Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to inne objawy nerwicy ?


Andrevovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem Andrzej lat 26. W wieku 22 lat zaczalem miewac mocne ataki paniki. 

Zrobilem wtedy wszystkie niezbedne badania. W tym echo serca (prawidłowe) i holter 24h na ktorym doslownie nic nie wyszlo.

Zaczalem brac leki od psychiatry na ktorych jade po dzis dzien. Zdarzaja mi sie jeszcze ataki paniki lecz rzadko i potrafie je juz opanowac. Pojawilo sie za to cos innego...

Czesto w mojej pracy zdarzy mi sie nie spac 24h po czym po polozeniu sie czuje takie jakby drgania wewnetrzne. Uczucie jakbym trzasl sie z zimna ale wewnatrz na zewnatrz fizycznie sie nie trzese. Pojawia sie to po dluzszym czasie bez snu i tylko przy zasypianiu. 

Jesli zasne taki zmeczony a ktos obudzi mnie np po 2h to przez jakies 5 min czuje tez takie drzenie w srodku tylko ze mocniej. 

Czesto tez podczas lezenia czuje bicie serca. Puls dobry tylko jakby uderzenia byly mocne. Nie raz czuje to tez w glowie.

Wszystkie te drzenia wystepuja tylko przy zasypianiu lub gdy ktos mnie obudzi szybko po dluzszym czasie bez snu. 

Podejrzewam ze serce przez 4 lata mi sie nie zepsulo na tyle. Czy to moga byc kolejne objawy nerwicy?? Generalnie mam dosc duzo stresu w zyciu. 

 

Dzieki za kazda odpowiedz, pozdrawiam.

Edytowane przez Heledore
usunięto pustą przestrzeń w poście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2019 o 00:49, Andrevovsky napisał:

Witam. Jestem Andrzej lat 26. W wieku 22 lat zaczalem miewac mocne ataki paniki. 

Zrobilem wtedy wszystkie niezbedne badania. W tym echo serca (prawidłowe) i holter 24h na ktorym doslownie nic nie wyszlo.

Zaczalem brac leki od psychiatry na ktorych jade po dzis dzien. Zdarzaja mi sie jeszcze ataki paniki lecz rzadko i potrafie je juz opanowac. Pojawilo sie za to cos innego...

Czesto w mojej pracy zdarzy mi sie nie spac 24h po czym po polozeniu sie czuje takie jakby drgania wewnetrzne. Uczucie jakbym trzasl sie z zimna ale wewnatrz na zewnatrz fizycznie sie nie trzese. Pojawia sie to po dluzszym czasie bez snu i tylko przy zasypianiu. 

Jesli zasne taki zmeczony a ktos obudzi mnie np po 2h to przez jakies 5 min czuje tez takie drzenie w srodku tylko ze mocniej. 

Czesto tez podczas lezenia czuje bicie serca. Puls dobry tylko jakby uderzenia byly mocne. Nie raz czuje to tez w glowie.

Wszystkie te drzenia wystepuja tylko przy zasypianiu lub gdy ktos mnie obudzi szybko po dluzszym czasie bez snu. 

Podejrzewam ze serce przez 4 lata mi sie nie zepsulo na tyle. Czy to moga byc kolejne objawy nerwicy?? Generalnie mam dosc duzo stresu w zyciu. 

 

Dzieki za kazda odpowiedz, pozdrawiam.

Witaj
Objawy o których piszesz często występują u chorych na nerwicę lękową. U mnie wiele razy to występowało i nawet w środku dnia, kiedy na chwilę się położyłam odpocząć. Dzieje się głownie też to dlatego, że "my - nerwicowcy" za bardzo wsuchujemy się w nasz organizm i wszystko wyolbrzymiamy, a to prowadzi do tego, że faktycznie czujemy się gorzej i tak w kółko. Osobiście 15 lat chorowałam na nerwicę lękową, a dokładniej na zespół lęku napadowego. Przez wiele lat nie byłam dobrze leczona i do tego zdiagnozowana, brałam mnóstwo leków. Gdy było już dobrze przychodził czas odstawiania leków, ale po zaledwie kilku miesiącach wszystko wracało ze zdwojoną siłą. NIe potrafiłam żyć bez tabletek, mówiono mi, że już do końca życia będę musiała być na tych paskudztwach. Aż w końcu trafiłam na cudowną psychoterapeutkę i fantastyczną terapię, która w Polsce dopiero się rozwija. I już ponad 3 lata nie biorę żadnych lekarstw. Żyje normalnie. To naturalne, że w bardzo trudnych sytuacjach pojawiają się znów różne objawy, ale dzięki terapii potrafię to opanować i wszystko się uspokaja i nie nakręca to katastrofalnych rozmiarów 🙂  Może warto pomyśleć nad taką terapią? 

Edytowane przez Heledore
usunięto pustą przestrzeń w cytacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×