Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

królik ruchałby do śmierci, a rucha tylko okresowo.

Bo reguluje to mechanizm biochemiczny/hormonalny. A kokaina nie jest naszym naturalnym instynktem, dlatego zaden mechanizm (procz "woli", ktora jest w przypadku takiego "oszukania" systemu nagrody zbyt slaba) tego nie kontroluje.

Ogolnie Jetodik ma 100% racji. Te przykladowe "kroliczki" piepsza sie wiedzione instynktem, a w nagrode maja dopaminowy haj, ale wypracowany ewolucyjnie, wiec bezpieczny. Poniekad dokladnie tak, jak homo sapiens. :mrgreen: , chociaz u nas, dzieki samoswiadomosci, a pozniej rozwojowi kultury pojawilo sie planowe "zakladanie rodziny", wiec to bardziej do nas mozna odniesc, ze uprawiamy seks dla "rozmnazania".

 

Czytałeś od czego wyszliśmy? I uważaj na używanie pewnych słów przy pewnych osobach, bo znowu się zacznie. ;)

 

Nie, u nas rozmnażanie jest skutkiem ubocznym, vide liczba urodzonych dzieci/ilość stosunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To inaczej, ile zbliżeń pomiędzy resztą zwierząt kończy się posiadaniem potomstwa, a ile pomiędzy ludźmi?

U malp (szympansow) seks jest bardzo czesto, potomstwo rzadziej. Skoro to nasi najblizszi krewni... moze taka specyfika gatunkowa. Btw, wsrod malp obserwuje sie prostytucje/seks ewidentnie dla zabawy :P /dla zaciesniania wiezi miedzy osobnikami.

eddd. Hans,

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To inaczej, ile zbliżeń pomiędzy resztą zwierząt kończy się posiadaniem potomstwa, a ile pomiędzy ludźmi?

 

pewnie ze zbliżeń pomiędzy zwierzętami więcej, no ale to nie jest wyznacznik czym się te zwierzęta kierują przy tych zbliżeniach.

 

Jeśli natomiast druga część Twojej wypowiedzi była by prawdziwa, to królik ruchałby do śmierci, a rucha tylko okresowo.

 

po pewnym czasie wskazówka przyjemności przesuwa się w innym kierunku, krolik się wyekspolatuje i ruchanie nie będzie mu sprawiało już frajdy.

 

królik jest tak ewolucyjnie skonstruowany, że podczas zbliżenia, ma tylko przekazać materiał, a siłą która go do tego pcha jest przyjemność

 

jest też skonstruowany tak, że ruchanie powyżej pewnego progu, nie sprawia mu przyjemności, geny takiego królika nie wygrałyby z genami normalnego królika, który porucha, przeżyje i później innej samicy przekaże swój gen.

 

a może i nawet są takie króliki, ale po prostu samica nie pozwala, nie znam się az tak na królikach, pisze tylko o ogólnych mechanizmach, człowiek myśli bardziej do przodu, to jest niepodważalne.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesi, seks jest naturalna potrzeba. Jak ktos ma niskie libido to spokojnie czeka na wielka milosc masturbujac sie co jakis czas. Ja z kolei mam wysokie i seks jest dla mnie codzienna potrzeba jak jedzenie. Nie widzialam powodu zeby go sobie odmawiac tylko dlatego ze sie nie zakochalam. Kazdy z moich kochankow byl fajnym facetem , korego lubilam. Dla mnie to bylo wystarczajace zeby bylo mi z nimi rowniez dobrze w lozku. No ale jak pisalam jest to jednak nizszy poziom niz teraz kiedy jestem zakochana. Natomiast nie wyobrazam sobie seksu z przypadkowa osoba ktorej nie znam, nie wiem jaka jest, nie wiem czy ja lubie. Chociaz zycie mnie nauczylo nigdy nie mowic nigdy wiec byc moze i taki seks jest fajny. Nie mialam okazji a raczej ochoty sprawdzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To inaczej, ile zbliżeń pomiędzy resztą zwierząt kończy się posiadaniem potomstwa, a ile pomiędzy ludźmi?

U malp (szympansow) seks jest bardzo czesto, potomstwo rzadziej. Skoro to nasi najblizszi krewni... moze taka specyfika gatunkowa. Btw, wsrod malp obserwuje sie prostytucje/seks ewidentnie dla zabawy :P /dla zaciesniania wiezi miedzy osobnikami.

eddd. Hans,

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

No to naczelne, ostatnio mam problem z innymi zwierzętami, które również jako jedne z niewielu gatunków są w pewnych sprawach podobne do nas.

 

-- 23 Oct 2013, 21:53 --

 

To inaczej, ile zbliżeń pomiędzy resztą zwierząt kończy się posiadaniem potomstwa, a ile pomiędzy ludźmi?

 

pewnie ze zbliżeń pomiędzy zwierzętami więcej, no ale to nie jest wyznacznik czym się te zwierzęta kierują przy tych zbliżeniach.

 

Jeśli natomiast druga część Twojej wypowiedzi była by prawdziwa, to królik ruchałby do śmierci, a rucha tylko okresowo.

 

po pewnym czasie wskazówka przyjemności przesuwa się w innym kierunku, krolik się wyekspolatuje i ruchanie nie będzie mu sprawiało już frajdy.

 

królik jest tak ewolucyjnie skonstruowany, że podczas zbliżenia, ma tylko przekazać materiał, a siłą która go do tego pcha jest przyjemność

 

jest też skonstruowany tak, że ruchanie do śmierci nie sprawia mu przyjemności, geny takiego królika nie wygrałyby z genami normalnego królika, który porucha, przeżyje i później innej samicy przekaże swój gen.

 

Czyli wróciliśmy do punktu wyjścia: zbliżenie królików -> potomstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś od czego wyszliśmy? I uważaj na używanie pewnych słów przy pewnych osobach, bo znowu się zacznie. ;)

 

Uprzejmie reaguję na aluzję - już mniejsza z tym, co ja sądzę o teorii ewolucji, ale nie nudzi Was rozpatrywanie każdego prawie tematu z punktu widzenia ewolucyjnych przystosowań? Międlenie tego nawet przy tak miłym temacie jak seks? Nie wywracają Wam się flaki od tego a la naukowego języka (okropna dla mnie maniera, ale zauważcie, że z uprzejmości nie napisałam nawet "pseudonaukowego" tylko "a la naukowego"...)? Nawiasem mówiąc, Hans, jak na fascynata nauk ścisłych i przyrodniczych, to co Ty wiesz o królikach...

:mrgreen:

 

 

 

 

 

,

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesi, seks jest naturalna potrzeba. Jak ktos ma niskie libido to spokojnie czeka na wielka milosc masturbujac sie co jakis czas. Ja z kolei mam wysokie i seks jest dla mnie codzienna potrzeba jak jedzenie. Nie widzialam powodu zeby go sobie odmawiac tylko dlatego ze sie nie zakochalam. Kazdy z moich kochankow byl fajnym facetem , korego lubilam. Dla mnie to bylo wystarczajace zeby bylo mi z nimi rowniez dobrze w lozku. No ale jak pisalam jest to jednak nizszy poziom niz teraz kiedy jestem zakochana. Natomiast nie wyobrazam sobie seksu z przypadkowa osoba ktorej nie znam, nie wiem jaka jest, nie wiem czy ja lubie. Chociaz zycie mnie nauczylo nigdy nie mowic nigdy wiec byc moze i taki seks jest fajny. Nie mialam okazji a raczej ochoty sprawdzac.

Tak naturalnie potrzeba ale w taki wypadku można by iśc do łózka z połową osób które sie lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refren, dzisiaj coś słaby jestem i mogę Ci nawet omyłkowo na ID przytaknąć, a króliki miał dziadek i wiem tyle, że jak chciał rozmnożyć, to samca od sąsiada przyniosił. A i jeszcze zawsze mnie uczył, że królik co jakiś czas postraszony rzadziej zapada na choroby. :D

 

Ogólnie to dobrze, że znowu jesteś, bo już nudno się powoli robiło. :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans,

 

Czyli wróciliśmy do punktu wyjścia: zbliżenie królików -> potomstwo.

 

no to mieliśmy dwa różne punkty wyjścia, bo ja nie pisałem o wyniku, ale czym się kierują przy zbliżeniu i o tym, że króliki przyjemnością, a nie myślą o potomstwie.

 

napisałeś, że króliki robią to dla potomstwa, a nie dla przyjemności,, ja uważam, że robią to dla przyjemności, a wynikiem jest potomstwo.

 

musze lecieć, jak coś to później odpiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naturalnie potrzeba ale w taki wypadku można by iśc do łózka z połową osób które sie lubi.

niekoniecznie... niektorych lubie ale nie iskrzy fizycznie

 

napisałeś, że króliki robią to dla potomstwa, a nie dla przyjemności,, ja uważam, że robią to dla przyjemności, a wynikiem jest potomstwo.

nie do konca chyba..ale nie zglebialam zycia seksualnego kroolikow wiec mozesz miec racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NieznanySprawca,

 

Bo reguluje to mechanizm biochemiczny/hormonalny. A kokaina nie jest naszym naturalnym instynktem, dlatego zaden mechanizm (procz "woli", ktora jest w przypadku takiego "oszukania" systemu nagrody zbyt slaba) tego nie kontroluje.

Ogolnie Jetodik ma 100% racji. Te przykladowe "kroliczki" piepsza sie wiedzione instynktem, a w nagrode maja dopaminowy haj, ale wypracowany ewolucyjnie, wiec bezpieczny. Poniekad dokladnie tak, jak homo sapiens. :mrgreen: , chociaz u nas, dzieki samoswiadomosci, a pozniej rozwojowi kultury pojawilo sie planowe "zakladanie rodziny", wiec to bardziej do nas mozna odniesc, ze uprawiamy seks dla "rozmnazania".

 

nie zauważyłem tej wypowiedzi... dokładnie o to mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biblia zacheca do współżycia

"Mąż niechaj oddaje żonie, co jej się należy, podobnie i żona mężowi. Nie żona rozporządza własnym ciałem, lecz mąż; podobnie nie mąż rozporządza własnym ciałem, lecz żona. Nie strońcie od współżycia z sobą, chyba za wspólną zgodą do pewnego czasu, aby oddać się modlitwie, a potem znowu podejmujcie współżycie, aby was szatan nie kusił z powodu niepowściągliwości waszej. A to, co mówię, jest zaleceniem, a nie rozkazem." (1 Kor 7,3-6 BW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem aseksualny i areligijny a najbardziej chyba ażyciowy. :twisted:

 

carlosbueno, nie wiem czy to po chrześcijańsku, ale czekam na ten dzień, kiedy wreszcie stracisz tę swoją cnotę, przestaniesz marudzić i może nawet przestaniesz być taki antyreligijny - bo opuści Cię frustracja, że realizujesz w życiu katolickie zasady, choć nie chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×