Skocz do zawartości
Nerwica.com

Sprawa Stefana W. Psychiatrzy: zbyt łatwo rzucono, że to chory człowiek


Liber8

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

O przypadek Stefana W. pyta psychiatrów Marek Nowicki. I słyszy dramatyczny apel - nie stawiajcie znaku równości między chorobą a zbrodnią. Między stanem psychicznym a agresją. Zbyt łatwo i szybko rzucono, że to chory człowiek. Nie ma opinii biegłych. Jest za to strach pacjentów, że będą traktowani jak potencjalni przestępcy. 

...

- My wiemy doskonale, że przestępczość wśród pacjentów cierpiących na zaburzenia psychiczne, a szczególnie na psychozy, jest taka sama, jak w ogólnej populacji - twierdzi profesor Marek Jarema, psychiatra z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

 

źródło + film https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/psychiatrzy-nie-stawiac-znaku-rownosci-miedzy-zabojca-a-osoba-chora,905524.html

 

PS.

Zerknijcie na 10 sekund tego filmiku (od 1:50 do 2:00), nie wiem z jakich partii są ci panowie, to nieistotne, ale jak można takie brednie z mównicy wygadywać? 

Z moich obserwacji wynika, że większość pacjentów to osoby wrażliwe, z lękami, które niezdolne są skrzywdzenia innych. Jest dokładnie tak jak mówią psychiatrzy, odsetek furiatów wśród leczących się jest taki sam jak u pozostałej części społeczeństwa. Poziom szaleństwa w oczach tych panów garniturach nieco podwyższony, zbyt łatwo rzucili swoje wyroki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie uważam, że ma ludzi zdrowych psychicznie, a już na pewno nie są to przestępcy, to oni są najbardziej zaburzeni psychicznie, a kryteria zaburzeń mogą się znacznie zmienić w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat, bo psychiatria to dziedzina, która jeszcze "dojrzewa". Jak ktoś uważa, że należy popełnić zbrodnię lub zlecić jej popełnienie to on ma najbardziej nie halo pod kopułą, niejeden oficjalny zaburzony jest zdrowszy psychicznie od przestępcy. Oczywiście ci przestępcy, co są zaburzeni, ale poczytalni ponoszą pełną odpowiedzialność za swój czyn i powinni być w więzieniu, nie szpitalu psychiatrycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liber8 z tym, ze pacjenci wrazliwi i z lękami nie sa zdolni do krzywdzenia innych nie moge sie zgodzic. Chociazby na wlasnym przykladzie - Pod lękami kryje sie agresja, ktora narastala latami. Jako ze bylam popychadlem przez prawie cale dotychczasowe zycie, na dzien dzisiejszy reaguje bardzo agresywnie na kazda mi wyrzacona krzywde, na ktora nie zasluzylam, np. niemila ekspedientka lub lekarz. A ja tylko grzecznie zadaje pytania. Potrafi mnie to wyprowadzic z rownowagi tak samo, jak jak jakikolwiek inny powazniejszy incydent.

Rozumie tego goscia, co zabil. Wrazliwy czasem nie wytrzymuje, pewnie zbieralo sie mu latami tak jak i mi sie zbiera i boje sie ze ktos w koncu oberwie i to porzadnie. No bo ile lat mozna tak wytrzymac, a ludzie sa coraz gorsi, coraz bezczelniejsi, a potem sie dziwia, ze dochodzi do tragedii, bo taki wrazliwy w koncu nie wytrzymuje (a z wrazliwosci i nieradzenia sobie z emocjami powstaja m.in. wlasnie wszelakie zaburzenia psychiczne).

Ostatnio wlasnie ledwo co sie powstrzymalam od powiedzenia ,, dlaczego pani sie tak opryskliwie do mnie zwraca?, Ja pani krzywdy nie zrobilam, lewą nogą pani wstala, czy co? Moglaby pani oberwac jak Adamowicz, bo ja lecze sie psychiatrycznie od blisko 18 lat, wiec prosze uwazac,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdrowy też może zabić za papierosa,za 2 zł,za komórkę lub dla zabawy.ilu to pijanych.naćpanych żuli rozbiło butelkę na głowie przypadkowemu przechodniowi bo nie dał im 50 groszy do kolejnego piwa? wobec tego może by tak wszystkich prewencyjnie pozamykać?

Edytowane przez nieboszczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ala1983 rozumiem.

Osobiście żyję trochę innym życiem niż większość czytających tego posta, wiejskim, wolniejszym tempem. Ekspedientki zazwyczaj są miłe, a niektóre udają, że są miłe, a mają już serdecznie wszystkiego dość. Zasadę mam taką, że ludzi opryskliwych i czepialskich unikam. To jedyne sensowne co można zrobić. Unikać i tyle. Mówił tak zdaje się budda i miał rację. Jak dla mnie im bardziej miejskie życie tym bardziej generuje konflikty, porąbany system wszystko podsyca :( 

Jeśli idzie o napastnika, to w przeszłości napadł na kilka banków. Osoba która napada na bank nie jest osobą wrażliwą, nie może nią być. Żeby napaść na bank, trzeba wcześniej ułożyć plan napadu, a więc plan wyrządzenia komuś krzywdy.

Na wp był artykuł, o tym, że ci pracownicy banku sami mieli lęki po napadach i niektórzy musieli korzystać z psychologów. Ciekawe jak oni się teraz czują? Napastnik spowodował u nich lęk, a z mównicy sejmowej wrzucono ich do jednego worka z agresorem. To kompletnie porąbana sytuacja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Liber8 napisał:

 

źródło + film https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/psychiatrzy-nie-stawiac-znaku-rownosci-miedzy-zabojca-a-osoba-chora,905524.html

 

PS.

Zerknijcie na 10 sekund tego filmiku (od 1:50 do 2:00), nie wiem z jakich partii są ci panowie, to nieistotne, ale jak można takie brednie z mównicy wygadywać? 

Z moich obserwacji wynika, że większość pacjentów to osoby wrażliwe, z lękami, które niezdolne są skrzywdzenia innych. Jest dokładnie tak jak mówią psychiatrzy, odsetek furiatów wśród leczących się jest taki sam jak u pozostałej części społeczeństwa. Poziom szaleństwa w oczach tych panów garniturach nieco podwyższony, zbyt łatwo rzucili swoje wyroki..

Ale zamachów z Allah Akbar na ustach zawsze dokonują chorzy psychicznie, wg TVN oczywiście. Dla mnie ten Stefan to zwykły bandyta, który cierpi zapewne na zaburzenia paranoidalne, ale gdyby nie był bandytą napadającym na banki, oswojonym z więzieniem, przemocą, przestępstwem  to by tego zamachu prawdopodobnie nie dokonał. Jego matka ma podobno wykształcenie w kierunku resocjalizacji, ale nie potrafiła go upilnować, sama wychowywała chyba 6 dzieci i tylko on się wykoleił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ala1983 napisał:

wiejskifilozof a moze to i lepiej? Beda wtedy sie trzymac z daleka.

Choc obawiam sie, ze niejeden za grozbe mu, moglby to zglosic gdzies, wiec sie powstrzymuje, bo jeszcze i mnie wsadza do pierdla.

Może,to wydać śmieszne ...nam na Forum.Ale,po za Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko dziwi że mając diagnozę schizofrenii paranoidalnej był zamknięty w więzieniu zamiast leczony w szpitalu dla przestępców o wzmocnionym rygorze i sądzony jak zdrowy i zamiast wypuszczony gdy go wyleczą to został zwolniony kiedy skończył się wyrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 1.02.2019 o 11:46, nieboszczyk napisał:

wobec tego może by tak wszystkich prewencyjnie pozamykać?

 

21 godzin temu, ala1983 napisał:

i mnie wsadza do pierdla.

 

22 godziny temu, wiejskifilozof napisał:

Bo dostaniecie łatkę,ludzi niebezpiecznych.

 

Kochani, na razie nikt nas nie zamyka, nie ma takiej potrzeby. Jeśli nie planujecie porwać samolotu, zamachu na prezydenta czy innej głupoty, to nie ma się czego bać. Mnie z kolei wydaje się, że za bardzo się nakręcamy ;) Dziś się czuję lepiej, ale po tym całym zamieszaniu byłem zły na tych błaznów telewizyjnych. Dobrym sposobem jest wyłączyć telewizory i durne strony z których w podniesionym i lekceważącym tonem wrzucają nas do jednego worka z bandytami.

 

 

W dniu 1.02.2019 o 11:45, ala1983 napisał:

Ostatnio wlasnie ledwo co sie powstrzymalam od powiedzenia ,, dlaczego pani sie tak opryskliwie do mnie zwraca?, Ja pani krzywdy nie zrobilam, lewą nogą pani wstala, czy co? Moglaby pani oberwac jak Adamowicz, bo ja lecze sie psychiatrycznie od blisko 18 lat, wiec prosze uwazac,,

ala1983, poczułem się tym wczoraj w pozytywny sposób rozbawiony :mrgreen: Jak dla mnie, to nie żadna groźba tylko w kulturalny sposób zwrócenie uwagi opryskliwej ekspedientce. Nie od dziś wiadomo, że to kobiety są wobec siebie bardziej wredne, niż mężczyźni, a faktem niepodważalnym jest, że w głowie owej ekspedientki pojawiła się zazdrość, że jesteś od niej ładniejsza, masz lepszą figurę i fajne włosy :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liber8 dla mnie to śmieszne nie jest, wręcz z przerażeniem patrze na pogłębiajaca się we mnie agresję. Czytane odbiera się inaczej i wygląda na dość kulturalne. Jednak zdaje sobie sprawę z tego, że na zywo niektórzy mogą to odebrać jako groźbę.

Nie musi być miło, ale nie może być niemiło, niech będzie normalnie. Nie utrudniajmy sobie życia. Czy to tak wiele??

Edytowane przez ala1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ala1983 napisał:

Nie musi być miło, ale nie może być niemiło, niech będzie normalnie

Zgadzam się w 100%. Nie da się na nikim wymusić by był miły dla otoczenia. Wystarczyłoby byśmy podchodzi do siebie z szacunkiem i normalnie. 

We współczesnym popieprzonym systemie, gdzie media zamiast informować, zajmują się podpuszczaniem, zaszczuwaniem, bycie wobec siebie "neutralnym" i "normalnym" jest ciężkie :sad:

 

I na koniec optymistyczna informacja - w samej Polsce liczba osób z zaburzeniami jest cała armia. Setki tysięcy z ciężkimi, miliony z lżejszymi. W zdecydowanej większości są niegroźni dla innych. Ale jak pieprzą głupoty z telewizora, że jesteśmy pomyleńcami, świrami i potencjalni bandytami oraz mordercami, to jest to  nie w porządku ;/ ;/

Edytowane przez Liber8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz TVN robi takie materiały, ale prawda jest taka, że w Faktach dzień po zabójstwie Kajdanowicz też czytał tekst o chorym psychicznie kryminaliście 😕

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/atak-na-prezydenta-gdanska-pawla-adamowicza-podczas-swiatelka-do-nieba,900434.html

Co ciekawe w podpisie pod filmem już nie ma informacji o chorobie psychicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2019 o 11:46, nieboszczyk napisał:

zdrowy też może zabić

Jeśli ktoś uważa, że należy zabijać bądź ogólnie wyrządzać szkody innym, to nie jest okazem zdrowia psychicznego, jest upośledzony pod kątem zdolności do rozsądnego myślenia. A to, że na to zaburzenie jeszcze nie opracowano metody leczenia, to już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wirginia Zachodnia napisał:

Stefan Wilmont nie jest chory psychicznie. Urojenia występowały epizodycznie. Diagnoza schizofrenii  była błędna. 

Mim zdaniem jest...słyszałam dziś w tv jego słowa. Zaburzenia treści myślenia ewidentne jak dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×