Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

System wartości społeczeństwa polskiego okiem osoby z zaburzeniami psychicznymi.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Xonar
W dniu 22.01.2019 o 19:34, Zed napisał:

W PL problemem jest mentalność. Chcielibyśmy, aby żyło nam się tak, jak na Zachodzie ale nikt nie rozumie tego, że tamte społeczności budowały swój dobrobyt wiekami, pokoleniami a my chcemy mieć to od razu.

Biorąc pod uwagę 123 lata zaborów, wrogie przedsiębiorczości -rządy sanacji, potem 2-wojenną zagładę, a na koniec 50 lat Prl-u...To i tak powinniśmy się cieszyć z tego co mamy i w jakim miejscu dzisiaj jesteśmy.Nie zapominajmy też o tym że zachodnie kraje są bogatsze, bo swego czasu okradły i zniewoliły połowę świata, z czego do dzisiaj czerpią profity.

W dniu 22.01.2019 o 19:34, Zed napisał:

Co do zarobków, średnia krajowa jest wyliczana na podstawie zarobków małej grupy osób a reszta zarabia dużo mniej. Są u nas spore różnice społeczne, o wiele większe niż w krajach zachodnich.

Średnia krajowa właściwie niczego nam nie mówi, podejrzewam że dlatego Gus się z nią tak ostentacyjnie obnosi, bo jest w miarę wysoka :--) Najlepiej chyba jakby podawali dominantę, czyli wartość która występuje najczęściej.Tyle też że u nas chyba 1/3 gospodarki funkcjonuje w konspiracji -Wypłaty w kopertach, praca bez umowy itp. Więc to też by nie było do końca miarodajne...

W dniu 22.01.2019 o 19:34, carlosbueno napisał:

A to wszystko napędzają jeszcze reklamy, media, gdzie ciągle nam mówią co powinniśmy mieć aby być szczęśliwym.  Ale taki urok świata opartego na konsumpcji, gdyby ludzie nagle zaczęli kupować, konsumować tylko to co im na prawdę potrzebne to gospodarka by się zawaliła. 

Zawaliła by się głównie dla branży sprzedażowej, reklamowej czy marketingowej...Osobiście bym się z tego cieszył, bo mam dość tego ciągłego wciskania badziewia, manipulacji i walki o moją uwagę.Na szczęście odkąd zainteresowałem się minimalizmem, mam to coraz bardziej w dupie :--)

W dniu 22.01.2019 o 19:36, Zed napisał:

Nic dziwnego, skoro można kilkaset kilometrów od Polski mieć życie na dwa razy wyższym poziomie.

Bez przesady, z tym życiem na dwa razy wyższym poziomie.Jeżeli jest się niewykwalifikowanym pracownikiem to na pewno lepiej tyrać w Uk za funty niż za złotówki u Janusza, ale z tego co słyszałem to nie ma aż takiej przepaści w poziomie życia, między Pl a zachodem -To jest mit.

W dniu 22.01.2019 o 19:41, carlosbueno napisał:

Są robione statystyki odnośnie zróżnicowania dochodów i Polska na tle Europy wypada przyzwoicie, a na tle świata jeszcze lepiej.

Gus ostatnio podał że średnio Polskie gospodarstwa domowe są już bogatsze od Niemieckich.Sam nie wiem co o tym myśleć i co to w sumie oznacza, nie wiem też czy takie dane nie są w jakiś sposób zmanipulowane np.poprzez jakiś dziwny sposób przeliczania...

W dniu 22.01.2019 o 20:03, wiejskifilozof napisał:

Ale,większość Polaków.Nie lubi myśleć samodzielnie.

Nie tylko Polaków, większość ludzi na świecie tego nie lubi.Być może nawet pod tym względem nie jest u nas jeszcze najgorzej, w porównaniu do np. Niemców czy Francuzów.

W dniu 22.01.2019 o 19:55, Zed napisał:

Różnica jest taka, że w PL aby być ,,bogatym" trzeba z..ć od rana do wieczora w korpo, a na Zachodzie ludzie mają majątki i dziedziczą w spadku manufaktury, zakłady, i inne tego typu. To raz. Dwa, że poza Warszawą, Krakowem, Wrockiem i Poznaniem w PL nie ma właściwie dobrego rynku pracy a tam już jest tylu ludzi, że panuje ścisk i ostry wyścig o dostęp do koryta. Trzy, zarobki w PL na przeliczenie na życie wypadają gorzej od zarobków z krajów zachodnich.

Ten dobry Poznański rynek pracy to ściema, jest bardzo dużo wolnych etatów, ale głównie w logistyce, gastronomii, budowlance -czyli nie są to jakieś super płatne zajęcia, widełki dla początkujących to 2200-2600(Chyba że będzie się miało szczęście trafić na firmę która płaci pod stołem).

A żeby być bogatym to w 99% przypadków trzeba założyć jakiś własny biznes, niewielu etatowców zarabia naprawdę duże pieniądze.No i żeby dorobić się większego majątku, startując od zera to trzeba poświęcić na to całe swoje życie, dopiero dzieci mogłyby się takim bogactwem cieszyć...Poza tym nawet jak już ktoś poświęci wszystko żeby tylko się dorobić, to i tak nie ma pewności czy mu się uda, wręcz szanse na to są bardzo małe.Inna sprawa jak ktoś dostanie już od rodziców jakiś kapitał materialny czy intelektualny...

W dniu 22.01.2019 o 21:03, carlosbueno napisał:

Rynek pracownika jest ale nadal bardzo ułomny bo możliwości a czasem przyzwyczajenia pracodawców są dalekie od ideału. 

Janusze prywaciarze wciąż nie mogą pojąć, że dzisiaj pracownika nie da się zagonić do roboty knutem i pałką.Pamiętam jak u mnie w firmie ludzie zaczęli się grupami zwalniać, to od razu się pojawiły środki na podwyżki dla pracowników(I to naprawdę spore, jak na Polskie realia), mimo stękania że zaraz zbankrutują...Bliżej mi do wolnościowca niż socjalisty, ale pamiętam czasy jeszcze tak sprzed kilku lat, jak musiałem się bić z 5-6 osobami o posadę magazyniera za 9zł na godzinę.Do dziś pamiętam tego Janusza jak patrzył na nas z pogardą i poczuciem wyższości...Tak więc wcale ich nie żałuję.Poza tym jak upadnie jakieś przedsiębiorstwo które źle się prowadziło, nie szanowało ludzi to ktoś otworzy inne, być może już lepsze pod tym względem...Nie żyjemy też w czasach gdzie bankructwo przedsiębiorcy czy utrata pracy przez ludzi tam pracujących, oznacza jakąś śmierć głodową, najwyżej kogoś nie będzie stać na gadżety, markowe ubrania czy samochód a prywaciarz pójdzie na zasiłek czy etat do kogoś innego.

W dniu 23.01.2019 o 04:51, carlosbueno napisał:

Ukraińcy już uciekają do Niemiec także nie wiem kto tu będzie pracował.  Wile biznesów już teraz jest blokowanych przez brak rak do pracy a będzie coraz gorzej, pracodawcy nie kwapią się z podwyżkami, a czasami po prostu nie mogą bo przestanie im się opłacać. Ratunkiem może być ułatwienie imigracji ale oczywiście nacji które są chętne do pracy a nie przestępstw i brania zasiłków, no ale Polska rajem w tym zakresie nigdy nie będzie i tylko przystankiem do pracy w Niemczech czy Szwecji. 

Idealnym rozwiązaniem byłoby zwolnienie z 400tys państwowych urzędników, zaprzęgnięcie ich do pracy w prywatnym sektorze i wykonywanie przez nich dla odmiany, jakiejś pożytecznej pracy na produkcji czy magazynie :--P Bo z przekładania papierków z lewej kupki na prawą, jeszcze się dobrobytu nie zbudowało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, carlosbueno napisał:

Nie ważne i tak mi nie zależy na pracy, służy mi tylko do zajęcia czasu i zdobycia jakiś tam pieniędzy. Żadnej bardziej odpowiedzialnej pracy i tak nie mogę mieć ze względu na słabą  psychikę.  

Wmawiasz sobie. Masz problem z motywacją a nie ze słabą psychiką. Też tak miałem i jak zacząłem robić to, co lubię, problemy zniknęły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.01.2019 o 21:03, carlosbueno napisał:

Rynek pracownika jest ale nadal bardzo ułomny bo możliwości a czasem przyzwyczajenia pracodawców są dalekie od ideału. 

Jest mieszanina rynku pracownika i pracodawcy, w zależności od branży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze, że mam dziś wole :). Inaczej chyba nie nadążyłbym z polemiką...

Biorąc pod uwagę 123 lata zaborów, wrogie przedsiębiorczości -rządy sanacji, potem 2-wojenną zagładę, a na koniec 50 lat Prl-u...To i tak powinniśmy się cieszyć z tego co mamy i w jakim miejscu dzisiaj jesteśmy.Nie zapominajmy też o tym że zachodnie kraje są bogatsze, bo swego czasu okradły i zniewoliły połowę świata, z czego do dzisiaj czerpią profity.

Kolejna próba usprawiedliwienia sytuacji i wmówienie sobie i innym, że nic się nie da zmienić. Da, ale trzeba tego mocno chcieć! Siedzenie na dupie i narzekanie, jaki ten świat zły nic nie da. Rządy PiSu i jego wysoce roszczeniowa postawa to akademcki przykład, jak ludzie u nas pozbawieni są zaradności umiejętności decydowania o swoim życiu. 

Średnia krajowa właściwie niczego nam nie mówi, podejrzewam że dlatego Gus się z nią tak ostentacyjnie obnosi, bo jest w miarę wysoka :--) Najlepiej chyba jakby podawali dominantę, czyli wartość która występuje najczęściej.Tyle też że u nas chyba 1/3 gospodarki funkcjonuje w konspiracji -Wypłaty w kopertach, praca bez umowy itp. Więc to też by nie było do końca miarodajne...

Średnią krajową wylicza się na podstawie dochodu PKB. I tyle. Jeżeli ileś osób ma dochód PKB xxx a reszta ma x, to nie ma to znaczenia dla statystyk, które uśredniają. I tyle w temacie.

Bez przesady, z tym życiem na dwa razy wyższym poziomie.Jeżeli jest się niewykwalifikowanym pracownikiem to na pewno lepiej tyrać w Uk za funty niż za złotówki u Janusza, ale z tego co słyszałem to nie ma aż takiej przepaści w poziomie życia, między Pl a zachodem -To jest mit.

To czemu siedziecie bezczynnie, zamiast szukać  i uczyć się czegoś? Wszędzie na świecie jest tak, że jak nie ma się konkretnego zawodu i umiejętności, z pracą jest kiepsko. I w PL i w UK nikt nie zatrudni niewykfalifikowanego pracownika na stanowisku, gdzie potrzeba fachowców. A co do przepaści, lepiej pojechać i sprawdzić niż słuchać kogoś.

Gus ostatnio podał że średnio Polskie gospodarstwa domowe są już bogatsze od Niemieckich.Sam nie wiem co o tym myśleć i co to w sumie oznacza, nie wiem też czy takie dane nie są w jakiś sposób zmanipulowane np.poprzez jakiś dziwny sposób przeliczania...

A to ciekawe, bo wiele razy odwiedzałem kolegę w Niemczech i jakoś nie zauważyłem tej większej obfitości  w PL :). Chyba kolejna propaganda PiSu mająca udowodnić, że to Słońce kręci się wokól Ziemi a nie na odwrót.

Nie tylko Polaków, większość ludzi na świecie tego nie lubi.Być może nawet pod tym względem nie jest u nas jeszcze najgorzej, w porównaniu do np. Niemców czy Francuzów.

To ciekawe, dlaczego we Francji zorganizowano protest Żółtych Kamizelek  a u nas nie można wywalczyć jakichkolwiek podwyżek a ludzie godzą się na wszystko, jak stado baranow. Znowu chyba tylko ze słyszenia od kogoś te opinie :).

Ten dobry Poznański rynek pracy to ściema, jest bardzo dużo wolnych etatów, ale głównie w logistyce, gastronomii, budowlance -czyli nie są to jakieś super płatne zajęcia, widełki dla początkujących to 2200-2600(Chyba że będzie się miało szczęście trafić na firmę która płaci pod stołem).

Dokładnie op tym mówiłem. W PL rynek pracy jest mocno ograniczony pod względem ofert.

A żeby być bogatym to w 99% przypadków trzeba założyć jakiś własny biznes, niewielu etatowców zarabia naprawdę duże pieniądze.No i żeby dorobić się większego majątku, startując od zera to trzeba poświęcić na to całe swoje życie, dopiero dzieci mogłyby się takim bogactwem cieszyć...Poza tym nawet jak już ktoś poświęci wszystko żeby tylko się dorobić, to i tak nie ma pewności czy mu się uda, wręcz szanse na to są bardzo małe.Inna sprawa jak ktoś dostanie już od rodziców jakiś kapitał materialny czy intelektualny...

Tak jest. Nigdy na etacie nie zarobi się tyle, co pracująć na własną rękę lub mając biznes.Prawda stara jak świat.

Janusze prywaciarze wciąż nie mogą pojąć, że dzisiaj pracownika nie da się zagonić do roboty knutem i pałką.Pamiętam jak u mnie w firmie ludzie zaczęli się grupami zwalniać, to od razu się pojawiły środki na podwyżki dla pracowników(I to naprawdę spore, jak na Polskie realia), mimo stękania że zaraz zbankrutują...Bliżej mi do wolnościowca niż socjalisty, ale pamiętam czasy jeszcze tak sprzed kilku lat, jak musiałem się bić z 5-6 osobami o posadę magazyniera za 9zł na godzinę.Do dziś pamiętam tego Janusza jak patrzył na nas z pogardą i poczuciem wyższości...Tak więc wcale ich nie żałuję.Poza tym jak upadnie jakieś przedsiębiorstwo które źle się prowadziło, nie szanowało ludzi to ktoś otworzy inne, być może już lepsze pod tym względem...Nie żyjemy też w czasach gdzie bankructwo przedsiębiorcy czy utrata pracy przez ludzi tam pracujących, oznacza jakąś śmierć głodową, najwyżej kogoś nie będzie stać na gadżety, markowe ubrania czy samochód a prywaciarz pójdzie na zasiłek czy etat do kogoś innego.

i tu jest ta ,,subtelna" różnica między rynkeim w PL a rynkiem pracy na Zachodzie. Mental jest inny. U nas nie ma szacunku dla człowieka, tam jest. To jest właśnie ta post=-szlachecka mentalność, że jak ktos się u nas dorobi, to z pogardą patrzy na tych, co są niżej. Ech, jeszcze długo Polska będzie na ońcu Europy coś mi się wydaje...

Idealnym rozwiązaniem byłoby zwolnienie z 400tys państwowych urzędników, zaprzęgnięcie ich do pracy w prywatnym sektorze i wykonywanie przez nich dla odmiany, jakiejś pożytecznej pracy na produkcji czy magazynie :--P Bo z przekładania papierków z lewej kupki na prawą, jeszcze się dobrobytu nie zbudowało.

Pomarzyć i ponażekać zawsze można :). Tymczasem czas leci, a wraz z nim wiek i zdolnośc nabywania umiejętności. Ale kto co lubi, ten to ma :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Idealnym rozwiązaniem byłoby zwolnienie z 400tys państwowych urzędników, zaprzęgnięcie ich do pracy w prywatnym sektorze i wykonywanie przez nich dla odmiany, jakiejś pożytecznej pracy na produkcji czy magazynie :--P Bo z przekładania papierków z lewej kupki na prawą, jeszcze się dobrobytu nie zbudowało.

Zwolnienie dobry pomysł, pod warunkiem, że ci którzy umieją wyłącznie przekładać papierki dostaną rentę z tytułu niezdolności do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Xonar

16 minut temu, Zed napisał:

Kolejna próba usprawiedliwienia sytuacji i wmówienie sobie i innym, że nic się nie da zmienić. Da, ale trzeba tego mocno chcieć! Siedzenie na dupie i narzekanie, jaki ten świat zły nic nie da. Rządy PiSu i jego wysoce roszczeniowa postawa to akademicki przykład, jak ludzie u nas pozbawieni są zaradności umiejętności decydowania o swoim życiu. 

Oczywiście że działanie bardziej zwiększa prawdopodobieństwo że coś nam się uda zrobić, niż siedzenie na dupie i narzekanie, ale trzeba też być realistą bo każdy kraj ma jakieś swoje zasoby ludzkie, kapitał, surowce czy ogólny technologiczny know-how. Chcenie nie ma tutaj nic do rzeczy, wręcz się uśmiechnąłem lekko bo mi zaleciało kołczingiem :--) Ja bardzo mocno chciałbym wygrać kilka mln w toto-lotku, ale z tego chcenia nic z tego nie wynika :--) 

16 minut temu, Zed napisał:

To czemu siedzicie bezczynnie, zamiast szukać  i uczyć się czegoś? Wszędzie na świecie jest tak, że jak nie ma się konkretnego zawodu i umiejętności, z pracą jest kiepsko. I w PL i w UK nikt nie zatrudni niewykwalifikowanego pracownika na stanowisku, gdzie potrzeba fachowców. A co do przepaści, lepiej pojechać i sprawdzić niż słuchać kogoś.

Dzisiaj nie tak łatwo przewidzieć, który zawód czy jakie umiejętności mogą ci przynieść profity w przyszłości.Chyba że masz jakieś zdolności profetyczne, to możesz napisać czego warto się nauczyć? Bo żeby zostać dobrze opłacanym lekarzem, adwokatem czy specjalistą od IT...Trzeba raczej dosyć wcześnie zacząć edukację, a nie przebranżawiać się powiedzmy po 30-stce czy 40-stce.

19 minut temu, Zed napisał:

To ciekawe, dlaczego we Francji zorganizowano protest Żółtych Kamizelek  a u nas nie można wywalczyć jakichkolwiek podwyżek a ludzie godzą się na wszystko, jak stado baranow. Znowu chyba tylko ze słyszenia od kogoś te opinie :).

Równie dobrze można by rzec że Francuzi czy Niemcy, godzą się na to żeby im z kraju robić strefę wojny czy kneblować usta mediom.Tego zagadnienia nie obejmują żadne wskaźniki ani statystyki, więc trudno jakoś przesądzić który naród bardziej myśli samodzielnie.Można by tak odbijać piłeczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, Xonar napisał:

Oczywiście że działanie bardziej zwiększa prawdopodobieństwo że coś nam się uda zrobić, niż siedzenie na dupie i narzekanie, ale trzeba też być realistą bo każdy kraj ma jakieś swoje zasoby ludzkie, kapitał, surowce czy ogólny technologiczny know-how. Chcenie nie ma tutaj nic do rzeczy, wręcz się uśmiechnąłem lekko bo mi zaleciało kołczingiem :--) Ja bardzo mocno chciałbym wygrać kilka mln w toto-lotku, ale z tego chcenia nic z tego nie wynika :--) 

Dzisiaj nie tak łatwo przewidzieć, który zawód czy jakie umiejętności mogą ci przynieść profity w przyszłości.Chyba że masz jakieś zdolności profetyczne, to możesz napisać czego warto się nauczyć? Bo żeby zostać dobrze opłacanym lekarzem, adwokatem czy specjalistą od IT...Trzeba raczej dosyć wcześnie zacząć edukację, a nie przebranżawiać się powiedzmy po 30-stce czy 40-stce.

Równie dobrze można by rzec że Francuzi czy Niemcy, godzą się na to żeby im z kraju robić strefę wojny czy kneblować usta mediom.Tego zagadnienia nie obejmują żadne wskaźniki ani statystyki, więc trudno jakoś przesądzić który naród bardziej myśli samodzielnie.Można by tak odbijać piłeczki.

Dzisiaj nie tak łatwo przewidzieć, który zawód czy jakie umiejętności mogą ci przynieść profity w przyszłości.Chyba że masz jakieś zdolności profetyczne, to możesz napisać czego warto się nauczyć? Bo żeby zostać dobrze opłacanym lekarzem, adwokatem czy specjalistą od IT...Trzeba raczej dosyć wcześnie zacząć edukację, a nie przebranżawiać się powiedzmy po 30-stce czy 40-stce.

Budowlanka: murarz, tynkarz, kładzenie glazury, płytek, malowanie powierzchni itp.
Wykończeniówka: Malowanie, restauracja wnętrz, elektryka, hydraulika itp.
Rzemiosło: stolarka, szewc, krawiec, parkieciarz, fryzjer (bardzo popularny dzisiaj) itp.
Logistyka: kierowca, spedycja, komiwojażerka (jazda na TIRach) itp.

Z bardziej ,,zaawansowanych": języki obce z poza grupy popularnych a które będą się liczyć: chiński, koreański, wszystkie języki z szybko rozwijających się państw poza-europejskich. 

Quasi-artystyczne: fotografia ślubna (w chuj kasy, za jeden ślub fotograf bierze średnio 4 do 6 tyś PLN!!!!); renowacja zabytków (trudno się wbić ale potem jest z tego całkiem przyzwoity pieniądz ale trzeba to lubić bo robota nieraz ciężka i w różnych warunkach); praca w mediach (realizacja dźwięku i obrazu, w Wawie jest na to rynek duży).

Handel: wszystko, co ma związek ze zdrowiem (zdrowa żywność, suplementy diety, etc.). Na Zachodzie jest tego w chuj i ludzie żyją z tego elegancko.

Hodowla zwierząt ozdobnych i rozmnażanie: psy, koty z certyfikatami (znam rodzinę która z tego ma 20-30 tyś PLN co kwartał).

Jest tego mnóstwo, tylko że ciągle mówię: w PL ludzie oferujący pracę nie kumają bazy, o co chodzi na rynku pracy. Jesteśmy ileś lat do tyłu za resztą Europy więc u nas na rynek wchodzą rzeczy już znane gdzie indziej, więc i przebicie słabsze. Ale da się bo mam znajomych, co w PL żyją na dobrym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, Zed napisał:

U nas uprzejmość rozmyła się, stała się towarem niepotrzebnym a na jej miejsce weszły chamstwo, wulgarność, krzykliwość.

Wg mnie sytuacja w Polsce nie wygląda aż tak dramatycznie. Na prawdę dostrzegam na co dzień (a nie tylko od święta) tę uprzejmość i dobro panujące pomiędzy ludźmi. Istotnie to dobro istnieje obok chamstwa, wulgarności i krzykliwości, przez co często jest często w cieniu zła, ale wciąż jest.

