Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Ja biore zoloft juz ponad miesiac w dawkach po 100mg na dobe i teraz lekarz powiedzial ze mam zejsc do 50 mg na dobe :) ciesze sie strasznie. Nie mam zadnych lekow, czuje sie bardzo dobrze :) jedyne co ucierpialo to libido, ale wierze ze i to sie poprawi przy zmniejszeniu dawki :) takze przy okresie mam dolegliwosci, ktore wczesniej mi nie dokuczaly, ale to jest nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzis pierwszy raz zarzylem asentry 50mg i po jakims czasie poczulem pierwsze obiawy uboczne(uderzenia gorąca,i wrażenie jakby ktoś mi wstrzyknął do serca ze 2 litry adrenaliny :? gorąco w serduchu i tyle) ale ponoc to standard??? warto pamietac ze leki przeciwdepresyjne pelnia funkcje korekcyjna w ogolnej terapi leczenia dobre i to :shock :P

a co do nerwicy natrectw -zwycięstwem nie jest poddanie sie okreslonym rytualom w celu odkupienia sie od natretnej mysli lecz totalne tej natretnej mysli olanie pa pa jeszcze tu zajrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak bym mogl olac nerwice i te jej objawy to bym nie szukal pomocy gdzie tylko moge rozpacz a co do lekow to faktycznie jest jakis problem i teraz sie zastanawiam czy to nerwy czy leki niby lepiej jest ale od kiedy nie lykam cloranxenu i juz 5 tydzien bjore zoloft dwa razy spotkalo mnie tak straszne uczucie ze az trudno opisac.Terepawki takie dostalem i do tego zawroty glowy no i uczucie ciepla na przemian z zimnem caly bylem mokry lęk straszny i to jeszcze dzisiaj a myslalem ze bedzie lepiej moze zwale po czesci ten stan na pogode :] ale nic walcze z codziennoscia dalej moze damy rade ;) pozdrawiam .

 

[ Dodano: Sob Sie 26, 2006 10:34 am ]

Hej czy moge stosowac zoloft na noc a na dzien citral?

 

[ Dodano: Pon Sie 28, 2006 10:17 pm ]

Witam czy ktos oprucz mnie mial moze po zolofcie strasznie nie przyjemne uczucie a mianowicie kilka razy mialem takie uczucie przebijajace goraca i przy tym strasznie sie pocilem cale cialo mokre +zawroty glowy czy tylko ja mam tego pecha ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę asentrę( tańsza wersja Zoloftu) od tygodnia i czuję się jak narazie fatalnie.Uderzenia gorąca ,osłabienie,ogólne rozbicie które przypomina wręcz obiawy grypy,nie moge spac w nocy :cry: cięzko ten lek się konfiguruje z moim organizmem,wierze że TO złe dobrego początki .

POZDRAWIAM

JESZCZE TU ZAJRZE :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj psychiatra mi wyspiala ZOLOFT 50mg.

tak sie zastanawiam na co on jest....

Psycholog powiedzial mi, ze mam schizotypowe zaburzenie osobowosci. (ostatnio miewam stany depresyjne - ne mam ochoty nigdzie wychodzic i leze ciagle w lozku) bralam zolafren ale efektow zadnych nie widzialam procz tego ze przytylam.

czy po zolofcie przytyliscie? jak na was dziala. bardzo mnie to interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś z Was zażywał ten lek? Jesli tak, napiszcie prosze czy w waszym przypadku okazal się skuteczny? Skład taki sam jak Asentra ( którą zresztą kiedyś brałam ) różnica w cenie ogromna, koszt opakowania Zotralu to trochę ponad 5 zł. Właśnie dlatego mam wątpliwości jeśli chodzi o jego skuteczność. Będę wdzięczna za wasze opinie na temat tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , zaczęłam brać asentrę tydzień temu i mam jeszcze większe lęki, czy to normalne na początku?
Czesc,ja biorę asentre od miesiąca i takich "sensacji nie miałem".Ale kazdy organizm inaczej reaguje.Powinnaś skontaktować się ze swoim lekarzem,tylko on może znienic Ci leki!Działanie tego leku objawia się po około dwóch tygodniach,ale jeśli nie możesz wytrzymać,tozrób jak wyżej.Pozdrawiam i życzę Ci zdrowia! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a drugie pytanie jak jest ja lepiej brac rano czy wieczorem???

Rano.

Przynajmniej taką dostałem informacje od dwóch psychiatrów. Sam się do niej stosuje, biorę Asentre już ponad rok, i objawy niechciane to ciągle:

-nadmierna senność

-mniejsze zainteresowanie sprawami seksualnymi

Poza tym czuje się po niej dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od tygodnia nie lykam asentry

NIE WOLNO PRZERYWAĆ TEGO LEKU

Zanim przestanie się brać, trzeba najpierw stopniowo zmniejszać dawkę.

Zanim przyjmiesz kolejne tabletki z opakowania które teraz kupisz, skonsultuj się z psychiatrą. Możliwe, że zaczniesz brać to opakowanie od minimalnej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wczoraj bylem u lekarza po dwoch miesiacach brania zoloftu na noc po ktorym i tak zadnej poprawy nie bylo nadal lęki i te chore stany wiec zmienila mi dawkowanie teraz mam brac rano 75mg no i dzisiaj byl pierwszy raz chcialem sie dowiedziec czy to normalne zeby sie chcialo po tym leku spac jestem jakis przymulony i czy to minie ? dzieki pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :smile: Ja właśnie dzisiaj zarzyłam pierwsze 0,25 i dlatego weszłam aby zobaczyc czy to normalne...to co sie ze mną dzieje....ech... :(

Jestem po zmianie z Lexapro na stimuloton(to samo co asentra),i czuję się dziwnie skołowana....drżą mi ręce,nie mogę zebrac myśli :?

Do tego ta suchośc w jamie ustnej.....niby wiedziałam że tak może byc.....ale....kurcze jak ja to przetrzymam :?:

 

A może tak nie powinno byc?

Pozdrawiam.gusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem kiedyś Asentręi działała dobrze...ale tylko do czasu...kiedy zacząłem z niej schodzić czułem się żle,miałem wymioty,zawroty i te sprawy,potem doradzono mi żebym przez jakiś czas jeszcze tą Asentre brał,no ale po trzech tygodniach od odstawieniazaczęły znowu pojawiać się lęki które były bardzo silne i musiałem zmienić lek.To są moje Asentrowe doświadczenia :P

Aha,oczywiście zdarzało mi się że czasami zapominałem wziąć lekuale wydaje mi się,że to nie miało żadnego wpływu na pogorszenie się mojego stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pięciu dni biorę Asentrę, poprzednim razem znosiłam ją lepiej. Mam niesamowite odczucia z ciała. Zdarzały się i bez leku, ale teraz są wyjątkowo wyraźne, chyba za bardzo się skupiam i czekam na skutki uboczne:-p

Nie umiem nawet opisac tego uczucia. Jakbym dokładnie czuła mięśnie w ciele. Nie jest to uczucie napięcia, nie to zdrętwienie, ni to mrowienie, nie to sztywność. Nieprzyjemne. Trwa jakiś czas, kilkanaście minut, godzinę i samo mija. Znacie to? Macie na to jakiś sposób? Klasyczne napinanie i rozluźnianie mięśni nie pomaga mi na to. Wczoraj mama zaproponowała mi koniaczek, ale to chyba nie jest najlepsza metoda, gdy się bierze psychotropy;-) Odmówiłam...

 

[ Dodano: Pon Wrz 18, 2006 1:07 pm ]

Wszędzie, gdzie napisało się "nie to...", powinno być oczywiście "ni to...":-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni...

co rok to urok

ja dostalem dawkowanie

rano 0,25

poludnie 0,25

wieczor 50

i spie ok, ot mala uwaga ze na wieczor dokladam 2,5 Cloranxenu i 50 mg Xydro.........

druga wizyta

zalecenie

50 mga rano

nic pozniej

reszta bez zmian

i niezgadzam sie z przedmowcami ze Prozac to shit, dla mnie byl git, bralem go w kryzysowych sytuacjach przez max 4 tyg i byl lot w gore,

gdyby nie nadmiar Clona i alko

pewnie dzisiaj bym nie wiedzial co to deprecha i lek

natomiast potwierdzam w 100% Lerivon kit okrutny jak dla mnie - zmulacz i otylosc,,, trittico chyba nawet potegowal lek i rozne inne ciekawe odczucia,,,

a co do libido jest lekko slabiej przy asentrze wlasnie zastanawialem sie nad tym tematem,,,

natomiast przy Prozacu nie mialo to miejsca, wrecz odwrotnie :)

pzdr

j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

mam pytanie dowiedzialam sie ostatnio ze mojej przyjaciolce asentre przepisal lekarz ogolny (czy to nie dziwne) a co najlepsze nie poinformowal jej jakiego rodzaju to lek, w sumie z rozmowy z nia wynikalo ze bierze jakies tabletki uspakajajce ktorymi dzieli sie z innymi koleznakami, dla mnie to jest jakas paranoja poniewaz smiesznym zbiegiem okolicznosci ja tez zazywam ten lek ale pod kontrola psychiatry, powiedzialam jej ze o ile mi wiadomo jest to lek ktory trzeba brac regulanie i ma o wiele wieksze dzialanie niz np. krople walerianowe :) rozmowa zakonczyla sie na tym ze przesadzam, kto ma racje czy lekarz ogolny moze przepisac asentre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie może przepisać Asentrę. Mnie przedłuża recepty, jednak samo branie tego leku zalecił mi psychiatra.

Jest to poważny lek psychotropowy i absolutnie nie wolno go stosować doraźnie jako leku uspakajającego, a tym bardziej dzielić się z koleżankami!!!!!

To może skończyć się ŚMIERCIĄ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×