekstrakcje z konopi siewnych ?Zainteresowani wiedzą ,że olejek sporo kosztuje ,a przeciez cbd jest w zwykłych konopiach.Jest nawet uprzedzenie do kupienia którym można ekstraktowac (dla tych którym się nie chce bawić w kuchni )CANNOLATOR.Co sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2019 o 08:09, nerwowybartosz napisał:

Hej, ja zacząłem stosować od początku roku i mogę powiedzieć, że olejek CBD bardzo mi pomógł. Najważniejsze to wybrać sprawdzoną firmę i dostosować odpowiednie dawkowanie. Różnica podczas stosowania w moim przypadku jest zauważalna. Mogę odnotować przede wszystkim rozluźnienie, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Rozwiązałem również w ten sposób problemy z bezsennością.

Hej, czy moge spytac czy tez cierpisz na OCD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, Właśnie kupiłam olejek CBD do wypróbowania.

Tak żeby było zabawnie, to zamówiłam produkt na lokalnym Amazonie i po tym jak go dostałam, nerwica i OCD wskoczyły do akcji i cały dzień myślałam, ze coś nielegalnego zrobiłam, dostałam ataku paniki i szukałam informacji temat CBD... teraz dopiero mi przeszło i probuje myśleć, ze jakby to coś złego było, to bym nie mogła kupić na lokalnym Amazonie🙄😅 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś próbował już stosować olejek CBG ? Sprzedawca w jednym ze sklepów mi powiedział, że lepiej się sprawdza w przypadku dolegliwości lękowo - depresyjnych niż CBD. 

Stąd moje pytanie, czy ma ktoś doświadczenie w stosowaniu tego rodzaju olejku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chciał Ci po prostu opchnąć trochę swojego towaru...

Nie słyszałem o badaniach, które wykazały by jakąś znaczną różnicę w stosunku do Placebo przy stosowaniu olejku CBG pod kątem zaburzeń lękowo-depresyjnych. Bardziej obiecujący jest olejek CBD, ale pewnie też nie ma co oczekiwać cudów.

  • Iannotti FA1, et al. Nonpsychotropic Plant Cannabinoids, Cannabidivarin (CBDV) and Cannabidiol (CBD), Activate and Desensitize Transient Receptor Potential Vanilloid 1 (TRPV1) Channels in Vitro: Potential for the Treatment of Neuronal Hyperexcitability. ACS Chem Neurosci. (2014)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Założyłem konto na forum, aby dowiedzieć się jednej rzeczy. Czy te olejki z konopi działają? Zobaczyłem dzisiaj reklamę strony bionateo i rzuciły mi się tam w oczy olejki cbd. Po krótkim przeszukaniu internetu, wiele źródeł mówi, że one rzeczywiście działają i poprawiają skupienie. Co Wy o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Choruję na nerwicę od dawna, wiele lat miałem spokój ale rok temu pojawiła się znowu ze zdwojoną siłą - z dużo większą siłą. Przez ten rok próbowałem wielu leków, również wróciłem do paroksetyny, która przez te lata działała. Koniec końców, w ciągu tego roku żaden lek nie dał na tyle dobrych rezultatów abym przy nim został. Chodzę również na terapię. Zadecydowałem, że skoro leki i tak gówno dają, to je odstawiam, a przy okazji napiję się piwa ;) Ale chcę spróbować oleju z konopi. Odstawiłem już pregabalinę i mianseryną, a teraz zmniejszam dawki paroksetyny. Jak długo już po zupełnym odstawieniu paroksetyna jeszcze będzie w organizmie - raz, chcę wypić piwo, a dwa zacząć "przygodę" z olejkiem? I czy można brak olejek i pić alko bo po roku niepicia trochę mi go brakuje ;)
No chyba, że mogę już zacząć brać olejek ale moja Pani psychiatra odradzała równoczesne stosowanie z lekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chorowałem długo na nerwicę lękową ,natręctw i bezsenność.Lękowa odeszła ,nastręctwa ograniczone z bezsennością są jeszcze troche problemy.Parogen porzucony ale chciałoby się zapomnieć na trochę o chemii.Słyszałem że CBD poprawia jakość i ułatwia sen.W jakim stężeniu polecacie 5%,10% a moze 15 % ? No i jakie firmy ? Firm jest od cholery niektóre jak India ponoć w ogóle nie działają.Czy stosowaliście olejki razem z lekami czy porzuciliście leki na korzyść olejków ?:D Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tikitiki napisał:

Witam.Chorowałem długo na nerwicę lękową ,natręctw i bezsenność.Lękowa odeszła ,nastręctwa ograniczone z bezsennością są jeszcze troche problemy.Parogen porzucony ale chciałoby się zapomnieć na trochę o chemii.Słyszałem że CBD poprawia jakość i ułatwia sen.W jakim stężeniu polecacie 5%,10% a moze 15 % ? No i jakie firmy ? Firm jest od cholery niektóre jak India ponoć w ogóle nie działają.Czy stosowaliście olejki razem z lekami czy porzuciliście leki na korzyść olejków ?:D Pozdro.

O Indi i i ch właścicielu jest trochę w sieci - więc tą firmę odpuść ;) Ja właśnie kończę odstawianie chemii i zaczynam sam olejek więc niebawem mogę zdać relację. Z tego, co przed chwilą czytałem to stężenie jest bez różnicy bo możesz po prostu brać większe dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także dołączam się do pytania.

Jaką firmę polecacie i jakie dawki dokładnie? Pytam, bo u mnie ,,problem" jest taki, że mam za sobą długą historię używania różnych substancji i nie wiem, czy w moim wypadku zwykłe dawki dadzą jakikolwiek efekt. Mary stosuje od czasu do czasu ale raczej już w małych dawkach ze względu na kiepskie samopoczucie po zapaleniu (w szczególności indica), i szukam właśnie czegoś na ukojenie nerwów, wyluzowanie się i odprężenie (które osiągam, paląc lżejsze odmiany mary). W opiaty i bezno i inne leki iść nie chcę, bo wiem po znajomych, czym to się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na CBD jakoś od dwóch tygodni i efektów niestety żadnych. Wcześniej odstawiłem moje leki i mimo, że mnie nie "wyleczyły" to jednak coś dawały bo jest teraz gorzej. Chyba wracam do leków... Ale chociaż nie biorąc leków znowu poczułem smak piwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2019 o 22:44, miuciia napisał:

Kochani jak u Was wyglądała kwestia apetytu po CBD?Wmagał bardzo czy nie?Mam dużą nadwagę przez liczne antydepresanty,większej nie chciałabym już mieć:(

A CBD z tego co wiem, to nie powoduje tycia (większego apetytu). Choć u mnie akurat im lepiej się czuję to tym lepszy mam apetyt ale to raczej normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciejtaki napisał:

Jestem na CBD jakoś od dwóch tygodni i efektów niestety żadnych. Wcześniej odstawiłem moje leki i mimo, że mnie nie "wyleczyły" to jednak coś dawały bo jest teraz gorzej. Chyba wracam do leków... Ale chociaż nie biorąc leków znowu poczułem smak piwa ;)

Ja bym na Twoim miejscu mimo wszystko spróbował olejek zastosować tak z dwa miesiące - i dopiero wtedy ocenisz. Efekty często pojawiają się dopiero po około miesiącu, a na pełne rozwinięcie działania trzeba poczekać czasem jeszcze dłużej.

No i oczywiście polecam Ci ograniczyć picie - najlepiej do ZERA, a jeśli nie dasz rady to absolutnego minimum, bo to również może mieć wpływ na jakość efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Muirden napisał:

Ja bym na Twoim miejscu mimo wszystko spróbował olejek zastosować tak z dwa miesiące - i dopiero wtedy ocenisz. Efekty często pojawiają się dopiero po około miesiącu, a na pełne rozwinięcie działania trzeba poczekać czasem jeszcze dłużej.

No i oczywiście polecam Ci ograniczyć picie - najlepiej do ZERA, a jeśli nie dasz rady to absolutnego minimum, bo to również może mieć wpływ na jakość efektów.

Tylko niestety jest gorzej, znowu codziennie sraczka, nawet cały dzień ,mniejszy apetyt  i więcej lęków. Nie bardzo mi się uśmiecha być w takim stanie tak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca odstawilem leki na OCD i o dziwo czułem się jeszcze lepiej jak brałem. A leczylem się już 10 lat. Postanowiłem kupić olejek CBD i już zażywam trzeci dzień i jestem strasznie poddenerwowany w postaci agresji. Wszystko mnie irytuje i klne na wszystkich. Myślicie że to skutek tego olejku czy po prostu przypadek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po kolejnej próbie zejścia z leków, a dokładnie wenlafaksyny i trazodonu postanowiłem spróbować 9% olejku CBG+CBD firmy Hempking. Po miesiącu stosowania nie czułem popawy, za to z dnia na dzień czułem się coraz gorzej. Nie chcąc się doprowadzić do stanu "nieużywalności" wróciłem do przyjmowania leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, nie mam już lęków

zwiększe dawke aby depresje zassało

myślę że to cudowna sprawa 

niestety po usunięciu lęków, widać jak jestem przeżarta i już nie da się zbyt coś zrobić z tym

ale plus taki że się nie boję, nie boli nic prawie, umiem się zrelaksować dzięki cbd

szkoda że dopiero po tylu latach to odkryłam

szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem herbatkę z CBD 1.6% i 3.2% dla ojca, który od ponad 6 lat leży sparaliżowany w łóżku. W podeszłym wieku już jest, tonę leków bierze, lecz na jedno pomagają, na dziesięć innych szkodzą bardziej. Zakup z ciekawości, po konsultacji z nim. A nuż może zazna choć trochę ulgi. Po tygodniu zaobserwowaliśmy bardzo dobry sen i... zniknęła całkowicie opuchlizna ze stóp 😱 To akurat dość zaskakujące, wręcz niemożliwe, no ale od kiedy pije to nóg jak bańki nie ma. Poza tym bez uwag.


Chciałbym aby wrócił do zdrowia, by znów mógł chodzić i nie męczyć się każdego dnia 😥 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę sie nie sugerować moją wcześniejszą opinią. Do olejku powróciłem i myślę, że najlepszy lek na moje dolegliwości. Mam jednak jedno pytanie. Otóż w jednym artykule (https://natemat.pl/blogi/maciejkowalski/177569,konopne-oszustwa) autor napisał: "Kanabidiol, który na świecie stanowi obiecujący przedmiot badań naukowych, w Polsce stał się niemalże magnesem na krętaczy. Szczytem w tej dziedzinie jest sprzedawanie zwykłego oleju z nasion konopi jako oleju z CBD, jak to robi jeden z dystrybutorów firmy India Cosmetics. Otóż raz na zawsze: nasiona konopi nie zawierają CBD ani żadnych innych kannabinoidów. Pisanie w opisie, że produkt pochodzi z nasion rośliny, której kwiatostany zawierać mogą ileśtam CBD jest ewidentnym i świadomym łamaniem prawa. Sprawą powinien niezwłocznie zająć się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który lubuje się w nakładaniu kar na nieuczciwych producentów, wprowadzających w błąd nieświadomych konsumentów."

Po czym zachęcał do kupna swoich olejków na stronie 
https://cannabigold.pl/ gdzie pisze: "Olej z nasion konopi włóknistych z ekstraktem CO z konopi włóknistych z naturalnie występującymi fitokannabinoidami. 
 

No to w końcu jak to jest? Sam sobie zaprzeczył, czy ja coś pomieszałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×