Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spadek IQ i tracenie wątku przy nerwicy


poetasercem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy zdarzyło się komuś z was przy nerwicy odczuć spadek IQ i robienie głupich rzeczy (np nie zrozumienie danej konwersacji i błędnie ocenianie?). Mam na myśli spadek sprawności intelektualnej do takiego stopnia, że czasem zdarza się niezrozumienie rozmowy i błędne jej ocenienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej problem większości z nas. Poczytaj wątek, który założyłem:

 

Wprawdzie mówię tam o IQ w sensie wykonywania testów, ale obok są też wyniki dotyczące inteligencji interpersonalnej, a więc wiążą się z rozumieniem co kto do nas mówi. Niestety, jesteśmy przez chorobę mniej bystrzy i musimy to przyjąć; zapewne mniejszy stopień choroby -> wyższa inteligencja różnego typu (IQ, interpersonalna, emocjonalna itp).

Edytowane przez Człowiek_z_księżyca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Człowiek_z_księżyca napisał:

To raczej problem większości z nas. Poczytaj wątek, który założyłem:

 

Wprawdzie mówię tam o IQ w sensie wykonywania testów, ale obok są też wyniki dotyczące inteligencji interpersonalnej, a więc wiążą się z rozumieniem co kto do nas mówi. Niestety, jesteśmy przez chorobę mniej bystrzy i musimy to przyjąć; zapewne mniejszy stopień choroby -> wyższa inteligencja różnego typu (IQ, interpersonalna, emocjonalna itp).

Czy po wyjściu z nerwicy sprawność intelektualna wróci czy tak jak się obniżyła tak zostanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, poetasercem napisał:

Czy po wyjściu z nerwicy sprawność intelektualna wróci czy tak jak się obniżyła tak zostanie?

Nie wiem, zapewne im dłużej trwa, tym większe ubytki i coraz trudniej wrócić do formy albo po prostu spada szansa na to. Ale po co się tym stresować, nawet jeśli całkowicie IQ nie wróci, to z pewnością się poprawi i tego trzeba się trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×