Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Lubimy takich jak My czy nie lubimy takich jak My? Lubimy innych niż My czy nie lubimy innych niż My?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to z tym u Was jest? W jaki sposób dobieracie sobie znajomych, krąg najbliższych osób? Jak postrzegacie osoby "inne" niż Wy? Czy wolicie osoby, które przypominają Was czy je omijacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Lilith napisał:

Jak to z tym u Was jest? W jaki sposób dobieracie sobie znajomych, krąg najbliższych osób? Jak postrzegacie osoby "inne" niż Wy? Czy wolicie osoby, które przypominają Was czy je omijacie?

Wolę podobnych do mnie ale takich ciężko spotkać. Choć pewnie powinien szukać znajomych wśród osób do mnie niepodobnych, żeby mnie zarażały energią i optymizmem, ale takie osoby by mnie denerwowały i dołowały tym  że odniosły sukces w życiu i koło się zamyka.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Chodzi o cechy wspólne. Im więcej jest cech wspólnych, tym lepiej się osoby dogadują. Np. gra w szachy, szachista dogada się z szachistą, jest cecha wspólna. Kolejna cecha wspólna - siedzenie w poczekalni u psychiatry - znamy to, niekoniecznie lubimy tam siedzieć, ale mamy podobne doświadczenia. Gotowanie podobnych potraw, cechą wspólną może też wegetarianizm i wegetarianie zawsze znajdą wspólny język. I można tak wymieniać cechy wspólne, np. benzodiazepiny, strzelanie z łuku w młodości, strzelanie z procy, chodzenie na grzyby, czy uprawa ogródka :D 

W odpowiedzi na pytanie - zdecydowanie lubimy takich jak my.

Nie dogadam się z politykiem, który nie umie grać w szachy, jest wegetarianinem, nie umie gotować, nie chodzi po lesie, nie jeździ na rowerze. O czym miałbym z takim człowiekiem rozmawiać? O niczym, brak wspólnych tematów do rozmów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lilith Ciekawe pytanie 🙂

Ja mam tak, że najbardziej lubię ludzi, których wady i problemy są podobne do moich (w ciemno, za samo to, że jesteście na tym forum macie +10 na starcie), jednocześnie takich, których zalety/aspiracje/talenty są zupełnie inne. Najlepiej jeszcze, żeby zainteresowania dzieliły się 50/50 - część wspólna i część oddzielna. Taki scenariusz sprawia, że nie muszę się przy nich wstydzić swoich (licznych!) niedoskonalosci, mam za co ich podziwiać ale nie czuje konkurencji. 

14 minut temu, Liber8 napisał:

W odpowiedzi na pytanie - zdecydowanie lubimy takich jak my

Nie miałeś nigdy czegoś takiego, że poznałeś kogoś bardzo podobnego do Ciebie i było to przeszkodą? Wydaje mi się to dość częste, ale to oczywiście zależy od konkretnego człowieka 🙂

Pozdrawiam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, wiejskifilozof napisał:

Moi koledzy i koleżanki,to głównie osoby niepełnosprawne

Wynika to z tego, że masz dużo styczności z takimi ludźmi na co dzień (np. ze względu na pracę), świadomy wybór czy w tak się po prostu życie potoczyło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z jednej strony chciałbym spotkać osoby podobne do mnie, ale póki co wszyscy okazują się być "z innej bajki", a ja z innej

Z drugiej strony wiem, że takiego typu osoby, jak ja stanowią raczej mniej, niż 1 procent ludzkości i spotkanie kogoś podobnego do mnie graniczy z cudem i nie robię sobie za bardzo na to nadziei.

Osób innych niż ja nie lubię, bo mnie dołują i odczuwam mocną zazdrość wobec nich, zazdroszczę, że są bardziej ogarnięte i że nie mają "klinicznego" upośledzenia psychorozwoju. Jest to jeden z powodów mojej mizantropii, bo prawie wszyscy ludzie są bardziej ogarnięci, niż ja, (także w przypadku osób piszących w internecie, że są mega beznadziejne, to z innych wpisów okazuje się, że nie są nawet w połowie tak beznadziejne, jak ja) i prawie wszyscy mają normalny psychorozwój (w sensie klinicznym), jest tu na forum oprócz mnie tylko jedna osoba, którą podejrzewam o upośledzenie psychorozwoju w sensie klinicznym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różnie 🙂 lubię osoby inne ode mnie, bo mogę w ten sposób poznać inny sposób bycia i patrzenia na świat, ale z drugiej strony za duże skrajności też są męczące dla obu stron (np. ja jestem domatorką i imprezowiczka raczej się ze mną zanudzi - a ja z nią zamęczę :P). 

Edytowane przez wTymTygodniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Duża Mi

Słyszałam kiedyś stwierdzenie, że ekstrawertycy przyciągają introwertyków - i na odwrót. Osobiście doświadczałam tego przez dłuższy czas, ciągnęło mnie do osób przebojowych, towarzyskich, charyzmatycznych. Do takich jak ja mnie nie ciągnie, bo to byłaby mieszanka wybuchowa ;) nie wiem czy wytrzymałabym z kimś takim na dłuższą metę.

O tym, że łączą nas z innymi wspólne zainteresowania czy poglądy, wiadomo nie od dziś, aczkolwiek nie wydaje mi się, żeby było to dla mnie główne kryterium doboru znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Nieistotne00 napisał:

Wynika to z tego, że masz dużo styczności z takimi ludźmi na co dzień (np. ze względu na pracę), świadomy wybór czy w tak się po prostu życie potoczyło?

Sam taki jestem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście ciężko mi stwierdzić na podstawie jakich cech "wybieram" bliższe osoby. Jeśli z danym człowiekiem dobrze się czuję, to znaczy, że to "mój" człowiek ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość BiologicznaCórkaDziewicy

Zbyt podobni mogą okazać się nudni, a zbyt różni - niezrozumiali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi