Skocz do zawartości
Nerwica.com

P. Adamowicz- martyrologia po polsku


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Polska długa i szeroka wszyscy płaczą nad Adamowiczem,mimo że jeszcze tydzień temu większość Polaków go nie znała albo ledwo kojarzyła. W telewizji, radiu, na portalach internetowych jest tylko jeden temat często z bonusem w postaci Owsiaka.  Nawet na  FB też nagle wielu zaczęło  do niego pałać miłością, a to przecież polityk, a oni cieszą się zaufaniem społecznym na poziomie 2%, do tego postać niezbyt krystaliczna która nie wiedziała ile ma mieszkań i kont bankowych, no ale o zmarłych się źle nie mówi. Płaczą też Pisowcy, mimo że do niedawna to był lewak, złodziej, aferzysta, szef trójmiejskiej mafii. Opozycja też rozpacza, ale im zależny bardziej aby  uznać jego za ofiarę Pisowskiego reżymu i przestrzec Polaków że jak zagłosują na PiS to takie mordy będą codziennością. 

Odwołano wiele meczów i koncertów, sobota ma być dniem żałoby narodowej, nie wiadomo czy odbędą się studniówki i PŚ w skokach w Zakopanem, czy to nie aby lekka przesada, rozumiem Gdańsk, może ewentualnie województwo pomorskie gdzie jednak był znany  ale cała Polska?, to był tylko lokalny polityk brutalnie zamordowany co prawda ale morderstw jest wiele. 

Teraz politycy, ludzie  mówią że pora wygasić spory, mowę nienawiści, zakopać wojnę polska polską.  Ale skąd my to znamy tak było przecież po śmierci JP II postaci daleko bardziej znanej i ukochanej przez niemal wszystkich Polaków. I co nic się nie zmieniło. Później był Smoleńsk tragedia na dużo większa skale niż to ostatnie wydarzenie i jak się skończyło wiadomo, spory i podziały jeszcze się zaostrzyły. Teraz będzie podobnie, tym bardziej że to rok wyborczy, ciszy nad grobem nie będzie.

To takie arcypolskie, ten kult śmierci, nie ważne czy w przegranych powstaniach czy w wyniku zamachów, wypadków. Takie zbiorowe podniecenie, podsycane przez media i polityków, które w efekcie to niczego dobrego, budującego nie prowadzi a często wręcz odwrotnie.     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wiejskifilozof napisał:

Tak,samo będzie kiedy umrze Rydzyk,czy Kaczyński.Winę,za to ponoszą prawicowi hejterzy,TVP.

To PIS,wywołał wojnę polską-polską.

Jak umrze Rydzyk to poza Pisem i środowiskiem Radia Maryja wszyscy się będą cieszyć. I na pewno nie będzie żałoby narodowej i tego szału w mediach. Dla mnie śmierć Adamowicza to coraz bardziej cyrk polityczny, niektórzy wręcz chcą aby został świeckim świętym. A przecież kilka lat temu ciągnął samolot OLT Express i krył Amber Gold.   

Wojnie polsko- polskiej są winne obie strony, mniej więcej po równo.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej zapobiegać niż leczyć

nie tylko na naszym forum także w tej sytuacji

z czego wynikł Smoleńsk- z gierek politycznych szczucia jednych na drugich i celowego niedopilnowania pewnych rzeczy, a może coś sie wydarzy i się wydarzyło

Adamowicz jeśli wierzył w to co mówił, to go szkoda, niezależnie od wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Amazon1z napisał:

lepiej zapobiegać niż leczyć

nie tylko na naszym forum także w tej sytuacji

z czego wynikł Smoleńsk- z gierek politycznych szczucia jednych na drugich i celowego niedopilnowania pewnych rzeczy, a może coś sie wydarzy i się wydarzyło

Adamowicz jeśli wierzył w to co mówił, to go szkoda, niezależnie od wszystkiego.

Tragedii w Gdańsku by nie było gdyby ochrona była bardziej profesjonalna. Do tego czemu wypuszczono groźnego zaburzonego psychicznie przestępce który wielokrotnie rabował z bronią w ręku  zaledwie po 5 latach. Zabójca prawdopodobnie ubzdurał se że siedzi z winy władzy czyli w warunkach Gdańska  platformy, gdyby rządził tam PiS może byłby zamach na Pisowca, oczywiście to tylko moje domniemania.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie była policja?

idąc takim tropem rozumowania:

pis nie lubi wośp

policja dostala podwyżki

to teraz policja też nie lubi wośp

po co mają się wychylać?

i w taki sposób kalkulacja własnych interesów staje się zaczątkiem czegoś złego

ochrona nie bo po co, ochrona to zwykle dziadki po siedemdziesiątce to co by zrobili, zresztą ochrona pilnowała tłumu, bo władza boi się większej grupy ludzi

 

koleś sam się położył po wszystkim

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamach na prezydenta Gdańska, udany, brutalny i pokazowy, z oskarżeniem politycznym na ustach, podczas finału największej akcji humanitarnej w Polsce. No nie jest to takie nic.

Dyskusja i refleksje nad przekazem w polityce i hejtem w internecie jak najbardziej na miejscu, to wnioski bezpośrednio wynikające z tego wydarzenia. Samego życzenia śmierci politykom jest wiele i policja powinna się za to zabrać. A szafowanie słowami aferzysta, złodziej, skorumpowany to nie mniej poważna sprawa. Wystarczy kupić nowe mieszkanie albo co gorsza drugie, a już jest się na pewno złodziejem. Tak łatwiej, niż pogodzić się z tym, że są ludzie którzy legalnie zarabiają tyle, że mają oszczędności i gdzieś je lokują. "Złodzieje, aferzyści, układ, nie do ruszenia". Klepane nie raz bez zdania racji, ale wszyscy kiwają głowami ze zrozumieniem bo myślą o swojej minimalnej krajowej. Takie coś trafia na podatny grunt osobistego rozżalenia np. za dużym wyrokiem, traktowaniem w więzieniu albo brakiem źródła utrzymania. I już jest się ofiarą tego układu. Nic tylko zrywać kajdany i chwytać za nóż (z braku dostępności broni palnej).

Prokuratura Ziobry zajmie się chętnie wszystkimi aferami a z udziałem przeciwników politycznych szczególnie, więc droga wolna dla każdego obywatela takie zgłoszenie napisać. A oskarżenia w internecie powinni ścigać jako zniesławienie.

Kult śmierci - pewnie tak. Jak żył Michael Jackson każdy traktował go z pewnym pobłażaniem. Jakby się potem skompromitował jakimś niewypałem, przestał się udzielać i tylko czasem odcinał kupony od sławy grając numery sprzed lat na koncertach - nikt by o nim nie pamiętał. A tak został legendą muzyki obok Rolling Stones. Ale jest też kult biedy - jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rupert napisał:

Samego życzenia śmierci politykom jest wiele i policja powinna się za to zabrać.

A od kiedy życzenie komuś śmierci jest przestępstwem?

4 godziny temu, rupert napisał:

aferzysta, złodziej, skorumpowany to nie mniej poważna sprawa

Co drugiemu politykowi z PISu przypisuje się te określenia. Nie ma to nic wspólnego z tzw. mową nienawiści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rupert napisał:

Samego życzenia śmierci politykom jest wiele i policja powinna się za to zabrać.

Znam osobiście dziesiątki osób które życzą to politykom, zarówno Pisu jaki Platformy. O śmierci Kaczyńskiego marzą miliony tak samo myślą o  zamknięciu w wiezieniach czy nawet rozstrzelaniu  całej totalnej opozycji sympatycy Pisu.  Tyle tylko że nie wyrażają tego publicznie, czyli np w mediach czy dzwoniąc na policję. Policja nie byłaby w stanie tego ogarnąć, zresztą te życzenia śmierci są tylko życzeniami i 99,9% osób by tego osobiście nie dokonało. Ja sam na tym forum  pisałem że np należy rozstrzelać Merkel za wpuszczenie "uchodźców" i wszystkich polskich ministrów edukacji, ale wiadomo że to tylko pisanie w internecie.  

5 godzin temu, rupert napisał:

Jak żył Michael Jackson każdy traktował go z pewnym pobłażaniem. Jakby się potem skompromitował jakimś niewypałem, przestał się udzielać i tylko czasem odcinał kupony od sławy grając numery sprzed lat na koncertach - nikt by o nim nie pamiętał. A tak został legendą muzyki obok Rolling Stones.

Wg mnie on był legenda jeszcze za życia, jego dokonania muzyczne z lat 80-tych  uważało się za przełomowe na długo przed jego śmiercią. Oczywiście po śmierci był wielki szał, ale jakby dzisiaj żył to też uważano  by  go za króla muzyki pop. 

 

5 godzin temu, rupert napisał:

Takie coś trafia na podatny grunt osobistego rozżalenia np. za dużym wyrokiem, traktowaniem w więzieniu albo brakiem źródła utrzymania.

 Tak te 5 lat za liczne napady z bronią w ręku to na pewno za duży wyrok. Do tego trochę dziwi mnie że zaatakowano polityka utożsamianego z PO, liberała przecież więźniowie na nich często głosują bo są utożsamiani z łagodnymi wyrokami w przeciwieństwie do  PiS które zawsze było partią która chciała srogo karać za przestępstwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carlosbueno napisał:

O śmierci Kaczyńskiego marzą miliony tak samo myślą o  zamknięciu w wiezieniach czy nawet rozstrzelaniu  całej totalnej opozycji sympatycy Pisu.

 

Godzinę temu, carlosbueno napisał:

zresztą te życzenia śmierci są tylko życzeniami i 99,9% osób by tego osobiście nie dokonało

To oznacza, że 1/1000 może tego dokonać, a skoro twierdzisz, że jest ich miliony, to nawet weźmy min. czyli 2 mln, to dostajemy 2 mln / 1000 = 2000 potencjalnych morderców. Brawo za wyliczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Człowiek_z_księżyca napisał:

 

To oznacza, że 1/1000 może tego dokonać, a skoro twierdzisz, że jest ich miliony, to nawet weźmy min. czyli 2 mln, to dostajemy 2 mln / 1000 = 2000 potencjalnych morderców. Brawo za wyliczenia.

Marzenia o śmierci Jarosława  nie są równoznaczne z chęcią jej dokonania,  wielu chciałoby żeby  umarł np. ze starości, choroby, wypadku, po prostu zniknął ze sceny politycznej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carlosbueno napisał:

Ja sam na tym forum  pisałem że np należy rozstrzelać Merkel za wpuszczenie "uchodźców" i wszystkich polskich ministrów edukacji, ale wiadomo że to tylko pisanie w internecie.

Ta pisanina w internecie, to właśnie tzw. mowa nienawiści. Doskonały przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Człowiek_z_księżyca napisał:

Ta pisanina w internecie, to właśnie tzw. mowa nienawiści. Doskonały przykład.

I tak największa sensację na forum wywołałem chwaląc Breivika. 😜 Od zawsze miałem dość skrajne poglądy polityczne, choć trudne do sklasyfikowania, ale nigdy nie dokonałbym żadnej zbrodni, nawet  nie potrafię krzywdzić świadomie ludzi.  Ale tez nie potrafię rozpaczać nad innymi, nie płakałem jak zmarł JP II, którego kultu byłem krytykiem nawet wtedy gdy było to moralnym przestępstwem. Smoleńsk też mnie nie poruszył a tym bardziej Adamowicz, choć nawet  widziałem go na żywo ze 2  razy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Człowiek_z_księżyca napisał:

Charlesa Mansona też chwaliłeś?

Nie.  Chwaliłem Breivika za jego poglądy, bo mam podobne, choć nie chwaliłem samego morderstwa. Winą za najazd barbarzyńskich plemion islamskich na Europę  odpowiada lewactwo( choć czasami ubrane w chadecję) i będę się tego trzymał.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, carlosbueno napisał:

 

3 godziny temu, carlosbueno napisał:

Tyle tylko że nie wyrażają tego publicznie, czyli np w mediach czy dzwoniąc na policję. Policja nie byłaby w stanie tego ogarnąć, zresztą te życzenia śmierci są tylko życzeniami i 99,9% osób by tego osobiście nie dokonało. Ja sam na tym forum  pisałem że np należy rozstrzelać Merkel za wpuszczenie "uchodźców" i wszystkich polskich ministrów edukacji, ale wiadomo że to tylko pisanie w internecie 

 

No fajnie, tylko niech będzie sobie ta 0,1% osób zdolnych do jakichś ekstremistycznych wyczynów. Jeżeli "normalni" ludzie, jak Ty, będą paplać o rozstrzelaniu Merkel (już walić to, że prędzej taka kara należałaby się przywódcom Stanów, Wielkiej Brytanii czy Francji, którzy konflikty na z Bliskim Wschodzie finansowali, podsycali i wspierali zbrojnie, przyczyniając się do wytworzenia fali uchodźców... mój piesek nasrał na ulicy, ale niech ktoś inny po nim posprząta), to ta "nienormalna" część naszego społeczeństwa tym łatwiej przekona się do drogi terroru. Zamachowiec wejdzie na sekcję komentarzy na Onecie albo dział Socjologia na [n], poczyta se posty jakiegoś Jasia14_Maślanki88 czy Carlosabueno i se pomyśli: "no, wszyscy myślą tak jak ja, czas w końcu coś zrobić" , po czym weźmie wyjdzie i zastrzeli "wroga". Bo będzie panował klimat przyzwolenia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Psychoanalepsja_SS napisał:

No fajnie, tylko niech będzie sobie ta 0,1% osób zdolnych do jakichś ekstremistycznych wyczynów. Jeżeli "normalni" ludzie, jak Ty, będą paplać o rozstrzelaniu Merkel (już walić to, że prędzej taka kara należałaby się przywódcom Stanów, Wielkiej Brytanii czy Francji, którzy konflikty na z Bliskim Wschodzie finansowali, podsycali i wspierali zbrojnie, przyczyniając się do wytworzenia fali uchodźców... mój piesek nasrał na ulicy, ale niech ktoś inny po nim posprząta), to ta "nienormalna" część naszego społeczeństwa tym łatwiej przekona się do drogi terroru. Zamachowiec wejdzie na sekcję komentarzy na Onecie albo dział Socjologia na [n], poczyta se posty jakiegoś Jasia14_Maślanki88 czy Carlosabueno i se pomyśli: "no, wszyscy myślą tak jak ja, czas w końcu coś zrobić" , po czym weźmie wyjdzie i zastrzeli "wroga". Bo będzie panował klimat przyzwolenia. 

 

Zabójcy polityków byli też przed erą internetu, wątpię aby ktokolwiek kto przeczytał moje posty chciałby kogoś zabić, zresztą w porównaniu do  hejtu obecnego na innych portalach, youtubie to nic. Zresztą w przypadku morderstwa na Adamowiczu nie ma żadnych przesłanek że spowodowany on był internetowym, dziennikarskim czy politycznym hejtem. No ale polscy donosiciele w zachodnich mediach już pisali że to był zamach polskiego ultraprawicowca motywowanego polityką PiS. Według mnie to co teraz się dzieje wokół Adamowicza to głównie polityczna szopka, to rozpoczęcie kampanii wyborczej opozycji od mocnego  przytupu w postaci złożenia ofiary.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, carlosbueno napisał:

wątpię aby ktokolwiek kto przeczytał moje posty chciałby kogoś zabić, zresztą w porównaniu do  hejtu obecnego na innych portalach, youtubie to nic. 

Chodzi o to, że Twój post będzie tysięcznym komentarzem typu "oby X zdechł", który wariat napotka. Przed erą Internetu ludzie też pierniczyli głupoty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Psychoanalepsja_SS napisał:

Chodzi o to, że Twój post będzie tysięcznym komentarzem typu "oby X zdechł", który wariat napotka.

Tylko że tu nie można też przesadzać w drugą stronę. Bo trzeba odróżnić dwie sytuacje. Jak mi ktoś powie: obyś dostał raka mózgu, wróżę ci raka mózgu - to tylko bym się uśmiał. Jakiś frustrat życiowy musi się po prostu wyżyć za swoje niepowodzenia. Ale jak ktoś mi powie: czeka cię kulka w łeb, to już by mi nie było do śmiechu.

Tak więc frustraci życiowi, tacy jak carlosbueno, lepiej żeby wyżywali się w internecie niż na ulicy, ale powinni się nauczyć to robić na ten pierwszy sposób, który jest zwyczajnie bezpieczny z prawnego punktu widzenia, a pozostanie skuteczny, bo wielu ludzi wierzy w zabobony i gusła, ma hipochondryczne myśli itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razi mnie patos dotyczacy tragicznie zmarłego adamowicza. artykuł na interii głosi "Bazylikę Mariacką odwiedził w piątek wieczorem m.in. Jerzy Owsiak wraz z małżonką. Stanął przed trumną tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza i pokłonił się." w tytule jest sformułowanie "oddał mu hołd"

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-pawel-adamowicz-nie-zyje/aktualnosci/news-jerzy-owsiak-pozegnal-pawla-adamowicza-w-bazylice-mariackiej,nId,2791644#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×