Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

To zmeczenie po sertalinie ci minie

Niekoniecznie. Jak ja brałem tę dawkę to z biegiem czasu stawałem się coraz bardziej zamulony, stępiony emocjonalnie i męczyłem się coraz to szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zmieniłem od 3 dni zamiast Sertralina 100 mg+ 100 mg 1-0-1, łykam Sertralinke rano 200 mg 1-0-0 i jak narazie nie czuje się szczesliwy, raczej taki stan typu nic mi sie nie chce, mam w dupie, i 24h na loptopie i mimo tego zmulenia nadal czuje leki spoleczne, pojscie do sklepu jest dla mnie ciezkim doswiadczeniem. Biore już Sertralinke 4 miechy moze zacznie działac po 6 miechach :D, a pamietam że z dwa momenty miałem przy dawce 50mg ze szedłem ulicą i byłem pełny pozytywnej energi, pewny siebie ale to uczucie bylo chwilowe cos podobnego czułem jak wciagnałem kryształ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmeczenie po sertalinie ci minie

Niekoniecznie. Jak ja brałem tę dawkę to z biegiem czasu stawałem się coraz bardziej zamulony, stępiony emocjonalnie i męczyłem się coraz to szybciej.

Zmulenie jest to fakt, ale z czasem to zmeczenie sie zmniejsza, moze nie jest tak jak przed choroba, ale jest lepiej,

ssri sa jakie sa niestety. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ;)

 

Od 10 dni zażywam asertin w dawce 50mg. Lek został mi przypisany na nerwicę lękową wraz z napadami paniki. Większość skutków ubocznych już ustąpiła, jednak od początku brania leku bardzo głośno burczy mi w brzuchu i jelitach. Dzięki są tak głośne, że budzą mnie w nocy. Dodatkowo pojawiła się bardzo duża potliwość całego ciała. Czy to normalne? Prosiłabym o odpowiedź.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :) dzięki za odpowiedzi ale może źle się wyraziłem bo ja nie jestem przymulony tylko zmęczony każdym wysiłkiem - tzn. nawet wejście po schodach czy iść na przystanek brakuje mi oddechu jestem zasapany i serce mi wali jakbym wszedł na Mont Everest

 

ale i tak **uja daje mi ta sertralina jest na poziomie "nie jest źle" ale i tak po tym jak znalazłem pracę spi*rdoli*em z niej po 2 dniach :( :/

 

-- 22 mar 2018, 18:01 --

 

to znaczy nie jest źle zauważyłem poprawę na + ale dobrze też nie jest...

 

-- 22 mar 2018, 18:18 --

 

i nie wiem czy nie zmienić tego leku na inny , tylko że yyy no na jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :) dzięki za odpowiedzi ale może źle się wyraziłem bo ja nie jestem przymulony tylko zmęczony każdym wysiłkiem - tzn. nawet wejście po schodach czy iść na przystanek brakuje mi oddechu jestem zasapany i serce mi wali jakbym wszedł na Mont Everest

 

ale i tak **uja daje mi ta sertralina jest na poziomie "nie jest źle" ale i tak po tym jak znalazłem pracę spi*rdoli*em z niej po 2 dniach :( :/

 

-- 22 mar 2018, 18:01 --

 

to znaczy nie jest źle zauważyłem poprawę na + ale dobrze też nie jest...

 

-- 22 mar 2018, 18:18 --

 

i nie wiem czy nie zmienić tego leku na inny , tylko że yyy no na jaki?

a jak długo bierzesz? najpierw odczekaj...zwieksza dawka wykorzystaj do max potencjał leku , takie skakanie po lekach tylko robi burdel w głowie i potem nic nie działa jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety sertra się u mnie totalnie nie sprawdziła, na początku była mała euforia, ale potem był spad znaczący. Podniesienie dawki wywołało u mnie okropny atak paniki!!!!! Jedynym pozywtywem było sprawne libido. Jednak nie dało się funkcjonować. Lek działał u mnie dopaminergicznie nawet w małych dawkach, ciągłe dziwne podekscytowanie z jednoczesną słabą koncentracją. Nie dało się funkcjonować, wspomagać się musiałam cały czas benzo, co było bezsensowne. Wróciłam do citalu i jest w miarę ok. Jak dla mnie setra to kula w płot. Nerwusom nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę leki jak w podpisie. I niestety jestem ciągle poddenerwowany :!: Co gorsza widać to po mnie...

 

Gdy nie brałem tych dwóch neuroleptyków, to SSRI pięknie działały, a tak gówno. Który neuroleptyk, działa prolękowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety sertra się u mnie totalnie nie sprawdziła, na początku była mała euforia, ale potem był spad znaczący. Podniesienie dawki wywołało u mnie okropny atak paniki!!!!! Jedynym pozywtywem było sprawne libido. Jednak nie dało się funkcjonować. Lek działał u mnie dopaminergicznie nawet w małych dawkach, ciągłe dziwne podekscytowanie z jednoczesną słabą koncentracją. Nie dało się funkcjonować, wspomagać się musiałam cały czas benzo, co było bezsensowne. Wróciłam do citalu i jest w miarę ok. Jak dla mnie setra to kula w płot. Nerwusom nie polecam.

 

U mnie było tak samo...sertalina to nie jest lek dla nerwicowców... No chyba ż lęk to jeden z objawów depresji..to może wtedy tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzo nie pomaga? a który bierzesz? jaka dawka? wiesz bo to tez jest kilka benzo... Na mnie alprazolam nie działa, ale lorazepam już tak i musze wziąść 2 tabletki. Choć moje doświadczenia z benzo są marginalne- w ciągu 4 lat wziąłem może z 10 tabletek...

 

Wątpie aby neuroleptyki nakręcały Ci lęki...one raczej zwarzywiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie aby neuroleptyki nakręcały Ci lęki...one raczej zwarzywiają.

 

Kurcze, nie do końca.

Mi nasilają depresje, a co za tym idzie pojawia sie wolnopłynący lek ( nagroda nobla dla tego, kto wymyślił to określenie- lepiej sie nie da tego słowami przedstawić )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Przydałoby się zdać relację. Może komuś pomoże. Ale raczej nie. Brałem 1 rok i 5 miesięcy sertralinę. Absolutnie nie pomogła. Tak jakbym łykał cukierki. Brałęm 50 mg rano i wieczorem. Ciężka sprawa z tymi chorobami psychicznymi. Może lepiej leczyć się jakimiś ziołami . Nootropami. Leczę się już na depresję 6 rok. I co ? I nic. Pozdrawiam wytrwałych w walce bo wiem w jakim bvagnie jesteście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałabym spytać , jak długo brałaś zotral , bo widzę ,że ponowne przejście na cital się powiodło, lek zadziałał.

 

 

Zotral brałam jakieś dwa miesiące. Zaczęłam od 50 było super na początku. Byłam jak młody Bog, świetnie i trafnie formułowałam logiczne myśli, taka mała euforia, czułam się naspidowana. Potem było znacznie gorzej. Lęki, poddenerwowanie, ogólnie rzecz biorąc lekki zjazd. Zwiększyłam dawkę do 100 i po kliku dniach po nieprzespanej nocy, dostałam potwornego ataku paniki. Kto przeżył to wie. Dmuchałam do nylonowej torebki i po końskiej dawce benzo doszłam do siebie. Stopniowo schodziłam z dawki doszłam do 25 w miedzy czasie cały czas musiałam się wspomagać benzo, bo czułam ciągły niepokój, podenerwowanie. Jasność umysłu minęła. Zaczęłam brać cital 20, choć wczesniej miałam złe epizody, bo ten lek zwiększa poziom prolaktyny, libido jest tragiczne, a na setrze było w porządku!!! I jeszcze jedno u mnie zwiększenie poziomu prolaktyny powoduje wypadanie włosów:( Dlatego borę z citalem, suplement, który tez działa niestety dopaminergicznie cyclodynon i wypadanie się nieco zmniejszyło. Jestem jednak dużo spokojniejsza. Funkcjonuję normalnie. Żeby cital zaczął działac potrzebowałam jakię 6 tygodni. Pozdrawiam Kerstina .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten lek jest dobry na schizofrenie?

Na schizofrenię najczęściej stosuję się leki przeciwpsychotyczne (neuroleptyki), chyba że schizofrenia przebiega także z obniżeniem nastroju, wtedy lekarze czasem dodatkowo dokładają lek przeciwdepresyjny.

 

Genialny opis każdego z SSRI, jeśli komuś zależałoby na poznaniu różnic między nimi :)

http://www.emedexpert.com/compare/ssris.shtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć lek działa poprawnie tylko że bardzo łatwo się męczę tzn. nie jestem zmęczony ogólnie mam dużo energii ale po małym wysiłku mięśnie się meczą a ja łapie zadyszkę i serce wali jak oszalałe mam sztywność karku i moje mięśnie tak jakby były ciągle napięte i przez to się łatwo meczą no nie wiem może są niedotlenione albo odwodnione albo no nie wiem brakuje mi magnezu(Mg) potasu(K) wapnia(Ca) sodu(Na) żelaza(Fe) jakiś witamin albo mikroelementów ???

 

jest tu jakaś mądra i dobra osoba co by mi coś poradziła w tym temacie :) dzięki

 

-- 05 kwi 2018, 22:52 --

 

a poza tym drętwieją mi szybko ręce i nogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×