Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

Zamachy w Tunezji, Kuwejcie, Francji - Państwo Islamskie z dumą przyznaje, że to ich sprawa. W imię czego kilkadziesiąt osób poniosło śmierć? W imię religii. Gratulacje. :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamachy w Tunezji, Kuwejcie, Francji - Państwo Islamskie z dumą przyznaje, że to ich sprawa. W imię czego kilkadziesiąt osób poniosło śmierć? W imię religii. Gratulacje. :uklon:

I jak tu wpuszczać przybyszów z Afryki skoro 70% z nich to muzułmanie. Religia to zło a islam to zło razy 1000, powinni tego zakazać. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Religia to zło a islam to zło razy 1000, powinni tego zakazać. :mrgreen:

 

Tak właśnie. Świat bez tych wszystkich religijnych bzdur byłby piękniejszy i o wiele mniej byłoby konfliktów zbrojnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli religia to zło to czy złem jest modlitwa do Boga ? Czy jeżeli matka chorego dziecka modli się o zdrowie to jest zło ? Czy jeżeli ksiądz organizuje mecze i ogniska dla dzieci to też jest zło ? Czy gdy w kościołach zbiera się pieniądze dla Syrii, czerwony krzyż czy inne tego typu instytucję czy to jest zle ? Idz i powiedz to dziecku choremu na raka , ktory jest Chrzescijaninem, ze religia to zlo.. Ciekaw jestem czy bylbys na tyle twardy by to zrobic. A co jesli jedyna dobroc czerpie z tego ze wierzy Jezusa Chrystusa w krzyż, śmierć i zmartwychwstanie. Tak wy wszyscy hejterzy widzicie tylko zło .

 

Otworzcie oczy bo swiat to nie tylko zamachy i smierc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli religia to zło to czy złem jest modlitwa do Boga ? Czy jeżeli matka chorego dziecka modli się o zdrowie to jest zło ? Czy jeżeli ksiądz organizuje mecze i ogniska dla dzieci to też jest zło ? Czy gdy w kościołach zbiera się pieniądze dla Syrii, czerwony krzyż czy inne tego typu instytucję czy to jest zle ? Idz i powiedz to dziecku choremu na raka , ktory jest Chrzescijaninem, ze religia to zlo.. Ciekaw jestem czy bylbys na tyle twardy by to zrobic. A co jesli jedyna dobroc czerpie z tego ze wierzy Jezusa Chrystusa w krzyż, śmierć i zmartwychwstanie. Tak wy wszyscy hejterzy widzicie tylko zło .

 

Otworzcie oczy bo swiat to nie tylko zamachy i smierc.

 

zło to jest stawiać spację przed znakiem zapytania miły chłopcze, Twój Bóg by Cię za to na pewno nie wpuścił do Nieba :nono:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzcie oczy bo swiat to nie tylko zamachy i smierc.

 

No nie, jest jeszcze pedofilia, przekręty podatkowe, ukryty homoseksualizm w Watykanie, zdzieranie opłat za "usługi" itp. Od tej dobroci aż się ciepło na sercu robi, a można by tak wymieniać i wymieniać.

 

A co powiesz o dzieciach w Afryce, które dobry i miłościwy bóg zabiera szybciutko, bo nie zsyła deszczu, nic tam nie rośnie, nie ma co jeść, co pić. I dzieci umierają w męczarniach. No ale zawsze mogą się pomodlić. :105:

 

Masturbow, posłannicy boga nie wkraczają w obszar profanum, gdzie takie przyziemne drobnostki mają znaczenie. Oni są stworzeni do głoszenia prawdy, jak zaznaczyła koleżanka refren.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai,

Rozumiem,że twojej nienawiści do wiary i religii raczej nic nie zmieni,ale prawda jest taka,że

te zamachy były dziełem chorych szaleńców,ludzi o wypaczonych umysłach,którzy myśląc,że

działają w imię religii tak naprawdę działali przeciwko podstawowym przykazaniom Boga,jakim jest

prawo każdego człowieka do życia i wolności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warrior11, nie żywię nienawiści do religii, raczej pogardę. Zawsze mierziły mnie populizm, demagogia i hipokryzja, czyli właśnie podstawowe składowe religii. Twój wpis niczego nie zmienia, bo sam stwierdziłeś, że to chorzy ludzie, którzy myślą, że działają w imię religii - zatem, gdyby nie było tych kretyńskich ideologii, to nie byłoby szaleńców, którzy z tych powodów sięgaliby po broń.

 

Poza tym oni mają swojego "boga" i swoją świętą księgę - skąd wiesz, która wiara jest tą słuszną?

 

I czym karmiono lwy na arce Noego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai,

Nie wiem czym karmiono lwy na Arce Noego i nawet mnie to szczególnie nie interesuje,

myślę tylko,że zdrowa wiara bez tych wszystkich wariactw i fanatyzmów jest człowiekowi

potrzebna a zdrowa wiara to taka,która przynosi człowiekowi właśnie życie i wolność.

Tyle ode mnie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warrior11, sam zatem widzisz, że wiara to partykularna potrzeba człowieka, wynikająca z jego słabości i chęci wytłumaczenia sobie wszelkiego zła znanym twierdzeniem (bóg tak chciał, na pewno ma plan). Do bzdur i bajek religijnych nie chcesz się odnosić i nawet średnio Cię to interesuje. Rozumiem to, bo nikt, kto ma odrobinę rozumu nie może brać tego wszystkiego na poważnie. Może to i było dobre 2 tys. lat temu, gdy świat składał się głównie z analfabetów, ale obecnie nadszedł już chyba czas by spojrzeć na te kwestie z dużym dystansem.

 

A wierzyć można we wszystko, jeśli tylko komuś to potrzebne. Tylko niech to się dzieje w zaciszu własnego domu, własnej duszy. Nie powinno się narzucać swojej ideologii innym.

 

Poza tym, pewnie miałbyś nieco inne zdanie na temat religii, gdybyś był kobietą i obowiązywałoby Cię prawo szariatu. Jeden upojny seks pozamałżeński i ukamienowanie. Praca wyłącznie z domu, chodzenie w worku przez cały czas.

 

Ja po prostu nie rozumiem dlaczego ludzie dają się tak krzywdzić, a cała ta krzywda bierze się wyłącznie z religii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, nie wiem jak można nie odróżniać islamu od chrześcijaństwa, nie odróżniać państwa wyznaniowego od europejskiego, praktykowania od narzucania i twierdzić że to religia jest źródłem wszelkiego zła. Chyba ta pogarda wobec religii rzuca Ci się na mózg.

 

Jeden upojny seks pozamałżeński i ukamienowanie.

 

Każdy antykatol ma chyba problem na tle tego, że seks bez ślubu jest grzechem, ale nie wiem czy zauważasz, że nikt Cię za to w naszej cywilizacji wyrosłej na chrześcijaństwie nie ukamieniuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refren, ale ten temat nie jest o chrześcijaństwie, tylko o religii. Wiem, że katolicy uważają, że wyłącznie oni istnieją na świecie i według ich wierzeń wszyscy mają żyć, ale tak nie jest (to przeświadczenie o wyjątkowości jest poniekąd cechą wspólną islamu i chrześcijaństwa).

 

Sorry, ale my dążymy do państwa wyznaniowego, niestety. Nawet w wyborach prezydenckich startowali ludzie, którzy popierają tego rodzaju pomysły. A w dzień po uchwaleniu ustawy o in vitro biskupi wystosowali list do posłów z wielkim oburzeniem (co to, kurna, ma być w ogóle?). Niech siedzą w swoich ciepłych posadach, wcinają ostrygi i kawior, uprawiają seks z dziećmi, ale od normalnych ludzi wara.

 

Poza tym, co z tego, że Europa jest teraz cywilizowana? A jak było jeszcze kilkaset lat temu? Wyprawy krzyżowe, święta inkwizycja, szerzenie wiary mieczem - nie było tego? Czasy się zmieniły, ale religia nadal pozostaje głównym źródłem konfliktów, wojen, nietolerancji i nienawiści. I jeśli będzie się rozszerzać to nastąpi regres i znów będziemy ze sobą walczyć. Przykład już masz właśnie w Iraku i Syrii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przeświadczenie o wyjątkowości jest poniekąd cechą wspólną islamu i chrześcijaństwa
chyba w przypadku większości religii tak jest, każda religia uważa się za jedyna prawdziwą a niektóre uważają że trzeba innych nawracać i zabijać w imię tej prawdziwej religii. Oczywiście Chrześcijaństwo już się dawno stępiło i ucywilizowało ale islam jest chyb a najsilniejszy i najbardziej drapieżny w swej historii zwłaszcza że żyjemy przecież w czasach daleko mniej barbarzyńskich niż wieki temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warrior11, sam zatem widzisz, że wiara to partykularna potrzeba człowieka, wynikająca z jego słabości i chęci wytłumaczenia sobie wszelkiego zła znanym twierdzeniem (bóg tak chciał, na pewno ma plan). Do bzdur i bajek religijnych nie chcesz się odnosić i nawet średnio Cię to interesuje. Rozumiem to, bo nikt, kto ma odrobinę rozumu nie może brać tego wszystkiego na poważnie. Może to i było dobre 2 tys. lat temu, gdy świat składał się głównie z analfabetów, ale obecnie nadszedł już chyba czas by spojrzeć na te kwestie z dużym dystansem.

Ludziom jest chyba wygodniej przyjąć religię, niż naukę, bo nauka jest bardziej skomplikowana i ludziom się nie chce nią interesować.

 

Oczywiście Chrześcijaństwo już się dawno stępiło i ucywilizowało ale islam jest chyb a najsilniejszy i najbardziej drapieżny w swej historii zwłaszcza że żyjemy przecież w czasach daleko mniej barbarzyńskich niż wieki temu.

Społeczeństwo idzie raczej głównie za tym, co głoszą przywódcy. Przywódcy islamscy dalej mocno dbają o władzę nad społeczeństwem i dlatego radykalny islam ma się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? Czasy się zmieniły, ale religia nadal pozostaje głównym źródłem konfliktów, wojen, nietolerancji i nienawiści. I jeśli będzie się rozszerzać to nastąpi regres i znów będziemy ze sobą walczyć. Przykład już masz właśnie w Iraku i Syrii.

 

Aktualnie główną przyczyną wojen i konfliktów zbrojnych są Stany Zjednoczone, które zdestabilizowały sytuację gdzie się tylko dało oraz koncerny zbrojeniowe, które nienawidzą przestoju w interesie i bardzo chętnie wykorzystują religię, zaszłości pomiędzy narodami, aby podburzać jednych przeciw drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai nie wiem jak jest w Afryce bo tam nie byłem, ale z tego co uslyszalem to nie jest dobrze. Tak czy owak wiesz kim jest misjonarz ? Wiesz ile takich ludzi jedzie do Afryki ? Nie wiesz , bo dla Ciebie religia to tylko smierc . Co Ty robisz dla innych ? Co ty robisz dla dzieci z Afryki ?

Bo dla mnie jestes hipokrytą oskarżający religie i Boga bo stala Ci sie krzywda, ktorej nie mozesz zrozumiec.

Jestem grzesznikiem i nie wiem czy trafie do nieba, choc bardzo tego pragne, a Twoje zlosliwe zarty mastu.. Cos tam.. Mam głeboko w dupie.

 

bonsai Jezus Cie kocha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? Czasy się zmieniły, ale religia nadal pozostaje głównym źródłem konfliktów, wojen, nietolerancji i nienawiści. I jeśli będzie się rozszerzać to nastąpi regres i znów będziemy ze sobą walczyć. Przykład już masz właśnie w Iraku i Syrii.

 

Aktualnie główną przyczyną wojen i konfliktów zbrojnych są Stany Zjednoczone, które zdestabilizowały sytuację gdzie się tylko dało oraz koncerny zbrojeniowe, które nienawidzą przestoju w interesie i bardzo chętnie wykorzystują religię, zaszłości pomiędzy narodami, aby podburzać jednych przeciw drugim.

Po części tak, bo wspieranie tzw demokracji i zwalczanie tzw tyranów doprowadziło do tego że władze przejęli lub usiłują przejąc tam fanatycy religijni. W Libii się lepiej działo za Kadaffiego, w Iraku za Husajna niż teraz gdy jest rozpierdol i religijne wojenki, islamskie pastuchy powinni być trzymane twarda ręką a demokracja tam się nigdy nie sprawdzą co najwyżej demokratycznie wybiorą rządy ultrareligijne które wprowadzą szariat i demokracja się skończy.

 

Cała Afryka na północ od równika płonie w wojnach klanowo- religijnych ale na pewno Ameryka nie jest głównych ich powodem, dla tych prymitywów islamska ideologia jest idealna bo jest prostacka, pełna przemocy i mizoginii a chrześcijaństwo ze swoją miłością i tolerancją jest w odwrocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dla mnie jestes hipokrytą oskarżający religie i Boga bo stala Ci sie krzywda, ktorej nie mozesz zrozumiec.

 

Ja? :D Mnie się nie stała żadna krzywda, ale nawet gdybym takowej doznał, to nie szukałbym wsparcia u jakiegoś boga. Zwykle sami jesteśmy sobie winni albo znajdujemy się po prostu w złym czasie i w złym miejscu. Ewentualnie trafiamy na religijnych fanatyków i wtedy kończymy żywot.

 

Dzięki za inspirację. ;>

 

a chrześcijaństwo ze swoją miłością i tolerancją jest w odwrocie.

 

Z czym, przepraszam? Carlos, no bądź poważny. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, nie wiem jak można nie odróżniać islamu od chrześcijaństwa, nie odróżniać państwa wyznaniowego od europejskiego (...).

Ale z tym "państwem europejskim" chyba nie masz na myśli Polski, prawda? Kraj, w którym obowiązuje konkordat, jest krajem wyznaniowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×