Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

WOŚP bez Owsiaka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wyobrażam sobie tego. WOŚP stworzył Owsiak. To On to od lat koordynował i wątpię czy znajdzie się drugi taki człowiek, który będzie w stanie "pociągnąć" Jego pracę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Szukam winnych tej sytuacji i znalazłem. Patologiczny system i ludzka chciwość są temu winne. Najpierw obrobił zdaje się 4 banki, potem więzienie i zamach na prezydenta (najpewniej był pod wpływem psychozy). Nie oglądałem dokładnie tych materiałów, ale pisali na jednym forum, że cios poszedł 3 cm pod pępek = 1 % szans na przeżycie. Tak się szkoli komandosów, albo poznał te techniki w więzieniu. Nienawidzi go teraz pół świata, a takich ludzi będzie przybywać. Będą im prać mózgi w telewizji i internecie pokazując życia jakich nigdy nie będą mieli i wielu zdecyduje się na łamanie prawa. 

Przechodząc do pytania, samo to, że trzeba zbierać pieniądze na aparaturę i organizuje to Owsiak, a nie jest przecież ministrem zdrowia, już nieporozumieniem. Sprzęt ma być zapewniony z urzędu, znowu winien jest system. Czarna mafia kościelna jakby zrzutkę zrobiła z jednej kolędy, to by wyszło tego więcej niż 60 mln Owsiaka.  W tvp jeszcze go oszkalowali plastelinowym modelem, poziom dna. Jak się chce zrobić coś dobrego dla kogoś, to się znajdą przeciwnicy, co będą hejtować, szkalować. Tak już działa ten cudowny system.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Liber8 napisał:

Przechodząc do pytania, samo to, że trzeba zbierać pieniądze na aparaturę i organizuje to Owsiak, a nie jest przecież ministrem zdrowia, już nieporozumieniem. Sprzęt ma być zapewniony z urzędu, znowu winien jest system. Czarna mafia kościelna jakby zrzutkę zrobiła z jednej kolędy, to by wyszło tego więcej niż 60 mln Owsiaka.  W tvp jeszcze go oszkalowali plastelinowym modelem, poziom dna. Jak się chce zrobić coś dobrego dla kogoś, to się znajdą przeciwnicy, co będą hejtować, szkalować. Tak już działa ten cudowny system.

Z argumentem, że powinien zrobić to system trzeba uważać, bo przeciwnicy WOŚP przekuwają go w dość przewrotną krytykę Owsiaka: że rozleniwia służbę zdrowia, która sama powinna wygospodarować pieniądze. Może i powinna, ale tego nie robi i nie zrobi. To argument poniżej pasa, bo żeby to sprawdzić trzeba by przestać kupować sprzęt, czyli przestać robić to co robi. Mega perfidny argument. Zawsze będą potrzeby, takie realia, w urzędach dzielnic marmury, bo finansuje to UE, służba zdrowia to sprawa krajowa, więc tam nawet krzesła się reperuje 20-letnie zamiast kupić nowe. Nie będzie pieniędzy na specjalistyczny sprzęt w potrzebnej ilości, niestety. Nawet nikt nie próbuje na obietnicach dot. służby zdrowia zrobić obietnic wyborczych, bo wiadomo że to studnia bez dna, łatwiej zrobić coś bardziej populistycznego, wyraźniej widocznego.

WOŚP=Owsiak, i pewnie tak pozostanie. Nie sądzę, żeby ktoś porwał się na zostanie nową twarzą WOŚP, co nie znaczy że nie pociągnęliby zbiórek w przyszłych latach, wolontariusze będą, zespoły, celebryci, zbiórki mogą być na podobnym poziomie, co nie będzie wcale dowodzić że nie był niezastąpiony, tylko właśnie jego mocy, bo to wszystko będzie działać właśnie na legendzie jaką zbudował. Ale jeśli odejdzie, to jednak byłaby wielka strata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
2 godziny temu, Liber8 napisał:

Szukam winnych tej sytuacji i znalazłem. Patologiczny system i ludzka chciwość są temu winne. Najpierw obrobił zdaje się 4 banki, potem więzienie i zamach na prezydenta (najpewniej był pod wpływem psychozy).

Ktoś próbuje go chronić przed więzieniem wciskając mediom kit o jego rzekomej chorobie psychicznej. Tymczasem chorzy psychicznie bardzo rzadko zagrażają komuś poza sobą samym.

Co do Owsiaka, jestem za nim murem, ale jeśli zdecyduje, że by odejść, uszanuję jego decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Lilith napisał:

Nie wyobrażam sobie tego. WOŚP stworzył Owsiak. To On to od lat koordynował i wątpię czy znajdzie się drugi taki człowiek, który będzie w stanie "pociągnąć" Jego pracę...

Zobaczymy. 

Ja mam do orkiestry i Owsiaka stosunek ambiwalentny. Z jednej strony super, zbierane są pieniądze dla dzieci, chorych,  potrzebujących a z drugiej sam Owsiak jako człowiek mnie denerwuje. Te jego zachowania, krzyki, przesadna ekspresja, no i w ostatnich latach to wszystko zrobiło się zbyt upolitycznione, choć nie tylko  Owsiak jest temu winien.  No ale suma sumarum zebrał te miliardy, uratował, pomógł wielu ludziom i trudno tego nie doceniać.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Lilith napisał:

Nie wyobrażam sobie tego. WOŚP stworzył Owsiak. To On to od lat koordynował i wątpię czy znajdzie się drugi taki człowiek, który będzie w stanie "pociągnąć" Jego pracę..

"dobre" i zarazem bardzo sentymentalne . Nie takie ' aniołki " odchodziły "  a dzieło szło dalej . Jakby juz ludzi niezastąpionych nie było . Teraz Owsiak na reklamach będzie dymał kasę ( już dyma ) .

Odszedł Kotański i co runął Monar ? A dupa taka , dalej istnieje i ma sie dobrze . 

Owsiak akurat teraz odszedł jak si e porządnie rypło z całą tą lipną organizacja i ochroną imprezy ,,, zresztą zaraz jego miejsce zajmie jego bliski ziomuś . Więc się tak nie martwcie i nie płaczcie ( Owsiak żyje ), a jak chcecie mu  pomóc to puszki w łapy i dymać po ulicach WOŚP .Tyle w temacie ode mnie .

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, JERZY62 napisał:

kto by się spodziewał ataku w takim miejscu. Po prostu taki los.

nie wiem , 

dobrze ,że świruś zaatakował tylko jedna osobę . Taka ochrona imprez- team emerytów i studentów co dymają po 8 zł/h  , to sie nie ma co dziwić . Ciekawe , kto beknie oprócz sprawcy ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież Owsiak nie odchodzi. Rezygnuje tylko z funkcji prezesa.

Daleko mi do szukania winnych, bo to nie ma większego sensu. Koleś chciał kogoś zabić i zabił. Chciał być gwiazdą i jest.

Natomiast do zabezpieczenia imprezy można się przyczepić i zapewne ktoś to zrobi. Dlatego rezygnacja w tym momencie jest dwuznaczna i powinien z tym poczekać do czasu zakończenia sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cieszę się, że został. Ma bardzo dużą "moc" docierania do ludzi i jest dobrym organizatorem. Moim zdaniem WOŚP to jedyna w Polsce naprawdę pozytywna inicjatywa i szkoda by było, żeby umarła. Myślę też, że w przyszłym roku ochrona również będzie większa i bardziej wyczulona, żeby sytuacja z Gdańska się nie powtórzyła. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi