Skocz do zawartości
Nerwica.com

DIAZEPAM (Neorelium, Relanium, Relsed)


marioagas

Czy diazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy diazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      3
    • Zaszkodził
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Każdemu czasem trzęsie się noga. Jeśli nie jest to dokuczliwe nie ma o czym gadać. W sumie lekarka nie musiała Cię informować jeśli nie zgłaszałaś ani nie miałaś takich objawów. Ja po haloperidolu miałem tiki, takie że jak na przykład chciałem coś zrobić precyzyjnie to ręce mi "strzelały" to w prawo to w lewo. Dostałem akineton. Ale to pogorszyło sprawę intelektualną. Pomogło na tiki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podobny lek. Pridinol też stosuję się właśnie w tym celu. Dobrze znosi poneuroleptykowe skutki uboczne. Jak dla mnie jest nawet lepszy od akinetonu, nie powoduję takiej "głupawki". Bierzesz systemem 1-1-1?

Ja też to brałem ale był dla mnie za słaby. Dorzucili mi propranolol. Ale najlepiej działał właśnie diazepam. 5mg systemem 1-0-1 wydawał się najrozsądniejszy bo brałem tylko to a poprawa jakości życia była stosunkowo znacznie lepsza niż po lekach przeciwparkinsonowskich. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem te objawy mogą występować nie tylko po halo ale też po solianie. A szczególnie w mixie. Haloperidol to stary lek. Jego działanie jest bardzo dobre przy danych zaburzeniach (jak dla mnie nie wymyślono do tej pory tak sprawnego leku). Ale niestety jest dość szkodliwy. Jeśli Ci nie szkodzi to masz dobre zdrowie ;) Ja kiedyś zasłyszałem historię że podawano go więzniom politycznym w ZSRR (osadzonych w "psychuszcze") jako taki niewidzialny kaftan bezpieczeństwa i karę za poglądy co miało ich doprowadzić do sztucznego Parkinsona. Od zasłyszenia tamtej historii jakoś mi zbrzydł. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ernest00,

Jak przestaje brać leki to tak wracają objawy wytworcze tak prawdziwe że ciężko mi uwierzyć że to choroba

 

-- 13 maja 2017, 09:41 --

 

Kiedyś lekarska powiedziała do mnie że ja wyobrażam sobie rzeczywistosc a co jeśli rzeczywistosc jest taka jaką sobie wyobrazam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak jesteś silnia i inteligenta zachowując taki samokrytycyzm wobec swoich objawów. Podziwiam. Zgodziłaś się na leczenie, to też sukces. Wiele osób zaburzonych które znam wcale nie uważają że robią coś nie tak. Nie twierdzę że mają schizofrenię bo to przykre kogoś tak zdiagnozować, ale głosy w ich głowach władają ich życiem. Torują ich charakter i wyobrażenia. Może gdyby tak jak Ty, zdecydowali się na leczenie coś by się zmieniło. I ich rzeczywistość stała by się inną rzeczywistością. Bardziej akcetpowalną. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ernest00,

Długo się bronilam przed lekami i lekarzami.

Nie chciałam uwierzyc że to że mną jest coś nie tak.

Raczej wszyscy wokół byli chorzy i mnie atakowali.

Byłam wiele razy w szpitalu. Raz bez mojej zgody. Przymusowo.

Teraz jest lepiej ale czerwoni dalej są.

 

-- 17 maja 2017, 18:10 --

 

Dostałam dziś u rodzinnej relanium 5 mg :)

 

-- 01 sie 2017, 18:34 --

 

Czy 6 tabletek 2mg to dużo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pytanie. Też chciałbym znać odpowiedź na nie. Zapytam się na wizycie lekarskiej w czwartek. Jeśli będzie mi dane móc otrzymywać recepty na to. Jednak diazepam troszkę pomaga. Troszkę, bo nerwicę mam sporą:D Na mnie nawet zastrzyk w szpitalu na wieczorynce nie zadziałał usypiająco a jedynie troszkę uspokajająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

relanium się odstawia najczęściej tym samym, ewentualnie potem możesz zacząć wprowadzać klorazepat.

Dzięki kofel tylko ja biorę tak mozarin 10mg pregabalina 75mg ketilept 200 retard na spanie i w dzień jeszcze ketilept 50 retard to ze szpitala plus leki na nadciśnienie no i wiesz czym mi odstawiali w szpitalu relanium lorafenem to chyba trochę chore co nie....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro im się udało odstawić Ci beznodiazepiny to chyba sukces, a nie chore ;)

Dużo bierzesz tego ketileptu na "spanie". I do tego jeszcze retard. Lekarz który Ci tak zalecił miał w tym jakiś sens, ale raczej nie spanie.

Senność w miarę stosowania kwety powinna się stopniowo zmniejszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×