Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Zjazdy - kiedy czujesz, że przychodzi najgorsze

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj osiągnęłam największy stan krytyczny od dawna. Wieczorem było bardzo źle. Wzięłam większą dawkę benzo, a że raczej unikałam przyjmowania tych substancji i moja tolerancja jest zerowa, ścięło mnie tak mocno, że nie pamiętam co się działo. Spałam 14 godzin. Strasznie boli mnie głowa i jestem okropnie zamulona. Nie wiem czy to był dobry ruch… Nadal po głowie krążą złe myśli, nadal dół… Ja już nie wiem co mam zrobić, żeby poprawić swój stan. Z lekarzem ciągle nie ma kontaktu, a ja bardzo potrzebuje umówić się na wizytę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.01.2019 o 15:19, Luxor napisał:

@EntroPiaa a nie masz po SSRI takich skutków jak osłabienie emocji ?

Po SSRI nie czułam jakiś nagłych zmian w moim stanie emocjonalnym. Natomiast po dłuższym czasie zażywania, tych złych uczuć było mniej, a tych dobrych więcej. Nie wiem czy to kwestia leków, czy bardziej terapii, ale będąc na SSRI doświadczyłam wielu dobrych chwil i potrafiłam się z nich cieszyć i je docenić bardziej niż kiedykolwiek. Inna sprawa, że teraz mam taki zjazd, że te dobre chwile blakną w moim umyśle i mam wrażenie, że z tego nie wyjdę… A na osłabienie emocji biorę benzo – jak jest już bardzo źle, kiedy lęk mnie zżera od środka, łykam alprazolam i mam „wyrąbane” na świat. Ale nie polecam częstego stosowania benzodiazepin (uzależniają i przymulają mocno).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@EntroPiaapo alprazolamie tak niestety jest - też go biorę tylko, że lekarz włączył mi na stałe małe dawki trzy razy dziennie i kazał brać dodatkowo jak coś się będzie działo. Efekt tego jest marny, bo przy zjeździe nic nie daje. Przynajmniej u mnie nic nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lilith

na stale 3 xdziennie alprazolam?? przeciez to bardzo uzaleznia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lilith a jakie dawki bierzesz? U mnie alprazolam (zomiren) dawka 1 mg zadziałała konkretnie gdy zbliżał się atak. Po 20 minutach się całkowicie wyluzowałem i poczułem się dobrze.

@EntroPiaa jest jeszcze wiele kombinacji leczenia, dodanie NaSSA, czy atypowych neroleptyków typu Sulpiryd, czy zmiana na Moklobemid, albo leki trójpierścieniowe. Też przy tej zwale mam takie myśli, że nigdy z tego nie wyjdę, ale to są tylko kolejne natrętne myśli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lilith niestety nie da się jej przyspieszyć. Dzisiaj byłam u psychologa i czuje się bardziej rozjechana niż przed. Już mam dosyć co tydzień psycholog, co miesiąc psychiatra, może szkoda czasu i pieniędzy na to wszystkiego. Była fluoksetyna, paroksetyna A teraz wenlafaksyna już mam dosyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@shira123uzależnienie od benzo, to ostatnia rzecz, której się teraz boję.

@Luxorniewielkie. Na cały dzień wychodzi dawka 0,5 mg. Jakby coś się działo, to mam  wziąć między dawkami.

@Medicinellaa jak długo jesteś na Wenli?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej Kasia,

no szczerze mowiac, troche zmartwilo mnie to co napisalas, myslalam, ze uporalas sie z przeszloscia i nie bierzesz lekow.. u mnie drugi rok ok- choc nadal nie moge w to uwierzyc.

Pozdrawiam Cie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dzisiaj zjazd i zdarza mi się to dość często. I za każdym razem mam te myśli, że nie jestem wystarczająco dobra dla nikogo, że jestem nikim, że lepiej dla wszystkich byłoby gdyby mnie nie było. Towarzysza temu zawsze myśli o skończeniu mojego życia, bo jestem nim już zmęczona, nie czuję się szczęśliwa i obawiam się, że nigdy do tego nie dojdzie. Przyznam, ze jakiś czas temu gdybym wytrzymała parę sekund dłużej a nie stchórzyła, to w tej chwili nie pusalabym tego. I w takich momentach jak dzisiaj wracam myślami do tamtego zdarzenia i przyznam szczerzę, że żałuję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ala1983cześć kochana. Dawno Cię nie czytałam. Cieszę się, że u Ciebie dobrze. U mnie bywa różnie. W tej chwili posypał mi się sen, a to pociągnęło inne problemy. Nie chodzi tym razem aż tak mocno o przeszłość, ale bardziej o sprawy bieżące. Jest lepiej niż było jeszcze w październiku. Powoli mimo okresowych zjazdów zaczynam dochodzić do siebie. Chyba...

@Ana__dlaczego masz o sobie tak złe zdanie? Skąd myśl, że komuś byłoby lepiej bez Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze miałam o sobie takie mniemanie. Nigdy nie uważałam siebie za kogoś wystarczająco dobrego. Moje problemy ze sobą myślę, że sięgają późnej podstawówki, której niestety nie wspominam dobrze. 

Bo nie mam nikomu nic do zaoferowania. I ten głosik z tyłu mojej głowy awsze mi mówi, że wszyscy udają, że tak naprawdę maja mnie dość i najlepiej by było gdybym zniknęła 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ana__a ja myślę, że to jednak kwestia Twojego postrzegania siebie zarówno w oczach innych jak i własnych. Ktoś zrujnował Twoje poczucie wartości, zabrał Ci pewność siebie i zakorzenił to, że nie masz nikomu nic do zaoferowania. Tego głosiku z tyłu głowy nie słuchaj - lubi mówić bzdury 🙂 To nie inni myślą, że byłoby lepiej, gdybyś zniknęła - to Ty tak myślisz i przekładasz to na innych. Depresyjne myślenie jest myśleniem bardzo zwodniczym. A jest jeszcze gorzej, kiedy ma się poczucie własnej wartości w strzępach. Myślę, że od tego trzeba by było zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lilith bierzesz alpre 3x dziennie jak rozumiem, a pomiędzy jeżeli potrzeba to już nie pomaga na ataki, dobrze zrozumiałam? Ja jestem w fazie benzo w trakcie ataku, boję się brać, że tak powiem zapobiegawczo, nawet jeżeli lekarz mi to zleci. Tyle, ze ja zeszlam teraz z paroksetyny,a Ty coś bierzesz na stałe??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dumpsodstawiłam kilka dni temu alprazolam. Całkowicie. Mam go na wszelki wypadek w torebce. Na stałe biorę pregabalinę, amitryptylinę oraz propranolol. I schodzę z zolpidemu. Pojutrze mam wizytę, więc zobaczymy, co wymysli. W chwili obecnej największym problemem jest sen i z tym mój lekarz ma się uporać. Zobaczymy, jak zareaguje na wiadomość, że odstawiłam alprazolam. On jest lekarzem i dobiera leki, ale nie dam sobie wciskać benzo przez tyle czasu. Ataki się uspokoiły, a to najważniejsze. Nie czuję również jakiejś specjalnej różnicy po odstawieniu alprazolamu. Przy pierwszych dniach bolała mnie tylko cholernie głowa. Teraz jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lilith okej rozumiem, sporo tego. Czy biorąc tyle leków normalnie funkcjonujesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dumpsoczywiście. Funkcjonuję, mam swoją firmę, którą rozwijam. Prosiłam lekarza, żeby tak dobrał mi leki, aby nie upośledzić moich funkcji poznawczych. Umysł mam jasny, nie jestem "zamulona". Z efektów ubocznych mam tylko suchość w ustach i nic więcej. Leki wcale nie muszą oznaczać upośledzenia funkcjonowania. Wręcz przeciwnie - mogą stanowić baterię, która wyciągnie z łóżka. Tak też było ze mną. Wiadomo, zjazdy się zdarzają, ale nie można liczyć na to, że cały czas będzie dobrze ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lilith Wiem sporo na ten temat, rozumiem. Pytałam właśnie bardziej w kontekście czy leki są tak dobrze dobrane, że nie masz żadnych zjazdów, ataków, wzbudzeń itp? 

Ja też miałam leki, które działały na mnie dobrze, pracowałam, uczyłam się, robiłam dużo więcej rzeczy niż teraz i to normalnie, ale chodzi o to, ze ja podjęłam decyzję o odstawieniu z kilku właśnie powodów. Chciałabym funkcjonować na dobrym poziomie bez leków, do tego dążę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O przepraszam, jestem zakręcona już odpisałaś mi na pytanie czy zjazdy się zdarzają. Sorki, znów o to zapytałam...masakra 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak ogolnie jeżeli dobrze funkcjonujesz, nie chciałabyś odstawiać leków ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dumpsspokojnie ;) Od tego jest Forum, żeby pytać ;) Tak, zjazdy się zdarzają mimo leków. Na lekach jestem od października, ale jakbym miała porównać czas przed leczeniem i ten teraz, to teraz jest poprawa. Kwestia tylko, żeby lekarz jeszcze wyregulował mi sen - i będzie nawet całkiem dobrze. Ogólnie, to farmakoterapię traktuję jako coś doraźnego. Nie chcę brać leków na stałe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dumpsw tej chwili nie ma mowy o ich odstawieniu. Nawet nie zaczęłam kolejnej psychoterapii, więc źródło problemów pozostało nietknięte. Leki mnie wyciągnęły do funkcjonowania, ale widzę po zjazdach, że problem jest poważny i sporo czasu zajmie jego rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lilith a widzisz, ja bralam leki przez 7 lat... Dopiero mniej więcej po tych 7 latach zaczęłam dobrze funkcjonować i wypracowałam na terapii pewne zaplecze, dlatego podjęłam decyzję o odstawieniu. Teraz nie mogę ich wlaczyc, bo jak je znów zacznę brać to znów na kilka lat, bo przez 7 lat próbowałam dużo razy odstawiać leki i tak naprawdę teraz pierwszy raz mogę powiedzieć, że się udalo ;( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi