Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak się pogodzić z przeszłością ?


Gość myślący91

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

@myślący91 Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego zmarnowałeś tyle czasu. Postaraj się zrozumieć samego siebie i się nie obwiniaj. Następnie zastanów się co (tak naprawdę!) musi się zmienic, zeby w przyszłości było inaczej. Może coś zniszczyłes bo nie dałeś rady sobie z czymś poradzić ? Bo potrzebowałeś pomocy i nie udźwignąłes jakichś problemów? 

Nie będę Ci pisać frazesów "żyj tu i teraz". Czasem faktycznie to nie jest łatwe, za dużo myślimy o tym co było. Może pocieszy Cię fakt, że bardzo dużo ludzi w pewnym momencie "zaczyna od nowa". Nawet jeśli nie jest to świadome, z biegiem czasu, rzeczy, które wydarzyły się kiedyś, przestają odgrywać rolę w tym co jest teraz. Im dawniej tym mniej ważne staje sie jakie masz wykształcenie, jak zacząłeś swój związek, jakich kiedyś miałeś znajomych, ile kiedys miałeś pieniędzy. O to wszystko trzeba walczyć każdego dnia. Straciłeś czas ? Teraz pewnie odczuwasz tego konsekwencje, ale za kilka lat dużo istotniejsze będzie czy tracisz go teraz (a najistotniejsze czy będziesz go tracił wtedy,).

Edytowane przez Nieistotne00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91

No nie potrafię sobie powiedzieć "było mineło" ciągle żyje tym co było, najbardziej mnie boli czas zmarnowany przez chorobę i świństwa  własnej rodziny robione od małego które teraz wpływają na moje życie. Czuję że nawet gdybym zmienił swoje życie na tak jak bym chciał to i tak ciągle przeszłość by mnie dziennie trapiła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×