Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Główne tematy w Waszym życiu i ich hierarchia

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są motywy przewodnie w Waszym życiu? Co tak naprawdę wysuwa się ponad inne poboczne wątki? U mnie jest to praca, związek i Forum. Dokładnie w takiej kolejności. Zamierzam to zmienić, chcę, żeby praca nie dominowała mojego życia. Zbyt wiele energii tracę na szarpanie się z pracą, z wykonywaniem obowiązków, które powinni wykonać inni. Czas to zmienić. Chcę, żeby najważniejszy był dla mnie związek, ponieważ jest w nim druga osoba, która się mocno stara, co zaślepiona pracą zaczęłam dostrzegać dopiero niedawno. Hierarchia i priorytety muszą ulec zmianie. Chciałabym też więcej poświęcić Forum, ponieważ zależy mi na Użytkownikach. Przede wszystkim zależy mi na tym, żeby ludzie znaleźli tutaj swój kąt - choćby wirtualny. A co poza tym? Jeszcze nie wiem. Dopiero przewartościowuję własne życie. A jak jest u Was? Co jest dla Was najważniejsze? Czy coś zdominowało Wasze życie, że pozostałe kwestie zeszły na dalszy plan? Odpowiada Wam to czy nie zamierzacie nic z tym robić? A może chcielibyście, ale nie wiecie, jak się za to zabrać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Linnea

U mnie jest rodzina, praca, przyjaźnie, forum...wydaje mi się, że jest to właściwa hierachia i nic nie trzeba zmieniać. 

Edytowane przez Linnea

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najważniejsza dla mnie jest w życiu sprawa mojego poczucia bezpieczeństwa, przez całe dotychczasowe życie podążam takimi "drogami", by moje poczucie zagrożenia, że ktoś mnie psychicznie lub fizycznie skrzywdzi było jak najmniejsze. Mój umysł jest od urodzenia chory i osiągnięcie pełnego poczucia bezpieczeństwa na dłuższą metę nigdy nie było możliwe i moje życie zawsze podporządkowywałem temu, by poczucie zagrożenia krzywdą było jak najmniejsze.

Innym motywem przewodnim w moim życiu są od pewnego czasu moje jelita. Mam z nimi taki sajgon, że moje życie musi być niemal w pełni pod to podporządkowane. Intensywność dolegliwości, konieczność podporządkowanie życia pod to sprawiają oraz brak  kompetencji lekarzy tak mi rujnują psychikę, że jestem coraz bliżej stanu, w którym "będę latał nago po ulicy, wrzeszczał i wyrywał sobie włosy z głowy" .

Inne dominujące (ale mniej w porównaniu z powyższymi) motywy to telewizja, internet i unikanie fizycznego wysiłku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Duża Mi

Do pewnego momentu niemal całe moje życie kręciło się wokół nauki zawodu - już nawet nie samego studiowania. Poświęcałam temu niemal cały swój czas i energię - a potem przyszedł zjazd w dół, praca przestała cieszyć, przestałam mieć na nią siły... i chyba tak zostało do dziś. Wciąż kocham to, co robię, ale teraz wszystko podporządkowane jest mojemu samopoczuciu, wzlotom które dodają sił i upadkom, w których cały podejmowany wysiłek traci sens. Chciałabym, żeby było jak dawniej, nawet za cenę braku odpoczynku...

Mój związek leży i chyba się powoli rozpada, więc nie wiem nawet, gdzie go umieścić w hierarchii wartości. Podobnie zresztą jak relacje z rodziną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Praca, rozwój osobisty, fizyczny, relacje z innymi ludźmi, jedzenie-to też dla mnie ważne co we mnie wnika i jak działa, do każdego składnika jaki spożywam zaraz muszę szukać informacji np czarna herbata właściwości i działanie, muszę wiedzieć po co piję tą herbatę, na co pomaga, na co szkodzi,, rodzina oczywiście też kolejną moją wartością, ale najważniejsze dla mnie to się rozwijać, kocham zdobywać wiedzę, i rozwój fizyczny, ćwiczenia, długie marsze z kijkami do 3, 4 godzin, ćwiczenia w grupie, i uwielbiam poznawać nowych ludzi, nazywam to - przypływ świeżej krwi, 

Miałam ciężkie życie, ale już do tego nie wracam, 

Mam też różne problemy natury psychicznej, ale mimo to staram się żyć zwyczajnie i szczęśliwie, trzymać się swoich wartości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi