Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Zmiana płci - konieczność czy fanaberia?

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie Wasze zdanie na ten temat. Spotkałam się z wieloma opiniami, że zmiana płci jest jedynie fanaberią osób, którym znudziło się obecnie życie. Spotkałam się również z opiniami, że bez zmiany płci dana osoba nigdy nie będzie szczęśliwa. A jakie jest Wasze zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tosia_j

Obojnactwo u człowieka, czyli hermafrodytyzm, to występowanie u jednej osoby męskich i żeńskich narządów rozrodczych. hermafrodytyzmu, nie należy mylić z transseksualizmem, czyli zaburzeniem o charakterze psychicznym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

temat bardzo delikatny, więc na początek posłużę się cytatem:

Cytat

Jeszcze jako bracia Wachowscy stanowili legendę kina science-fiction. Nakręcili wspólnie między innymi kultowy „Matrix”. Ale dzisiaj słyną nie tylko z reżyserii.

Latem 2012 roku Larry Wachowski opowiedział światu, że czuje się kobietą i przeszedł operację zmiany płci. Od tamtej pory ma na imię Lana.

Coming out drugiej reżyserki przyspieszył dziś brukowiec „Daily Mail”, który planował opisać „całą prawdę” o przemianie Lily. Dlatego Wachowska sama zdecydowała się na publikację oświadczenia w tej sprawie.

- „Szokująca zmiana płci – bracia Wachowscy są teraz siostrami!”. Na takie nagłówki czekałam od roku. Do niedawna ze strachem lub z irytacją. Ten „news” wyciekł już niemal kilka razy – pisze w liście reżyserka i dodaje, że ze względu na zagrożenie ujawnienie informacji bez jej zgody, postanowiła przygotować oświadczenie, „częściowo z wściekłości, octu i dużej ilości benzyny”.

Lily pisze też, że najbliższe otoczenie wie, kim jest i akceptuje to. – Bez miłości i wsparcia żony, przyjaciół i rodziny nie byłabym tu, gdzie znajduję się dziś.

wahowscy.jpg.ba5a8147b35d8868c688ca269687461c.jpg

Lana i Lilly Wachowski

lanajpg.thumb.jpg.f71ed2ccfa235e528007c49672c6273f.jpg

lana.jpg.7b32e4594d02aba2f480b5a220b449f1.jpg

to tak na przykładzie twórców filmu Matrix!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tosia_j
29 minut temu, Lilith napisał:

Nie napisałam, że chodzi o hermafrodytyzm. 

ale mysle ze o ile nikt nie powinien protestowac zmianom plci obojnakow, to nt transow juz zdania beda podzielone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Duża Mi

Nie wydaje mi się, żeby wywrócenie całego swojego dotychczasowego życia do góry nogami (bo de facto z tym wiąże się zmiana płci) mogło być uważane za fanaberię. To cholernie trudna decyzja, zwłaszcza, jeśli nie jest się już nastolatkiem, który odkrył swoją tożsamość mając tak naprawdę wszystko przed sobą, a dorosłym człowiekiem, mającym poukładane i ustabilizowane życie. Nie wiem też, czy można to traktować jako gwarant szczęścia - bo tego akurat nic nie może nam zagwarantować. Myślę jednak, że życie w niepasującym pod każdym względem ciele wiąże się z ogromnym dyskomfortem, zagubieniem i cierpieniem psychicznym, a zmiana płci przynosi ulgę.

Inną trudną kwestią jest akceptacja ze strony otoczenia i najbliższych. Z jednej strony osoba dowiadująca się nagle, że jej partner/partnerka są transseksualni, może poczuć się oszukana, żyjąc z kimś innym, niż się jej wydawało. Natomiast myślę, że jeśli kogoś się naprawdę kocha, to płeć ma tu drugorzędne znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi