Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Pacyfiści - co, kiedy pojawi się zagrożenie życia?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawa jak zachowa się pacyfista w sytuacji zagrożenia życia lub zagrożenia życia drugiej osoby? Jak poglądy pacyfistów wyglądają w przypadku, kiedy jednak dosięgnie ich konflikt i sytuacja, gdy stawką jest życie lub śmierć? Jak uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Sąsiad" zagroził byłej partnerce i jej dzieciom z więzienia, że jak wyjdzie to "ich wszystkich pozabija" (nie sprecyzował dokładnie kogo będzie zabijał), ale trafił w mój czuły punkt - poczułem, że może zrobić krzywdę moim bliskim, na fb powędrowało moje zdjęcie z mieczem na plecach (chciałem zaszpanować i zrobić wrażenie groźnego) Było to troszku głupie, kocham miłość, wolność, ale jeszcze bardziej kocham bezpieczeństwo osób mi bliskich i pacyfizm schodzi na dalszy plan, jak ktoś z więzienia wysyła pogróżki sąsiadom, to musi liczyć się z tym, że drugiego policzka mu nie nadstawię, w momencie zagrożenia przywitam go serdecznie, za pomocą długiego ostrza, tudzież kosy. 

Z relacji innych ludzi, którzy sobie tu spokojnie żyją, wiem, że jest z nim tak jak z tym kolesiem od ostatniej afery i morderstwa Prezydenta nożem. Wiele osób się go boi, że jak wyjdzie, to zrobi coś bardzo głupiego łącznie z pozbawieniem kogoś zycia i niektórzy żyją w strachu przed nim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś byłam fanatyczną pacyfistką. Wierzyłam, że nasza miłość i pokój w końcu zarażą wszystkich i przy odrobinie dobrej woli, nie będziemy musieli się zastanawiać co by było gdyby ktoś nas zaatakował bo nikt nigdy w tej krainie miłości tego nie zrobi. 

Na szczęście już trochę zmądrzałam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi