Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
maciej199444

Czy to początki depresjii?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy to poczatki depresjii? Jak zaczynam mysle ze moje zycie nie ma sensu i nie widze swojej przyszlosci? Zero znajomych/nigdy nie mialem dziewczyny/aspoleczny/fobia spoleczna wstydliwy wrazliwy glupi Słaba praca icon_frown.gif Tyle problemow niewiem czy dam rade je rozwiazac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ile masz lat? Przeczytałem twój pierwszy wpis.Dlaczego uważasz że nie możesz zmienić tej pracy w budowlance, chociaż może na jakiś magazyn? Nie patrz na znajomych z Fejsbuka, większość z nich to ściemniacze i pozerzy.I dlaczego nie da się tych twoich zębów wybielić?  Też mam ojca alkoholika menela, więc wiem co czujesz.Jeśli chciałbyś coś zmienić to musisz zacząć pracować nad sobą.Na początek określić się czego tak naprawdę chcesz, ułożyć jakiś plan...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

25 lat zaraz a pracy raczej nie zmienie na nic innego raczej bo zanim bym znalazl to by minelo troche czasu a sytuacja finansowa nie najlepsza. A Zebow sie nie da wybielic bo porpstu takie sa.Nigdy nie myslalem nad swoja przyszloscia jak bylem mlodszy itd.Teraz wiem ze to byl blad i jestem w czarnej d... :((

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

25 lat to dopiero początek życia. Możesz jeszcze zmienić swoje życie. W życiu na wszystko trzeba sobie zapracować, dobrej pracy nie dostaniesz, jeśli nic nie zaczniesz robić w tym kierunku. Na początek zmian w swoim życiu możesz iść do psychologa po pomoc, a potem albo psychiatra albo psychoterapia lub to i to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@maciej199444przeczytałam Twój pierwszy post. Powiedz, co stoi na przeszkodzie, żebyś po pracy zamiast grać w gry zaczął poszerzać swoją wiedzę? Na początek może jakieś tematy z branży, w której pracujesz, żebyś miał o czym rozmawiać ze współpracownikami. To nie wymaga nakładów finansowych a jedynie Twoich chęci. Ogólnie, dostęp do Internetu daje Ci wiele możliwości poszerzania wiedzy. Tak naprawdę nie wychodząc z domu możesz sam wielu rzeczy się nauczyć bądź nadrobić. Zawsze to jakiś początek. Są dostępne rozmaite kursy, a nawet całe podręczniki. Jeśli nie wiesz, co i gdzie znaleźć, to podeślij mi zakres tego, co chciałbyś na początek rozwijać na pw, to poszukam Ci materiałów. Myślę, że to będzie początek pracy nad Twoją samooceną, ponieważ jak zaczniesz się uczyć i pracować nad sobą, to po jakimś czasie da to efekty. Po drugie, uważasz, że nie możesz znaleźć innej pracy. Nieprawda. Inną pracę można znaleźć, ale jest to ciężkie i czasochłonne. I teraz znowu - jeśli Ci mocno zależy i się uprzesz, to to również jest do zmiany. Tak naprawdę wiele zależy od Ciebie. Myślę, że na początek też dobre będą konsultacje z psychologiem, żebyś na powrót oswoił się z rozmową z drugim człowiekiem. Zainwestuj w siebie, zadbaj o siebie i o to, żeby uzupełnić braki. Powoli, małymi kroczkami. Zawsze to lepsze od stagnacji, którą masz teraz. A kiedy powoli zaczniesz się z tego podnosić, to pomyślimy dalej, co zrobić. Nie uważam, żebyś był "życiowym przegrywem" jak to określiłeś. Dużo pracy przed Tobą, ale masz możliwość się z tego podnieść. Zapraszam Cię również tutaj, na Forum, żebyś wirtualnie zaczął rozmawiać z ludźmi. Są na Forum działy luźniejsze, gdzie można porozmawiać choćby o pogodzie, poznać ludzi, nauczyć się na początek wirtualnej rozmowy. Jest na Forum nawet wątek o ulubionych grach, więc skoro grasz w gry, to to już też jest jakiś pomysł na rozmowę ;) Także nos do góry - nie ma takiej sytuacji, z której nie da się wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi