Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
shadow_no

SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś się wypowiedzieć dlaczego Sertralina daje większe objawy uboczne dotyczące zwiekszenie lęków od innych SSRI ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wazne pytanie bo jestem w czarnej dupie a lekarza nie ma do pazdziernika. Czy komus z was przepisali sertraline po raz drugi przy nawrocie depresji albo nerwicy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

,a czemu nie ? jak kiedyś lek był dobrze tolerowany i skuteczny na objawy chorobowe to po przerwie za drugim razem pewnie też zaskoczy po czasie...ile razy ja już do paroksetyny wracałem w ciągu 9 lat i za każdym razem działa tak samo . 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, picziklaki napisał:

,a czemu nie ? jak kiedyś lek był dobrze tolerowany i skuteczny na objawy chorobowe to po przerwie za drugim razem pewnie też zaskoczy po czasie...ile razy ja już do paroksetyny wracałem w ciągu 9 lat i za każdym razem działa tak samo . 

Dzieki za szybka odpowiedz. 

A czemu ciagle wracasz? Deprecha czy nerwica? U mnie jebly oba teraz. Na psychoteriapie chodziles?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam i szereg nerwic i depresje , po prostu czasami zmieniam paroksetyne na wenlafaksyne + klomipramine w celu poprawienia napędu energii i motywacji do działania kosztem pogorszenia zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych ale po powrocie do paroksetyny z innego zestawy leków działa zawsze tak samo tylko długo się rozkręca w pełno bo 8-12 tygodni ( teraz biore 8 tygodni ) , na psychoterapie chodziłem ale na narodowy fundusz zdrowia i jak bym miał co miesiąc lub dwa chodzić do psychologa to bym się nie wyleczył w nawet 10 lat więc jedynie prywatnie,a szkoda mi kasy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, picziklaki napisał:

Ja mam i szereg nerwic i depresje , po prostu czasami zmieniam paroksetyne na wenlafaksyne + klomipramine w celu poprawienia napędu energii i motywacji do działania kosztem pogorszenia zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych ale po powrocie do paroksetyny z innego zestawy leków działa zawsze tak samo tylko długo się rozkręca w pełno bo 8-12 tygodni ( teraz biore 8 tygodni ) , na psychoterapie chodziłem ale na narodowy fundusz zdrowia i jak bym miał co miesiąc lub dwa chodzić do psychologa to bym się nie wyleczył w nawet 10 lat więc jedynie prywatnie,a szkoda mi kasy...

A myslisz, ze regularne sesje pomagaja? Ja mam teorie, ze na silna chroniczna depresje to leki to polowa i psychoterapia to polowa a zeby zatrzymac nawroty to chyba bardziej psychoterapia bo uczy jak starac sie zmienic myslenie i dzialania. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pocieszające co nie 😁 a my się dziwimy dlaczego leki słabo działają.
"Naukowcy z Londynu przeprowadzili największe niezależne badanie skuteczności jednego z najpopularniejszych antydepresantów w UK - Setraline. Nieopłacany przez koncern medyczny test wykazał - ku zaskoczeniu naukowców - że lek ma znikomy wpływ na leczenie depresji.

Eksperci z University College London przyznali, że byli "zaskoczeni" nieskutecznością leku w leczeniu depresji. Przyznali jednak, że najpopularniejszy antydepresant pomaga w łagodzeniu uczucia lęku.

Największe tego rodzaju badanie wykazało, że większość osób przyjmujących najpopularniejszy antydepresant w UK nie widziała jakiejkolwiek poprawy w objawach depresji."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co ty za przeproszeniem pierdzielisz to podeślij link do tych badań...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biorę ten lek jakoś od 2017 roku i nie czuję by mi pomagał. Chyba skontaktuję się w tej sprawie z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
żeby nie było w czasopiśmie naukowym Lancet (niestety po angielsku) a nie jakieś internetowe wymysły.
Co ciekawe to były badania nie sponsorowane przez koncerny farmaceutyczne.
W skrócie :

"według badania, poziom lęków zmniejszył się średnio o 21 procent po 6 tygodniach przyjmowania leku i o 23 procent po 12 tygodniach.

Profesor Glyn Lewis, który przewodzi oddziałowi UCL Psychiatry, wezwał lekarzy, naukowców i osoby decyzyjne w brytyjskiej służbie zdrowia, aby rozważyć wprowadzenie takich metod do walki z depresją, które faktycznie działają.

Oficjalne dane wskazują, że pomiędzy 2017 a 2018 rokiem 7,3 miliona mieszkańców Anglii otrzymało leki przeciwdepresyjne - stanowią oni w sumie 17 procent populacji całego kraju.

Badanie zostanie opublikowane w czasopiśmie naukowo-medycznym Lancet Psychiatry. Testy, w tym kontrolowane placebo, przeprowadzono w przychodniach lekarskich w całej Anglii i wzięło w nich udział ponad 650 osób.

Przeprowadzenie niezależnego badania było możliwe dzięki wsparciu finansowemu National Institute for Health Research (NIHR)."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jest jakieś zestawienie porównujące działanie wenlafaksyny i sertraliny? Który jest mocniejszy itd. Wiem że wenlafaksyna działa również na noradrenaline a sertralina jest mocniejsza serotoninowo ale tak się zastanawiam czy nie przejść na sertraline żeby mieć lepszy nastrój i być spokojniejszy a noradrenaline podbić sobie konkretną dawką  mirtazapiny. Ma to sens?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Koshi napisał:

A jest jakieś zestawienie porównujące działanie wenlafaksyny i sertraliny? Który jest mocniejszy itd. Wiem że wenlafaksyna działa również na noradrenaline a sertralina jest mocniejsza serotoninowo ale tak się zastanawiam czy nie przejść na sertraline żeby mieć lepszy nastrój i być spokojniejszy a noradrenaline podbić sobie konkretną dawką  mirtazapiny. Ma to sens?

Dobre pytanie. Jaką dawkę Wenlafaksyny bierzesz?

Po Sertralinie wątpie że będziesz spokojniejszy.

Edytowane przez Elendil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, Elendil napisał:

Dobre pytanie. Jaką dawkę Wenlafaksyny bierzesz?

Po Sertralinie wątpie że będziesz spokojniejszy.

Biorę teraz 225 mg. i od tej dawki już mocno bije w noradrenalinę. Dlatego myślę że na każdym SSRI będę spokojniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Koshi napisał:

Biorę teraz 225 mg. i od tej dawki już mocno bije w noradrenalinę. Dlatego myślę że na każdym SSRI będę spokojniejszy.

A to fakt ta dawka mocno bije noradrenaline. W ogóle od jakiej dawki Wenlafaksyny podnosi noradrenaline ? Zacząłem brać 75 mg mam nadzieje że ta dawka nie bije noradrenaline

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Elendil napisał:

A to fakt ta dawka mocno bije noradrenaline. W ogóle od jakiej dawki Wenlafaksyny podnosi noradrenaline ? Zacząłem brać 75 mg mam nadzieje że ta dawka nie bije noradrenaline

Teoretycznie chyba na każdej tylko że na tych małych dawkach jest to mało wyczuwalne. Ja zacząłem czuć noradrenaline od 225 mg. i z tego co czytałem tak miała większość osób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi