Skocz do zawartości
Nerwica.com

Negatywne komentarze na portalach na temat psychoterapeutów


Igiaa

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o negatywnych opiniach dodawanych na portalach od pacjentów? Może czas zacząć je jakoś publikować zanim znikną bo duża część psychoterapeutów jest po prostu chamska i niezbyt miła 

Edytowane przez Lilith
Poprawiono literówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lilith napisał:

Spróbowałam kiedyś dodać negatywną opinie, to po dwóch dniach zniknęła. Nie będę pisać, o jaki portal chodzi

O ten najsłynniejszy ;)?

 

Ten temat mi "spadł", bo w sumie zostałam oskarżona o paranoję, bo jak wybieram przez portal lekarza (mam tu na myśli konkretnie psychoterapeutę), to wydaje mi się, że wiele opinii pisze jedna osoba. I że to nienormalne, żeby jakiś lekarz miał np. 40 opinii i żadnej negatywnej. W końcu może komuś nie pasować coś ze względów zupełnie subiektywnych. 

A szukam obecnie psychoterapeuty, niby wybrałam, ale i tak pójdę do niego z neutralnym nastawieniem, no bo w końcu nie wiem, czy sam nie napisał tych opinii. 

Edytowane przez alicja_z_krainy_czarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

wydaje mi się, że wiele opinii pisze jedna osoba. I że to nienormalne, żeby jakiś lekarz miał np. 40 opinii i żadnej negatywnej.

A szukam obecnie psychoterapeuty, niby wybrałam, ale i tak pójdę do niego z neutralnym nastawieniem, no bo w końcu nie wiem, czy sam nie napisał tych opinii. 

Opinie piszą ich znajomi, rodziny i oni sami pod fake kontami. Znam ośrodki które dopiero co powstały i już na początku ich działalności obserwowałam jak pojawiają się pozytywy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinia na jakimkolwiek portalu czy najwspanialszydoktor czy gugul kosztuje od 6 do 10 złotych. Te "opinie"trzeba traktować jak każda reklamę czyli tak jakby ich nie było. Warto jak najszybciej pozbyć się złudzeń. Jeśli nawet pomiędzy tymi pojawi się jakaś "prawdziwa" opinia to spory wyjątek. Kto z was napiszę taką opinię po wyjściu od psychologa czy terapeuty? Bo ja raczej nie. Dodatkowo zadowolony pacjent po prostu jest zadowolony dziękuję płaci i zamyka temat. A niezadowolony cóż... Taki przycisk "zgłoś nadużycie" i opinia wylatuje. Lepiej stworzyć "czarna listę" i sprawdzać czy dany lekarz nie ma tam zbyt wielu wpisów. To byłoby bardziej wiarygodne niż w drugą stronę. Ale chyba nikt się na to nie odważy bo zaraz się na niego rzuca o zniesławienia itp. raczej trzeba pogodzic się z tym że po prostu tych opinii nie ma traktować te wpisy jakby ich nie było. Na guglu można nawet zobaczyć że osoba która ocenia najcudowniejszego lekarza w Wałbrzychu zachwala też zakład wulkanizacyjny w Białymstoku pizzerie w Szczecinie oznacza się w Multikinie w Warszawie a firmę remontowa wynajmuje w Gorzowie. Jakieśwnioski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, myszak napisał:

Kto z was napiszę taką opinię po wyjściu od psychologa czy terapeuty? Bo ja raczej nie. Dodatkowo zadowolony pacjent po prostu jest zadowolony dziękuję płaci i zamyka temat. A niezadowolony cóż... 

Niezadowolony mało może 🙂 Właśne może napisać o swoim przeżyciu, z tym że trzeba poświęcić jakiś czas na chodzenie żeby się przekonać. Na początku pacjent jest zadowolony a później zostaje mu napisanie jedynie opinii pod profilem i tu są 2 wyjścia takie jak usunięcie tego w trybie natychmiastowym lub rzeczowa i konkretna odpowiedź '' lekarza''. 

Edytowane przez Igiaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest dla mnie bardzo dziwne, bo psychoterapeuta powinien być osobą, która może poradzić sobie z krytyką. A jak zaufać komuś, kto sam sobie pisze komentarze, tudzież prosi o to znajomych i rodzinę, a oprócz tego kasuje negatywy? Trudno mi uwierzyć, że taka osoba jest zrównoważona psychicznie. 

Już lepiej, jak ktoś odpowie, wytłumaczy się. Dlatego może powinnam na tym znanym portalu szukać terapeutów z niższą średnią ;p. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam jakie znaczenie ma dla Was czyjaś opinia na temat danego psychoterapeuty? Przecież to jest strasznie subiektywne. Relacja to podstawa, a tą jest tak różnie jak z Waszymi relacjami w życiu. W sensie, że jedne osoby pasują Wam bardziej inne mniej, co nie znaczy że to jest jakiś szablon i to co Wam pasować będzie komuś innemu.

Ja np. kontynuuję indywidualnie z psychoterapeutką poznaną na grupowej i ludzie odbierali ją różnie. W zasadzie większość niespecjalnie pozytywnie. A dla mnie to najlepsza terapeutka na świecie. To, że potrafi docisnąć, nie daje sobie wejść na głowę, jest autentyczna w swoich reakcjach to dla mnie atuty. Dla innych ludzi to był problem, woleli gadać z drugą, która cały czas była uśmiechnięta i zadowolona z każdego słowa jakie wypowiedzieli. Dla mnie natomiast to był właśnie problem, nie wierzyłam w to i ogólnie nie lubię jak ktoś jest miły tak do porzygania.

To czy dana osoba Wam leży czy nie to jest tak bardzo osobiste, że sugerowanie się opiniami z netu moim zdaniem jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Disappear napisał:

A ja się zastanawiam jakie znaczenie ma dla Was czyjaś opinia na temat danego psychoterapeuty? Przecież to jest strasznie subiektywne. Relacja to podstawa, a tą jest tak różnie jak z Waszymi relacjami w życiu. W sensie, że jedne osoby pasują Wam bardziej inne mniej, co nie znaczy że to jest jakiś szablon i to co Wam pasować będzie komuś innemu.

Ja np. kontynuuję indywidualnie z psychoterapeutką poznaną na grupowej i ludzie odbierali ją różnie. W zasadzie większość niespecjalnie pozytywnie. A dla mnie to najlepsza terapeutka na świecie. To, że potrafi docisnąć, nie daje sobie wejść na głowę, jest autentyczna w swoich reakcjach to dla mnie atuty. Dla innych ludzi to był problem, woleli gadać z drugą, która cały czas była uśmiechnięta i zadowolona z każdego słowa jakie wypowiedzieli. Dla mnie natomiast to był właśnie problem, nie wierzyłam w to i ogólnie nie lubię jak ktoś jest miły tak do porzygania.

To czy dana osoba Wam leży czy nie to jest tak bardzo osobiste, że sugerowanie się opiniami z netu moim zdaniem jest bez sensu.

To nawet nie chodzi o to, jakie ktoś ma opinię, ale, co zostało napisane powyżej, co sobą reprezentuje osoba, która kasuje negatywne komentarze? Czy taka osoba ma odpowiednią samoocenę? Czy jest stabilna emocjonalnie? Czy jest szczera? No dla mnie odpowiedzi na te pytania są dosyć jasne. 

I oczywiście, że jeden psychoterapeuta komuś będzie odpowiadał, innej osobie - niekoniecznie. Natomiast z całą pewnością są po prostu osoby, które są kiepskie w swoim fachu, nieprofesjonalne. Dla mnie psychoterapeuta to nie koleżanka, z którą mogę sobie poplotkować i ma mi podpasować charakterologicznie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak stabilne są osoby piszące te komentarze. Zakładam że nie bardzo. 

I dla mnie psychoterapeutka zdecydowanie nie jest koleżanką do której chodzę na ploty. O tym o czym z nią rozmawiam, żadna z bliskich mi osób nie wie. A ja potrzebowałam kogoś silnego, kogoś kto to dźwignie i przy okazji poradzi sobie ze mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Disappear napisał:

Pytanie jak stabilne są osoby piszące te komentarze. Zakładam że nie bardzo. 

I dla mnie psychoterapeutka zdecydowanie nie jest koleżanką do której chodzę na ploty. O tym o czym z nią rozmawiam, żadna z bliskich mi osób nie wie. A ja potrzebowałam kogoś silnego, kogoś kto to dźwignie i przy okazji poradzi sobie ze mną.

A co to ma do rzeczy, czy ktoś jest stabilny emocjonalnie? Po to się idzie do psychoterapeuty, bo ma się jakieś problemy z psychiką, co nie oznacza, że nie mogę mieć opinii na temat pracy psychiatry/ psychoterapeuty. I że moja opinia ma być gorsza niż ta wygłoszona przez osobę stabilną. Poza tym psychoterapeuta musi być stabilny emocjonalnie, a pacjent nie - no chyba po to potrzebuje terapii. I musi sobie radzić z krytyką. Jak lekarz umiejętnie odpisze na krytykę, to na mnie to robi lepsze wrażenie niż kiedy ma nawet same pozytywne opinie.  Już nie wspomnę o tym, że kiedy dany komentarz pisze ktoś w dużych emocjach, to będzie to widać na kilometr. 

No to najwidoczniej Twoja psychoterapeutka jest dla Ciebie odpowiednia. Natomiast ja chciałam iść np. do psychoterapeuty, o którym przeczytałam później w Internecie, że wysyłał swojej pacjentce przykre maile, jak zrezygnowała z terapii, miał takie warunki, że na korytarzu było słychać wszystko to, co się dzieje w środku itd. I cieszę się, że udało mi się go uniknąć. 

No a u mnie nie ma takich rzeczy, których nie wiedzą o mnie niektóre z bliskich mi osób. Podkreślam, że niektóre. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że duże znaczenie ma to czy ktoś jest stabilny emocjonalnie czy nie. Myślę też, że całkiem realne jest by osoba np. z osobowością borderline wystawiła psychoterapeucie skrajne opinie w zaleznosci od tego czy w danym momencie idealizuje czy dewaluuje jego osobę. Generalnie w swojej wypowiedzi odnioslam się do każdego typu komentarzy. Także tych pozytywnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jednej rzeczy nie wzieliscie pod uwage

ze negatywne opinie, oprocz naprawde niezadowolonych pacjentow

 moze pisac tez konkurencja...

ja bym nie patrzyla na opinie

ja mam z rodzicami maly biznes-wynajem pokoi i domkow

 i tez mamy  bardzo rozne opinie od -beznadzieja! do ''cudownie bylo''. takze wiecie,duzo

dystansu trzeba)

ps.i ja nie kasuje tych negatywow, tylko odpowiadam na nie,z mojego punktu widzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, shira123 napisał:

jeszcze jednej rzeczy nie wzieliscie pod uwage

ze negatywne opinie, oprocz naprawde niezadowolonych pacjentow

 moze pisac tez konkurencja...

ja bym nie patrzyla na opinie

Szkoda, że psychoterapeuci nie są tak wspaniałomyślni i nie zakładają, że pacjenci są na tyle roztropni, by wyważyć sumę opinii, więc zapobiegliwie i troskliwie [ach ten splendor umysłu wolnego od zaburzeń!] wyrywają chwasta, dokładając wszelkich starań, by kierować się przejrzystym w ocenie kluczem eliminowania negatywnych komentarzy, mianowicie usuwają  k a ż d ą . n i e p o c h l e b n ą . o p i n i ę .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2019 o 23:51, Disappear napisał:

Myślę, że duże znaczenie ma to czy ktoś jest stabilny emocjonalnie czy nie. Myślę też, że całkiem realne jest by osoba np. z osobowością borderline wystawiła psychoterapeucie skrajne opinie w zaleznosci od tego czy w danym momencie idealizuje czy dewaluuje jego osobę. Generalnie w swojej wypowiedzi odnioslam się do każdego typu komentarzy. Także tych pozytywnych.

No tak, przy zaburzeniach osobowości to możliwe. 

Natomiast moja nerwica lękowa nie sprawia, że nie mogę obiektywnie ocenić kosmetyczki, fryzjerki, psychiatry czy psychologa ;). 

Rozumiem intencję Twojej wypowiedzi, ale zgadzam się z nią częściowo. Moim zdaniem są takie cechy, zachowania, które będą źle świadczyć o każdym lekarzu i których występowanie będzie "obiektywnie złe". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Rozumiem intencję Twojej wypowiedzi, ale zgadzam się z nią częściowo. Moim zdaniem są takie cechy, zachowania, które będą źle świadczyć o każdym lekarzu i których występowanie będzie "obiektywnie złe". 

Tak, to co pisałaś o tych obraźliwych mailach i mało szczelnych drzwiach tez jest według mnie niedopuszczalne i dyskwalifikujace. Mi chodziło o takie subiektywne opinie, których w psychoterapii nie da się wywazyc. I tez czym innym dla mnie jest ocena lekarza, którego pracę bardziej da się "zmierzyć" niż psychoterapeuty. 

Może też trudno mi to ogarnąć bo psychoterapeutki nie szukałam w necie. Nawet bym jej tam nie znalazła, bo w wirtualnej przestrzeni nie funkcjonuje w żaden sposób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×