Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

Religie to przecież nic innego jak sztuczne twory wymyślone przez przebiegłych ludzi by za ich pomocą możni tego świata mogli ograniczać ludzką swawolę i modelować nie tylko ludzkie zachowania ale i sposób ich myślenia.Człowiek od lat dziecięcych poddawany jest praniu mózgu ,z czasem narzucone mu dogmaty religijne niejako wchodzą mu w krew i człowiek ma (błędne ) wrażenie że dogmaty te stanowią przyrodzony mu system wartości/moralności.Na szczęscie doświadczenie co bardziej dociekliwych poucza ,że jądrem wszelkich narzuconych im zasad i dogmatów jest zaszczepienie w nich niewolniczego /podporządkowanego sposobu myślenia.I ten wielce szkodliwy dogmat religii chrześcijańskiej o grzechu pierworodnym który upadla u podstaw każdego kto w niego zawierzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refren,
drań, raz piszesz że wierzysz w Boga, raz nie, więc chyba nie da się Ciebie określić wierzący ani niewierzący.

Chodząc do kościoła dajesz Bogu szansę i sobie na to, żeby Go poznać, spotkać się. Choć czasem może być trudno. Myślę, że Bóg szczególnie docenia, jeśli chcemy się z Nim spotkać mimo trudności.

 

przepraszam do kogo to było zaadresowane? pytam bo nie odszukałem tutaj nikogo o nicku drań.

 

Był i zniknął. Nie rozumiem. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Religie to przecież nic innego jak sztuczne twory wymyślone przez przebiegłych ludzi by za ich pomocą możni tego świata mogli ograniczać ludzką swawolę i modelować nie tylko ludzkie zachowania ale i sposób ich myślenia.Człowiek od lat dziecięcych poddawany jest praniu mózgu ,z czasem narzucone mu dogmaty religijne niejako wchodzą mu w krew i człowiek ma (błędne ) wrażenie że dogmaty te stanowią przyrodzony mu system wartości/moralności.Na szczęscie doświadczenie co bardziej dociekliwych poucza ,że jądrem wszelkich narzuconych im zasad i dogmatów jest zaszczepienie w nich niewolniczego /podporządkowanego sposobu myślenia.

W Korei Północnej byliby z Ciebie dumni :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są ludzie,którym jest do życia potrzebna wiara,ja zawsze wyjaśniałem sobie.Wszystko bez obecności sił wyższych.

Choćby burza,od dziecka czułem coś.Że to zwykła rzecz natury,a nie coś związanego z Bogiem.

 

Monkuś. Nie zauważyłeś, że nie żyjemy w czasach jaskiń. Przypisujesz motywy prymitywnych kultur ludziom, którzy żyją w najbardziej (prawdopodobnie) rozwiniętej cywilizacji ludzkiej kiedykolwiek. Wiemy skąd się bierze burza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi,o to.Że ja nie wierzę,Że Bóg stworzył świat.Wierze w ewolucję i naukę.

A skąd się wzięły religię ? Ludzie,nie umieli sobie wyjaśnić.Skąd się bierze burza,dlaczego są gwiazdy.Stąd powstali Bogowie.Według nich skądś ta gwiazda,musiała się znaleźć.A że,dziś ludzie nadal wierzą,że to Bóg/Bogowie stworzyli gwiazdy,to ich problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są ludzie,którym jest do życia potrzebna wiara,ja zawsze wyjaśniałem sobie.Wszystko bez obecności sił wyższych.

Choćby burza,od dziecka czułem coś.Że to zwykła rzecz natury,a nie coś związanego z Bogiem.

 

Monkuś. Nie zauważyłeś, że nie żyjemy w czasach jaskiń. Przypisujesz motywy prymitywnych kultur ludziom, którzy żyją w najbardziej (prawdopodobnie) rozwiniętej cywilizacji ludzkiej kiedykolwiek. Wiemy skąd się bierze burza.

Ale to są praprzyczyny wszystkich systemów wierzeń. W późniejszym etapie wiary animistyczne i naturalne wpadły w ręce kast kapłanów oraz rządzących i oni je urządzili po swojemu i tak trzymają się do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×