Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

kokos84, ojciec teodor mowil z czego zostali uzdrowieni niektorzy

 

-- 14 sty 2014, 18:50 --

 

Kalebx3, zdecydowanie osoba musiala byc zniewolona....normalnie nikt tak nie ryczy i sie nie miota po blogoslawienstwie z wlozeniem rąk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych negatywnych emocji kilka postów wczesniej, był taki user wykonczony czy nadal jest.

Pamietacie jego opisy: nie mam zamiaru nikomu przebaczac, nienawidze, pobije.

Tutaj muszę stanąć po stronie wykończonego. Zemsta i nienawiść to naturalne instynkty. Jeśli ktoś ich nie uznaje, to dopuszcza się zdrady Natury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych negatywnych emocji kilka postów wczesniej, był taki user wykonczony czy nadal jest.

Pamietacie jego opisy: nie mam zamiaru nikomu przebaczac, nienawidze, pobije.

Tutaj muszę stanąć po stronie wykończonego. Zemsta i nienawiść to naturalne instynkty. Jeśli ktoś ich nie uznaje, to dopuszcza się zdrady Natury.

jak w rozmowie z kims sie nie zgadzasz to argumentujesz czy walisz w leb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych negatywnych emocji kilka postów wczesniej, był taki user wykonczony czy nadal jest.

Pamietacie jego opisy: nie mam zamiaru nikomu przebaczac, nienawidze, pobije.

Tutaj muszę stanąć po stronie wykończonego. Zemsta i nienawiść to naturalne instynkty. Jeśli ktoś ich nie uznaje, to dopuszcza się zdrady Natury.

jak w rozmowie z kims sie nie zgadzasz to argumentujesz czy walisz w leb?

Na początku argumentuję, jeśli argumenty nie działają, to wtedy walę w łeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyrektora i Rodzicow tez?

Tu niestety muszę się powstrzymać przed walnięciem w łeb, chociaż bardzo bym chciał.

No wiesz! Dopuszczasz sie zdrady Natury :papa:

A cóż w tym jest nienaturalnego? Kult nienawiści jest jak najbardziej naturalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych negatywnych emocji kilka postów wczesniej, był taki user wykonczony czy nadal jest.

Pamietacie jego opisy: nie mam zamiaru nikomu przebaczac, nienawidze, pobije.

Nie robił z tym porządku miał dalej depresje i problemy ze snem, tylko pisal co chwile

 

więcej wenli, więcej wenli !!!

myśli że tabletki mu wszystko załatwią

przynajmniej próbuję a nie czekam na pomoc z nieba

ale przecież nawet jak nie zaznam zdrowia teraz to po śmierci jak będę klepał paciorki wg ciebie?

twój bóg tak cię kocha że każe wybaczać łajzom które są odpowiedzialne za twój stan?

powiem ci coś tam nic nie ma nie ma nic po śmierci

jeśli dalej uważasz że bóg istnieje to musi być z niego kawał wała chyba tylko te ś......wa tu na ziemi co krzywdzą innych są od niego gorsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych negatywnych emocji kilka postów wczesniej, był taki user wykonczony czy nadal jest.

Pamietacie jego opisy: nie mam zamiaru nikomu przebaczac, nienawidze, pobije.

Nie robił z tym porządku miał dalej depresje i problemy ze snem, tylko pisal co chwile

 

więcej wenli, więcej wenli !!!

myśli że tabletki mu wszystko załatwią

przynajmniej próbuję a nie czekam na pomoc z nieba

ale przecież nawet jak nie zaznam zdrowia teraz to po śmierci jak będę klepał paciorki wg ciebie?

twój bóg tak cię kocha że każe wybaczać łajzom które są odpowiedzialne za twój stan?

powiem ci coś tam nic nie ma nie ma nic po śmierci

jeśli dalej uważasz że bóg istnieje to musi być z niego kawał wała chyba tylko te ś......wa tu na ziemi co krzywdzą innych są od niego gorsze

Nic dodać, nic ująć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę Nowy Testament z tym, że efektów jego stosowania jakby nie uświadcza się na Ziemi. Sądzę, że dobrze wyjaśnia sens życia człowieka tutaj. Pokazuje, że moralność jest podstawową cnotą i ona świadczy o wartości człowieka. Samo czytanie tych tekstów było jednym z zapalników psychozy u mnie, więc widać siłę oddziaływania na psychikę ma dużą. Nowy Testament określiłbym jako krok człowieka od pustych rytuałów do autentycznej duchowości.

 

Jestem przeciwny monopolowi Kościoła na te istotne dla kultury teksty i liczę, że ta struktura kiedyś się rozpadnie. A ludzie będą szli do nieba nie za złotówkę rzuconą na tacę, a dzięki faktycznym krokom, nie podsiewanym przez siebie iluzjom. Z tym, że uznaję wpływ łaski z góry na rozwój duchowy człowieka. Pozwala mi to nie czuć złości do tzw. "uczonych w piśmie". Bo i dziś ich nie brakuje.

 

A odnośnie modlitw. Jak ktoś ma wiarę, że pomoże to niech się modli. Tylko poważne "opuszczenie przez Boga" może spowodować, że człowiek bierze życie w swoje ręce, rezygnując z roszczeniowej postawy. Na początku swojej choroby też szukałem pomocy w modlitwach. Potem zrozumiałem, że religijność na zasadzie: będę grzeczny to dostanę czego chce jest zakłamana.

 

Temat jest mi bliski o tyle, że czuję solidarność z wieloma ludźmi cierpiącymi na psychozy/nerwice na tle religijnym. Niestety, religijny fundamentalizm nie pozwala im odnaleźć nadziei. Wielu traktuje się jako grzesznych, złych, nieczystych, opętanych i skazanych na piekło. Szkoda, że niektórzy i bliźni w wierze sieją niepokój w tych ludziach zamiast przynieść im ulgę nowiną, że każdy ma prawo do własnego życia i własnych decyzji. Stop religijnemu totalitaryzmowi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kult nienawiści jest jak najbardziej naturalny.

Marcin20. 04

Kult ? Powiedz to rodzinom Żydów , którzy zginęli w Oświęcimiu , Treblince . Pewnie podobnie mysleli największe esesmańskie skurw-wysyny .,,,pier-dolę takie popierdo-lone gadki . Pewnie sam nie wiesz co mówisz .

 

-- 28 sty 2014, 13:01 --

 

Faktycznie zemsta nie daje spodziewanej ulgi... Ale daje coś w zamian. Poczucie elementarnej sprawiedliwości

 

POMSTA należy do PANA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem przeciwny monopolowi Kościoła na te istotne dla kultury teksty i liczę, że ta struktura kiedyś się rozpadnie. A ludzie będą szli do nieba nie za złotówkę rzuconą na tacę, a dzięki faktycznym krokom, nie podsiewanym przez siebie iluzjom. Z tym, że uznaję wpływ łaski z góry na rozwój duchowy człowieka. Pozwala mi to nie czuć złości do tzw. "uczonych w piśmie". Bo i dziś ich nie brakuje.

 

Uważasz ,że jak rzucisz na tacę to pójdziesz do nieba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie tak fajnie deklarują jakiego Boga przyjmują, a jakiego odrzucają...jaki On jest a jaki powinien być

Powiedział "Jestem ktory Jestem" :)

badz jak tlumacza ortodoksyjni rabini "On powoduje, że się dzieje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twojej przyszłości nie ma miejsca dla przeszłości - zrozumiałam to tak nie dawno.

Ile czasu tracisz z powodu poczucia winy?

Pomyśl o tym, ponieważ Bóg nie chce, abyśmy ciągle rozmyślali nad przeszłością, zagłębiali się w dawne błędy. Nie ma ludzi idealnych. Ale przecież Jezus przyszedł do tych, którzy byli chorzy (lub niedoskonali), a nie do tych, którzy mieli się dobrze (czy byli doskonali).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilam kiedys na grupe modlitewna-Odnowe w Duchu Sw. Dzis zaluje, zrobili mi tylko pranie mozgu i jeszcze wieksze poczucie winy, ze nie zalezy mi na byciu Swieta jak oni itd

Nie wierze w cudowne uzdrowienia tzn, ze z dnia na dzien juz nie mam depresji jestem innym czlowiekiem ETC

Bog, niestety, nie jest czarodziejska rozdzka, nie zrobi czary mary by zle rzeczy zniknely,NIESTETY!

Ktos kiedys powiedzial - Chrystus nie przyszedl by wytlumaczyc cierpienie, ale wypelnic ja swoja obecnoscia.

 

-- 28 sty 2014, 21:19 --

 

p.s; C nie znaczy ze nie wierze w sile modlitwy, owszem wierze! Modl sie tak jakby wszystko zalezalo od Boga, czyn tak jakby wszystko zalezalo od Boga- Ignacy Loyola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kult nienawiści jest jak najbardziej naturalny.

Marcin20. 04

Kult ? Powiedz to rodzinom Żydów , którzy zginęli w Oświęcimiu , Treblince . Pewnie podobnie mysleli największe esesmańskie skurw-wysyny .,,,pier-dolę takie popierdo-lone gadki . Pewnie sam nie wiesz co mówisz .

"Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej".

Idąc dalej

"Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, porównajcie ich tok myślenia, do toku myślenia ss-mannów. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×