Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spadek IQ przy nerwicy


poetasercem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od dłuższego czasu zmagam się z depresją i nerwicą. Na początku bagatelizowałem objawy aż do września tego roku, kiedy objawy nasiliły się do takiego stopnia, że już nie dawałem sobie z tym wszystkim rady.

Byłem raz u psychologa, który postawił taką diagnozę i nie poszedłem z tym dalej, bo myślałem, że jeśli samoczynnie mnie to dopadło, to bez niczego z tego wyjdę. Nie chce za bardzo faszerować się chemią, bo ciągle mam obawy, że leki mnie w jakiś sposób upośledzą, że nie będę w stanie już samodzielnie myśleć i funkcjonować, to mnie właśnie przed pomocą sobie blokuje.

Ale wracając do tego co chce napisać. Od miesiąca zauważyłem, że prawdopodobnie obniżyła się moja sprawność intelektualna, iż wcześniej byłem bystrzejszy i potrafiłem wybronić się intelektualnie z każdej sytuacji, a teraz czuje taką "blokadę" przed działaniem. Coś mnie blokuje w środku i czuje wstyd za to. Czy zwlekając z tym zmniejszam szansę na powrócenie do stanu "z przed"?

 

P.S Często przez stres zapominam o niektórych rzeczach, które mam zrobić, ale szybko sobie je przypominam. Również przy oglądaniu filmu niby "tracę" wątek filmu, to strasznie uciążliwe. Ma ktoś też podobne objawy?

 

Edytowane przez poetasercem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poetasercem Tak. To jest niestety typowe. Ja wiele razy wspominałam na tym Forum, że u mnie podczas zjazdów strasznie siada koncentracja. Chaos w głowie. 

11 godzin temu, poetasercem napisał:

Czy zwlekając z tym zmniejszam szansę na powrócenie do stanu "z przed"?

Ciężko to określić, ale zawsze może się jeszcze trochę pogorszyć, więc może dobrze byłoby skonsultować się z lekarzem już teraz. Myślę, że zawsze można powrócić do stanu "z przed" - tylko czy warto się tak męczyć? Ciężko o wnioski po jednym wpisie ale brzmisz jak ktoś, kto jest w nienajgorszym stadium choroby, więc naturalnie łatwiej będzie Ci uporządkować głowę teraz. 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×