Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odczuwanie przyjemności i motywacji na neuroleptykach


Gość Reghum

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś z tym problem? Otóż te święta były dla mnie najgorsze i totalnie nie czuję motywacji do zmiany swojej sytuacji mimo iż nie mam zaburzeń już schizofrenicznych.
Nie wiem czy Amisulpryd w dawce 300mg powinien działać antydepresyjnie. Czasem faktycznie działa - ale przez paręnaście minut. Potem jest zjazd i dół.
Niby funkcjonuje się spoko, ale ja nie żyję po to żeby funkcjonować normalnie w pracy, a po to, żeby żyć i mieć radość z tego życia (to tak jak dystymicy myślą iż dystymia jest ich częścią osobowości).
Ale trochę w tym tygodniu przesadziłem z alkoholem, bo piłem poniedziałek, wtorek, piątek i niedzielę.

Amisulpryd (nadal) 300mg/dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do wniosku że u mnie pojawiają się stany depresyjne właśnie wtedy kiedy jest zima i mało słońca.
Wtedy czuję się najbardziej samotny, staję się lekko agresywny, nie chce mi się nic.
Dzisiaj świeciło słońce przez parę godzin i od razu było lepiej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reghum w sumie jest młody. Ważne że pracujesz: ogólnie i nad sobą. Objawy i złe emocje z czasem wypłowieją. Jak dalej będziesz ogarniał życie, to choroba też oslabnie i w końcu kiedyś będzies wolny. Nie wiem ile masz lat? 23? Ja mając 20 zawaliłem staż, po którym miałem mieć zatrudnienie. Teraz w sumie żałuje i nie. Żałuje bo przez izolacje to co nazwałem "że z czasem wypłowieje" nasiliło się. A nie załuje, bo ten świat jest słaby i robiąc to samo co wszyscy jesteś tyle samo wart co wszyscy, a chyba wiemy jak ten świat wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 10 mg olanzapiny i 400 mg sulpirydu (w dwóch dawkach po 200 mg) i normalnie odczuwam przyjemność, biorę też leki na natręctwa (40 mg paroksetyny i 15 mg chlorprotiksenu). Po lekach mam chyba mniejszy popęd seksualny, co uważam za zjawisko pozytywne, bo mniej okazji do grożącego straszną karą grzechu śmiertelnego nieczystości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×