19 godzin temu, carlosbueno napisał:

Najprzychylniejsze zdanie o Polakach mają Ukraińcy i ogólnie ludzie z byłego ZSRR. Oni myślą o nas mniej więcej to co my o zachodzie i nie chodzi tylko o kwestie finansowe, ale np zachowanie kierowców na drogach czy sama ich jakość która jest u nas dużo lepsza mimo ze Polacy odwiecznie na nie narzekają. Dziwi ich nawet to że nie sprawdza się u nas biletów w tramwajach, autobusach miejskich bo tam jest  osoba zatrudniona do tego inaczej by wszyscy jeździli na gapę.  Urzędniczki w urzędach i kasjerki w sklepach też u nas są podobno uprzejmiejsze niż tam, czyli widzą zalety tam gdzie my widzimy wady Polski.

Może to właśnie jest sposób na to, byśmy dostrzegli, że nie jest z nami aż tak źle, jak sądzimy? Może właśnie zamiast być wrogo nastawionymi do Ukraińców, powinniśmy doceniać ich obecność tutaj, jako tych, którzy mogą nam otworzyć oczy na to, czego sami nie dostrzegamy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

liczą się pieniądze, władza, seks, puste wartości, talent i charakter już się nie liczą a przecież to powinno być zawsze na pierwszym miejscu !!!

Edytowane przez alone05

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polityka i gonitwa za sukcesem po trupach nie zważając na drugiego człowieka, a przez to wszystko popadamy w stres i później jak po niteczce do kłębka i pojawia się nerwica, stany lękowe, depresja, a na sam koniec samobójstwo.

A wszystko po to żeby zrobić karierę i czegoś się dorobić, choć w dzisiejszych czasach jeśli człowiek miałby pracować uczciwie w naszym kraju to niczego się nie dorobi, bo go same podatki i opłaty pochłoną na starcie.

I nie to nie tylko osoby chore psychicznie dostrzegają to, że w naszym kraju nie żyje się za dobrze. Powoli wszyscy otwierają oczy.

Potrzeba nam silnego przywódce, który naprawi i pociągnie ten tonący okręt zwany Polską i nas poprowadzi w stronę światła, gdzie będzie żyło nam się dostatnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, alone05 napisał:

liczą się pieniądze, władza, seks, puste wartości, talent i charakter już się nie liczą a przecież to powinno być zawsze na pierwszym miejscu !!!

Dokładnie. Wartości, talent, charakter, DRUGI CZŁOWIEK powinien być na pierwszym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, poetasercem napisał:

Polityka i gonitwa za sukcesem po trupach nie zważając na drugiego człowieka, a przez to wszystko popadamy w stres i później jak po niteczce do kłębka i pojawia się nerwica, stany lękowe, depresja, a na sam koniec samobójstwo.

A wszystko po to żeby zrobić karierę i czegoś się dorobić, choć w dzisiejszych czasach jeśli człowiek miałby pracować uczciwie w naszym kraju to niczego się nie dorobi, bo go same podatki i opłaty pochłoną na starcie.

I nie to nie tylko osoby chore psychicznie dostrzegają to, że w naszym kraju nie żyje się za dobrze. Powoli wszyscy otwierają oczy.

Potrzeba nam silnego przywódce, który naprawi i pociągnie ten tonący okręt zwany Polską i nas poprowadzi w stronę światła, gdzie będzie żyło nam się dostatnie.

To już macie Kaczyńskiego :).

Ech, dobra, chyba czas sobie zrobić przerwę. Wpadnę tutaj za kilka tygodni, może coś się zmieni? ... (pytanie retoryczne, wiem, że nic się nie zmieni....współczuję w sumie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tutaj macie już kolejnego frustrata, który gotów jest wypowiedzieć wojnę wszystkim tym, którzy się z nim nie zgadzają:

https://jarek-kefir.org/

Komentarze pod artykułami mówią same za siebie.

Właściwie to chyba ludzie powinni się bać takich osób, bo od tego zaczyna się nienawiść i przemoc, ale z tego, co obserwuję,  Polacy wolą bić się po raz kolejny z innymi niż wziąć się do roboty.

Powodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, poetasercem napisał:

Dokładnie. Wartości, talent, charakter, DRUGI CZŁOWIEK powinien być na pierwszym miejscu.

Z drugim człowiekiem sex jest ok 😃

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Zed napisał:

Średnią krajową wylicza się na podstawie dochodu PKB. I tyle. Jeżeli ileś osób ma dochód PKB xxx a reszta ma x, to nie ma to znaczenia dla statystyk, które uśredniają. I tyle w temacie.

Człowieku, co Ty pleciesz spraw sobie czym jest średnia krajowa, jej wyliczanie nie ma nic wspólnego z PKB.

11 godzin temu, Xonar napisał:

Polacy na pewno mają częściej na własność mieszkania, domy niż Niemcy gdzie jest tradycja wynajmowania a nie kupowania, może przez wychodzi że Polacy są bogatsi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Gods Top 10 napisał:

Wg mnie sytuacja w Polsce nie wygląda aż tak dramatycznie. Na prawdę dostrzegam na co dzień (a nie tylko od święta) tę uprzejmość i dobro panujące pomiędzy ludźmi. Istotnie to dobro istnieje obok chamstwa, wulgarności i krzykliwości, przez co często jest często w cieniu zła, ale wciąż jest.

Ale dla Zeda wszystko co polskie jest be, niech tam siedzi i nie wraca lepiej.😜 

7 godzin temu, Gods Top 10 napisał:

Może to właśnie jest sposób na to, byśmy dostrzegli, że nie jest z nami aż tak źle, jak sądzimy? Może właśnie zamiast być wrogo nastawionymi do Ukraińców, powinniśmy doceniać ich obecność tutaj, jako tych, którzy mogą nam otworzyć oczy na to, czego sami nie dostrzegamy? ;)

Wystarczy wyjechać do biedniejszego kraju aby docenić jak jest w Polsce. Ja byłem w Gruzji w zeszłym roku i jeśli chodzi o gospodarkę, infrastrukturę, bogactwo ludzi to wyprzedzamy ich o lata świetlne, na pewno dużo bliżej nam do zachodu niż im do nas jeśli chodzi o poziom życia, a  przecież są jeszcze dużo biedniejsze kraje niż Gruzja. 

9 godzin temu, Zed napisał:

To czemu siedziecie bezczynnie, zamiast szukać  i uczyć się czegoś? Wszędzie na świecie jest tak, że jak nie ma się konkretnego zawodu i umiejętności, z pracą jest kiepsko. I w PL i w UK nikt nie zatrudni niewykfalifikowanego pracownika na stanowisku, gdzie potrzeba fachowców. A co do przepaści, lepiej pojechać i sprawdzić niż słuchać kogoś.

Przecież pisałem Ci że nie zależy mi na jakiś wielkich dochodach i ambitnej pracy, chce mieć święty spokój.  Spędziłem dużo więcej lat za granica niż Ty i w kilku krajach także wiem jak to wygląda i mam swoje zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy wyjechać do biedniejszego kraju aby docenić jak jest w Polsce. Ja byłem w Gruzji w zeszłym roku i jeśli chodzi o gospodarkę, infrastrukturę, bogactwo ludzi to wyprzedzamy ich o lata świetlne, na pewno dużo bliżej nam do zachodu niż im do nas jeśli chodzi o poziom życia, a  przecież są jeszcze dużo biedniejsze kraje niż Gruzja. 

I pewnie dlatego spedzasz tutaj na forum większość swojego czasu zamiast mieć porządną pracę, robić to co się w niej lubi i dostawać za to godziwą wypłatę :).

PiS wprowadza program ,,Mama+". Jak myślicie, skąd wezmą na to pieniądze?

Jesteście narodem nierobów, malkontentów i cwaniaków. Powinno się was skolonizować, zapędzić do obozów pracy i nauczyć ordnungu po wsze czasy, tak aby przyszłe pokolenia mogły żyć spokojnie i dostatnio!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.01.2019 o 14:52, Lilith napisał:

Co jest Waszym zdaniem ważne dla społeczeństwa polskiego? Co zaobserwowaliście? Czym się kierują na co dzień? W jakim kierunku to zmierza? 

Na podstawie moich wieloletnich obserwacji i przemyśleń system wartości brzmi zrobić pod siebie i wyruchać drugiego.

Niestety większość  społeczeństwa ma wszystko w dupie a inteligencja moim zdaniem polega na tym że myśli się globalnie na rzecz wspólnego dobra. Ludzie działają na zasadzie kar i sankcji nic poza tym, nie ma innej motywacji chyba że będą mieli z tego jakąś korzyść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Zed napisał:

I pewnie dlatego spedzasz tutaj na forum większość swojego czasu zamiast mieć porządną pracę, robić to co się w niej lubi i dostawać za to godziwą wypłatę :).

PiS wprowadza program ,,Mama+". Jak myślicie, skąd wezmą na to pieniądze?

Jesteście narodem nierobów, malkontentów i cwaniaków. Powinno się was skolonizować, zapędzić do obozów pracy i nauczyć ordnungu po wsze czasy, tak aby przyszłe pokolenia mogły żyć spokojnie i dostatnio!

A Ty co robisz na tym forum? Masz super pracę, wspaniałe życie  w UK a zadajesz się z tymi wstrętnymi Polakami z forum. Po paru miesiącach pobytu już Ci odbiło skoro uważasz Polaków za wy, ja mógłbym tak twierdzić bo moi rodzice nie byli gdy się urodzili etnicznymi Polakami i genetycznie jestem Niemcem. No ale za granicą w dużej mierze jadą ludzie tzw "gorszego sortu" co nie poradzili se w Polsce, akurat tu zgodzę się z tym co powiedział kiedyś Kaczyński, bo takiej polskiej patologii jak  za granicą w Polsce nie spotkałem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Zed napisał:

"Wy jesteście"?  "Was skolonizować"? Widzę, że poziom dyskusji wskoczył na jeszcze wyższy poziom...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, carlosbueno napisał:

A Ty co robisz na tym forum? Masz super pracę, wspaniałe życie  w UK a zadajesz się z tymi wstrętnymi Polakami z forum. Po paru miesiącach pobytu już Ci odbiło skoro uważasz Polaków za wy, ja mógłbym tak twierdzić bo moi rodzice nie byli gdy się urodzili etnicznymi Polakami i genetycznie jestem Niemcem. No ale za granicą w dużej mierze jadą ludzie tzw "gorszego sortu" co nie poradzili se w Polsce, akurat tu zgodzę się z tym co powiedział kiedyś Kaczyński, bo takiej polskiej patologii jak  za granicą w Polsce nie spotkałem. 

Coraz częściej zadaję sobie to pytanie :).

Mam pracę, bo postarałem się o nią, nie siedząc i jęcząc jaki to świat jest zły tylko zaryzykowałem. W UK wcześniej też byłem i wtedy też czułem dużą różnicę między mentalnością, tym bardziej, że w przeciwieństwie do wielu Polaków tam wyjeżdżających nie miałem problemu z asymilowaniem się z ludźmi z stamtąd co jest chyba najważniejszą rzeczą podczas emigracji. I ludzie czuli ode mnie pozytywną energię i chęć do działania, bo w przeciwieństwie do większości Polaków tam nie chowałem się w swoim getcie tylko wychodziłem do ludzi.

A co do słów Kaczyńskiego to pozostawię je samym sobie. Ten człowiek reprezentuje dla mnie dno dna, podobnie, jak bardzo duża liczba Polaków w ogóle (ktoś go wybrał przecież). Jest dla mnie przykładem małego, zadufanego w sobie a przestraszonego na zewnątrz Polaczka który nie ma odwagi wyjść poza swoje ciasne horyzonty i zobaczyć, jak świat wygląda na zewnątrz.

I dlatego Wy macie, co macie a ja cieszę się życiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Zed napisał:

Mam pracę, bo postarałem się o nią, nie siedząc i jęcząc jaki to świat jest zły tylko zaryzykowałem.

Ale Ty najbardziej tu jęczysz jakiś świat a raczej Polska  jest zła, masz  jakąś traumę z Polski i to z tego powodu sadzę, a ja mam z kolei największe traumy z pobytów za granicą i dlatego tam już raczej nie pojadę z własnej woli. Ja się ciężko asymiluje wszędzie a zagranicą jeszcze gorzej. 

Wg mnie Kaczyński akurat miał trochę racji ale nie całkowitą.  Mitem jest że wyjechał tam kwiat narodu polskiego, w dużej mierze wyjechał kryminał ( W Polsce znam może jedna osobę co siedziała tam poznałem kilkadziesiąt) , niewykształceni ludzie z małych miejscowości ze ściany wschodniej którzy nawet z polskim językiem  mieli problemy a co dopiero z angielskim. Największym bólem dla Polski jest to że wyjechali młodzi, którzy powinni się rozmnażać w Polsce a nie tam, ale tam są lepsze zarobki i socjal to nie dziwota. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, carlosbueno napisał:

Ale Ty najbardziej tu jęczysz jakiś świat a raczej Polska  jest zła, masz  jakąś traumę z Polski i to z tego powodu sadzę, a ja mam z kolei największe traumy z pobytów za granicą i dlatego tam już raczej nie pojadę z własnej woli. Ja się ciężko asymiluje wszędzie a zagranicą jeszcze gorzej. 

Wg mnie Kaczyński akurat miał trochę racji ale nie całkowitą.  Mitem jest że wyjechał tam kwiat narodu polskiego, w dużej mierze wyjechał kryminał ( W Polsce znam może jedna osobę co siedziała tam poznałem kilkadziesiąt) , niewykształceni ludzie z małych miejscowości ze ściany wschodniej którzy nawet z polskim językiem  mieli problemy a co dopiero z angielskim. Największym bólem dla Polski jest to że wyjechali młodzi, którzy powinni się rozmnażać w Polsce a nie tam, ale tam są lepsze zarobki i socjal to nie dziwota. 

Nie jęczę tylko mówię to ze zdrowej perspektywy kogoś, kto kiedyś podobnie narzekał a potem wziął odpowiedzialność za swoje własne życie i zrozumiał, że trzymając się dotychczasowych sposobów myślenia i przyzwyczajeń nic bym nie osiągnął poza rosnącą frustracją.

Jeszcze raz Ci powtarzam: bez konkretnego zawodu czy w PL czy w UK nie będziesz miał dobrze płatnej pracy, a tym bardziej pracy, w której będziesz czuł się zadowolony. Tak jest od powstania cywilizacji, że ludzie, którzy nic nie chcą mają gorzej. Mnie natomiast dziwi, że w PL zrobiło się z tego umartwiania ,,religię" w postaci myślenia roszczeniowego, że skoro nic nie chcę (bo coś tam be, bo Europa be, bo inni ludzie be) to że się coś należy (no i mamy programy 500+ (dla nierobów, którzy potrafią tylko płodzić kolejne dzieci [ nie mówię tu o rodzinach naprawdę potrzebujących, choć moim zdaniem o wiele lepiej byłoby te rodziny próbować zaktywizować w jakiś sposób, pomóc im znaleźć pracę niż ciągle dawać zasiłki bo dzieci z takich rodzin przejmą wzorzec od rodziców i też raczej nie będą chciały nic potem robić ] ) a teraz ponoć ma być program ,,mama+". To jest patologia, że uczy się społeczeństwo, że może coś dostać za nic zamiast stawiać na prężną i szybko rozwijającą się gospodarkę i zachęcać ludzi do pracy, z której potem mieliby dochody i świadomość, że nic nie robienie się po prostu nie opłaca.

Kaczyński to pół-analfabeta, a jego partia to zbiór ludzi, którzy albo sami niewiele więcej umieją od niego (Gowin, Morawiecki) albo są na tak niskim szczeblu rozwoju (Pawłowicz, Macierewicz), że w ich przypadku jedynym sposobem ich pozbycia się byłby szpital psychiatryczny. Ta partia to populiści, sprzyjający odradzaniu się tendencji nacjonalistycznych w najgorszym wydaniu (patrz ostatnia wizyta prezydenta w Brazylii i jego deklaracje co do dużych zbieżności w poglądach, gdzie głową państwa została osoba ze zdiagnozowanymi zaburzeniami osobowości (mizogin, rasista, osoba proklamująca publicznie przemoc wobec mniejszości seksualnych i etnicznych). w Polsce większość ludzi to również osoby z bardzo niskim poziomem wykształcenia, którzy albo należą do elektoratu PiSu, albo do elektoratu Kościoła albo trwają przy podobnych poglądach rodem z XIX wieku. Powiedzmy sobie szczerze: gorszy sort to większość Polaków mieszkających dziś w Polsce :).

Zaś co do tego co piszesz w ramach tego typu ludzi, to na Zachód wyjechała ogromna większość dobrze wykwalifikowanych specjalistów, którzy już nigdy do PL nie wrócą (bo maja na Zachodzie o wiele lepsze zarobki i perspektywy rozwoju zawodowego; to również dotyczy się mnie, bo miałem dość tego syfu i ciągłego szukania zajęcia w zawodzie, w którym mam i doświadczenie i umiejętności), zaś ta cała chuliganeria szybko pokończyła w angielskich więzieniach (zostały jeszcze polskie baby, co próbują zrobić dziecko z Angolem żeby mieć socjal, ale to też się skończy). A reszta robi na budowach i jest zadowolona (albo chleje, zasilając miejscowy lumpen-proletariat).

Tak więc przestań pierdolić farmazony bo widzę, że kompletnie nic nie wiesz i tylko zrzędzisz zamiast wziąć się do roboty i zrobić coś ze swoi m życiem.

Edytowane przez Zed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Zed napisał:

Mnie natomiast dziwi, że w PL zrobiło się z tego umartwiania ,,religię" w postaci myślenia roszczeniowego, że skoro nic nie chcę (bo coś tam be, bo Europa be, bo inni ludzie be) to że się coś należy (no i mamy programy 500+ (dla nierobów, którzy potrafią tylko płodzić kolejne dzieci [ nie mówię tu o rodzinach naprawdę potrzebujących, choć moim zdaniem o wiele lepiej byłoby te rodziny próbować zaktywizować w jakiś sposób, pomóc im znaleźć pracę niż ciągle dawać zasiłki bo dzieci z takich rodzin przejmą wzorzec od rodziców i też raczej nie będą chciały nic potem robić ] ) a teraz ponoć ma być program ,,mama+". To jest patologia, że uczy się społeczeństwo, że może coś dostać za nic zamiast stawiać na prężną i szybko rozwijającą się gospodarkę i zachęcać ludzi do pracy, z której potem mieliby dochody i świadomość, że nic nie robienie się po prostu nie opłaca.

Zarzucasz może i częściowo słusznie ale w UK to jest na jeszcze większa skalę, tam od pokoleń żyją ludzie którzy nie pracują, ich córki w wieku 15-16 lat zachodzą  w ciąże i socjal do końca życia i tak koło się toczy. Tylko w UK spotkałem ludzi( w tym jednego Polaka) którzy rzucili   pracę bo bardziej opłaciło im się żyć na zasiłku i dostać mieszkanie za darmo a tak musieli na nie minimum pół pensji wydawać. Byłem na wycieczce  na Wyspach Kanaryjskich z angielskim biurem podróży i co tam połowa to była brytyjska socjal- patologia, w Polsce tej patologii nie stać na all-exclusive w ciepłych krajach a tam tak.  Oni chyba nawet z hotelu i hotelowego basenu  nie wychodzili tylko chlali tam i żarli na potęgę. 

12 minut temu, Zed napisał:

Kaczyński to pół-analfabeta, a jego partia to zbiór ludzi, którzy albo sami niewiele więcej umieją od niego (Gowin, Morawiecki) albo są na tak niskim szczeblu rozwoju (Pawłowicz, Macierewicz), że w ich przypadku jedynym sposobem ich pozbycia się byłby szpital psychiatryczny. Ta partia to populiści, sprzyjający odradzaniu się tendencji nacjonalistycznych w najgorszym wydaniu (patrz ostatnia wizyta prezydenta w Brazylii i jego deklaracje co do dużych zbieżności w poglądach, gdzie głową państwa została osoba ze zdiagnozowanymi zaburzeniami osobowości (mizogin, rasista, osoba proklamująca publicznie przemoc wobec mniejszości seksualnych i etnicznych).

Nie jestem wyborcą PiS bo jestem antyklerykałem i nie jestem gospodarczym socjalistą, ale z dwojga złego wolę ich niż do sprzedajne platformiane towarzystwo które za czapkę gruszek sprzedałyby Polskę.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zarzucasz może i częściowo słusznie ale w UK to jest na jeszcze większa skalę, tam od pokoleń żyją ludzie którzy nie pracują, ich córki w wieku 15-16 lat zachodzą  w ciąże i socjal do końca życia i tak koło się toczy. Tylko w UK spotkałem ludzi( w tym jednego Polaka) którzy rzucili   pracę bo bardziej opłaciło im się żyć na zasiłku i dostać mieszkanie za darmo a tak musieli na nie minimum pół pensji wydawać. Byłem na wycieczce  na Wyspach Kanaryjskich z angielskim biurem podróży i co tam połowa to była brytyjska socjal- patologia, w Polsce tej patologii nie stać na all-exclusive w ciepłych krajach a tam tak.  Oni chyba nawet z hotelu i hotelowego basenu  nie wychodzili tylko chlali tam i żarli na potęgę.

Widać obracamy się w całkowicie odmiennych kręgach :). Nigdy nie spotkałem się z takim czymś, a to, co opisujesz, pasuje jak ulał do angielskiej klasy robotniczej, która jest na podobnym poziomie, co nasza rodzima klasa ludzi bez lepszego wykształcenia, z rodzin patologicznych itp.

Nie jestem wyborcą PiS bo jestem antyklerykałem i nie jestem gospodarczym socjalistą, ale z dwojga złego wolę ich niż do sprzedajne platformiane towarzystwo które za czapkę gruszek sprzedałyby Polskę.

I dlatego właśnie w Polsce jest jak jest bo ludzie, którzy wybierają tzw. mniejsze zło kierują się naiwną nadzieją na to, że ktoś coś za nich zrobi. Życie pokazuje, jak jest naprawdę. Polska i tak jest już sprzedana, a PiS pod stołem robi to samo, tylko ubiera to w patriotyczne szaty. Widać, że kompletnie nie docierają do Ciebie informacje na temat tego, co robi obecny rząd i jak zadłużył nasz kraj po raz kolejny na ogromna skalę. Wolicie mieć podane na tacy niż walczyć o lepsze jutro. Taka jest smutna prawda o Tobie i o milionach Polaków, którzy nie chcą niczego poza najbardziej podstawowymi rzeczami. A to tylko świadczy o degeneracji polskiego społeczeństwa i o wskaźniku inteligencji (a raczej jej braku) pośród Polaków. Pora się pogodzić z faktami - Polska znika z mapy świata, podobnie jak Rosja i Ukraina jesteście skazani na stopniowe wymieranie. Nie  zdążyliście na czas z dostosowaniem się do zmian na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi