Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Luxor napisał:

A jak przechodziłeś z leku na inny lek to najpierw odstawiałeś jeden, a potem od nowa wchodziłeś na drugi?
Bo ja to pamiętam, że kiedyś jak przechodziłem z paroksetyny po jakimś miesiącu stosowania na od razu pełną dawkę sertraliny, to nie miałem już  tych ciężkich objawów ubocznych na sertralinie.

Na paroksetyne 20mg przeszedłem z wenlafaksyny 187,5mg z dnia na dzień odatawilem po 2 miesiacach stosowania i rozpoczalem paroksetyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, In_Chains_Of_DD napisał:

Próbowałeś propranololu? Mi kiedyś sertralina pomogła, ale za ostatnim razem nie i miałem wręcz odwrotny efekt, ale Ty dopiero bierzesz 2 tyg. 

Nigdy nie próbowałem, zapytam na najbliższej wizycie u lekarza. Wiem, że dopiero 2 tygodnie tylko dlaczego znowu na początku jest jeszcze gorzej?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sebo001 napisał:

Nigdy nie próbowałem, zapytam na najbliższej wizycie u lekarza. Wiem, że dopiero 2 tygodnie tylko dlaczego znowu na początku jest jeszcze gorzej?!

Mi lekarka mówiła, że jest jest gorzej to znaczy, że receptory reagują na zmiany i lek może być trafiony. Niektóry nie mają żadnych skutków ubocznych, ale i pozytywnych działań. Więc wytrzymaj jeszcze te 2 tygodnie.

Do tego możesz zapytać o Opipramol jest ponoć dobry na lęk uogólniony. No i buspironem też możesz się zainteresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sebo001 napisał:

Nigdy nie próbowałem, zapytam na najbliższej wizycie u lekarza. Wiem, że dopiero 2 tygodnie tylko dlaczego znowu na początku jest jeszcze gorzej?!

Fajna sprawa na fizyczne objawy lęku :) Opipramol też jest ok, chociaż bardziej jak lubisz zamulacze ;d Na początku przeważnie jest jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego co do ustawiania leków jak nie ma poprawy ja jestem zwolennikiem leczenia szpitalnego.

Po pierwsze nie bawią się w małe dawki, jak coś nie działa to jadą z grubej rury. Stosują różne mixy których pojedynczy lekarz się boi przepisać. Zależy im na jak najszybszym postawieniu delikwenta na nogi i wypisania ze szpitala. Serta rozkręca się wolno zwłaszcza jak ktoś już leczył się wcześniej SSRI, dlatego często dają jakiś neuroleptyk albo mirtazapinę, mnie dołożyli arypiprazol ale wiem, że często dodają też chloroprotiksen, amisulpryd, olanzapinę albo flupentiksol w małych dawkach. To przyspiesza działanie antydepresanta, bo mnie już po 2 tyg. się poprawiło znacznie.

Kolejny argument za leczeniem w szpitalu to nawet jak się bardzo h..wo czujesz to inni czują się podobnie i masz z kim o tym pogadaćć, wiesz że nic tu sobie nie zrobisz a jak będzie bardzo źle to szybko zmodyfikują Ci leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, yahoo35 napisał:

Dlatego co do ustawiania leków jak nie ma poprawy ja jestem zwolennikiem leczenia szpitalnego.

Po pierwsze nie bawią się w małe dawki, jak coś nie działa to jadą z grubej rury. Stosują różne mixy których pojedynczy lekarz się boi przepisać. Zależy im na jak najszybszym postawieniu delikwenta na nogi i wypisania ze szpitala. Serta rozkręca się wolno zwłaszcza jak ktoś już leczył się wcześniej SSRI, dlatego często dają jakiś neuroleptyk albo mirtazapinę, mnie dołożyli arypiprazol ale wiem, że często dodają też chloroprotiksen, amisulpryd, olanzapinę albo flupentiksol w małych dawkach. To przyspiesza działanie antydepresanta, bo mnie już po 2 tyg. się poprawiło znacznie.

Kolejny argument za leczeniem w szpitalu to nawet jak się bardzo h..wo czujesz to inni czują się podobnie i masz z kim o tym pogadaćć, wiesz że nic tu sobie nie zrobisz a jak będzie bardzo źle to szybko zmodyfikują Ci leczenie.

Nie obawiasz się tego, że tak Cię naćpają lekami, że będziesz zombie? Napisz mi na PW z jakiego szpitala masz takie doświadczenia. W środę mam wizytę u lekarza, zobaczę co mi zaproponuje.

Edytowane przez sebo001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym trafić na oddział ogólny a u mnie w miejscowości tylko taki jest. Mam nowego lekarza od miesiąca, zmienilem po 6 miesiacach bez skitecznego leczenka i dostalem wlasnie olanzapine, flupentiksol oraz lit, dopiero po tygodniu  wlaczyl mi sertraline choć zastanawiał się nad fluoksatyną, sertralina ma jednak większe działanie p/lękowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluoksetyna się mega długo rozkręca, chyba najdłużej ze wszystkich SSRI żeby dać jakiś efekt a i chyba bardziej chwali się jej przeciwdepresyjne działanie niż przeciwlękowe. A Ty Sebo w temacie o fluoksetynie nie pisałeś z 2 tygodnie temu że zwiększasz dawkę fluo na 30mg? Bo trochę już nie czaję ;)

Edytowane przez In_Chains_Of_DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, In_Chains_Of_DD napisał:

Fluoksetyna się mega długo rozkręca, chyba najdłużej ze wszystkich SSRI żeby dać jakiś efekt a i chyba bardziej chwali się jej przeciwdepresyjne działanie niż przeciwlękowe. A Ty Sebo w temacie o fluoksetynie nie pisałeś z 2 tygodnie temu że zwiększasz dawkę fluo na 30mg? Bo trochę już nie czaję ;)

Po tygodniu lekarz sie zreflektował, że jednak w moim przypadku sertralina będzie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sebo001 napisał:

Po tygodniu lekarz sie zreflektował, że jednak w moim przypadku sertralina będzie lepsza.

Pamiętam u siebie taki okres jak dosyć szybko skakałem po różnych SSRI 1-3 tygodnie i kolejny i nie mogłem nic utrafić - za każdym razem oczywiście czułem się mega do dupy bo początek stosowania taki był a jednocześnie zbyt krótko stosowałem żeby trafić w efekt terapeutyczny. Liczę, że pomoże Ci ta sertralina i jednocześnie ubolewam, że paroksetyna nie zaskoczyła, bo to była pierwsza rzecz jaką bym Ci polecił na lęki.. dla mnie najlepsze SSRI mocno przeciwlękowe... Ja biorę już 2 miesiące i na prawdę jest niebo a ziemia, normalnie pracuje, wychodzę na siłownię, nawet zagaduje czasem do ludzi gdzieś przy okazji. np w aptece do ładnej aptekarki jak kupuję paroksetynę  ;)  Ale powiem Ci, że sertralina kiedyś mnie wyciągnęła z doła na tyle, że przeszły mi lęki i podjąłem pracę, dojeżdżałem pociągiem do innego miasta kawałek i dawałem radę  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, In_Chains_Of_DD napisał:

Pamiętam u siebie taki okres jak dosyć szybko skakałem po różnych SSRI 1-3 tygodnie i kolejny i nie mogłem nic utrafić - za każdym razem oczywiście czułem się mega do dupy bo początek stosowania taki był a jednocześnie zbyt krótko stosowałem żeby trafić w efekt terapeutyczny. Liczę, że pomoże Ci ta sertralina i jednocześnie ubolewam, że paroksetyna nie zaskoczyła, bo to była pierwsza rzecz jaką bym Ci polecił na lęki.. dla mnie najlepsze SSRI mocno przeciwlękowe... Ja biorę już 2 miesiące i na prawdę jest niebo a ziemia, normalnie pracuje, wychodzę na siłownię, nawet zagaduje czasem do ludzi gdzieś przy okazji. np w aptece do ładnej aptekarki jak kupuję paroksetynę  ;)  Ale powiem Ci, że sertralina kiedyś mnie wyciągnęła z doła na tyle, że przeszły mi lęki i podjąłem pracę, dojeżdżałem pociągiem do innego miasta kawałek i dawałem radę  🙂

Wiesz co, zastanawiam się na ile to co się że mną działo było spowodowane paroksetyna a na ile odstawieniem z dnia na dzień 187,5mg wenlafaksyny. Bardzo liczylem na paroksetyne, po sertralinie nie mam juz zadnyxh oczekiwań, zaczekam te 6 tygodni i zobaczymy. Wiem tylko, że nie chce już żadnych wynalazków typu fluanxol, olanzapina, Sulpiryd itd. na mnie takie specyfiki nie działają, mam już przetestowane. Będę chciał spróbować pregabaliny ale to po wizycie u lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sebo001 napisał:

Wiesz co, zastanawiam się na ile to co się że mną działo było spowodowane paroksetyna a na ile odstawieniem z dnia na dzień 187,5mg wenlafaksyny. Bardzo liczylem na paroksetyne, po sertralinie nie mam juz zadnyxh oczekiwań, zaczekam te 6 tygodni i zobaczymy. Wiem tylko, że nie chce już żadnych wynalazków typu fluanxol, olanzapina, Sulpiryd itd. na mnie takie specyfiki nie działają, mam już przetestowane. Będę chciał spróbować pregabaliny ale to po wizycie u lekarza.

Próbowałem fluanxolu i sulpirydu - totalnie nie dla mnie, beznadzieja - nic nie pomagały a same uboki, szkoda organizmu truć  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej witam 🙂

Mam do was 2 pytania i bede mega wdzięczny za pomoc.

 

1.

Obecnie jestem na setralinie 50 - oprócz tego cierpię na niemiłą przypadłosć, jaką są hemoroidy wewnętrzne często mocno krwawiące.

Zanim zacząłem przyjmować setraline pomagałem sobie ziołami takimi jak 

1- Rutin

2-Myszopłoch 

3-Kasztanowiec zwyczajny 

 

Czasem brałem też diosmine

 

Pytanie : Czy moge setraline przyjmować wraz z tymi ziołami ? nie wdają się one w interakcje ? 

 

2. Niebawem bede miał operacje i potrzebne bedą mocne leki znieczulające po zabiegu 

wiem ze setraline nie powinno sie łaczyc z pewnymi lekami przeciwbolowymi ogólnodostepnymi.

Co w przypadku mocnych leków na recepte? czy istnieja takie które można brak w miare spokojnie i bez obaw? 

 

Pozdrawiam i dziekuje bardzo za kazda ewentualna odpowiedz

 

 

Edytowane przez Heledore
Przeniesiono ze względu na tematykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Biorę sertraline w dawce 150mg/dobę, czy jest możliwe że taka dawka może przestać działać po delikatnym "piwkowaniu " tzn. żadnym upijaniu sie, a poprostu piwko-dwa wieczorem przed telewizorem? Lecze się na nerwice lekowa i dodatkowo jestem DDA ;) czy poprostu po swoich przeżyciach mogę teraz głębiej odczuwać swoje spożywanie alkoholu? Czy zwiększenie tej dawki do 200mg i całkowite zaprzestanie spożywania może wzmocnić działanie terapeutyczne? Dodam że początki na dawce 150mg były "mega", czułem się bardzo pozytywnie, a po jakiś 2-3 miesiącach to minęło. 

Edytowane przez damian90222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2019 o 21:17, Petek napisał:

Mam pytanie do biorących setraline .

Czy działa na was przeciwlękowo ?

Chciałbym brać paroksetyne ale powodują tak dużą anhedonię.

 

Podobno wszystkie SSRI maja w profilu działanie przeciwlękowe . Ja Ci nie powiem bo do tego biorę jeszcze Pregabaline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich... mam stwierdzoną nerwicę lękową z depresją, od 14 czerwca zażywam asertin 50 jedna tabletka rano, niestety czuję się jakby wszystkie złe objawy nasiliły się, brak chęci, ataki lęku i zlewanie potem, natrętne myślenie, ogólnie masakra... jestem rozkojarzony na nic nie mam siły... wizytę u psychologa i psychiatry mam dopiero 10 i 11 lipca, czy po tym leku są takie mocne skutki uboczne? Czy te dwa tygodnie to za mało żeby lek zaczął działać? Bardzo proszę o jakąś odpowiedź bo już na prawdę nie wiem co robić, czuję się strasznie i ciągle siedzę w domu, dzisiaj nie poszedłem do pracy bo po prostu bym nie dał rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle na początku leczenia objawy choroby się nasilają, do tego dochodzą skutki uboczne leków do których organizm się przyzwyczaja. Dwa tygodnie to krótko, musisz jeszcze ze 2 tygodnie wytrwać i powinno się poprawić, każdy z nas to przechodził i przechodzi przy zmianie leków. Trzymaj się najważniejsza jest cierpliwość i nie przerywaj leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×