Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mogę znieść natrętnych myśli, których przed braniem Asentry nie miałam. Ograniczam o połowę dawkę, z 50 mg na 25 mg bo dłużej tak nie wyrobię. Zastanawiam się jak długo jest taka reakcja, czy ona minie?Czy powinnam w związku z nią skontaktować się z psychiatrą? Przez ten lek nie mogę spać po nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko i tak nie będę miała wyjścia. Patrząc w przyszłość - chociażby ciąża. Pierwsze przeciwwskazania brania leków.

Na twoim miejscu bym przynajmniej caly rok bral lek. Po tym roku mozna zmniejszyc do dawki podtrzymujacej przez przynajmniej pol roku. Po tym czasie bym sie zastanawial nad calkowitym przerwaniem.

Co do ciazy to bym raczej nie ryzykowal. Wg. tego http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17596601 istneje jednak male ryzyko dla plodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SETALOFT DZIEŃ #7

 

25mg rano około 8:00. W godzinach popoludniowych tj. 13,14:00 lekkie mdłości, mrowienie w głowie, szumy i takie dziwne pulsowanie oraz stan "nic mi sie nie chce". Nastrój nie za wesoły. Zniknął brak apetytu który trwał moze 3-4dni i juz dzisiaj wszystko jadlem :smile:

 

-- 02 kwi 2012, 07:21 --

 

nie mogłem zasnąć i tak przez całą noc taki płytki sen, już mnie to zaczyna męczyć :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PHIL_116,j widziałem że pisałes na PW (ale skasowałes i nie wiem co było w poście) ale od jakiegoś czasu na tyle mi sie polepszyło że jakoś nie musze tu za często wpadać. a jestem na "setalofcie" juz od maja pierwsze pozytywne objawy zobaczyłem po 1,5 miesiąca. biore 75mg jak brałem 50mg to nawracały objawy depresyjne. Na sen zapisał mi pan doktor "ketrel" - to lek na schizofrenie ale w małych dawkach zwala z nóg po ok 2 godzinach od połkniecia. noc przesypiam ale rano cięzko wstac z łózka.

Setaloft na mnie działa dość bezobjawowo - no może małe pobudzenie jest i libido spadło no i czasem mnie swedzą przedramiona.

Póki co żyję a wiec działa :)))))

zobaczymy co będzie po odstawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carmen1988, no wlasnie mam problemy ze snem i natretne mysli tez sie nasiliły :/ kolega intel wyslal mi listek xanaxu na spanie, ale boje sie go laczyc z sertraliną.

 

Ahmed, tak, pisalem, ale stwierdzilem ze jednak bede pisal w tym temacie i podzielę sie spostrzeżeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PHIL_116, xannax na sen ??? no w sumie czemu nie..... ale pamietaj że jak się do niego raz przyzwyczaisz to bedzie trudno odstawić. Spróbuj z Ketrelem .... nigdy mnie nie zawiódł a przy takich małych dawkach jak moje nie ma prawie żadnych skutków ubocznych.

no i nie uzaleznia fizycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carmen1988, spokojnie, cierpliwości, damy rade ;)

 

-- 02 kwi 2012, 15:07 --

 

Ahmed, ok tylko zastanawiam sie czy nie zacząć brać 50mg bo mam wrażenie ze 25mg przestalo dzialac bo dzis czuje sie jakbym nic nie bral oprocz nadmiernej potliwości zadnych skutków ubocznych a wzialem rano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carmen1988, Sertralina jest najszybciej działającym lekiem SSRI. Np. na działanie paroksetyny czekałem 8 tygodni, sertralina- 5 tygodni. Najgorsze pierwsze 2 tygodnie. Później nijak kolejne 2 tygodnie. Tydzień makabrycznych huśtawek nastroju i ''pstryk''... działa... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PHIL_116, 25mg to dziwnie mało .... Ci ten lekarz zapisał. Mnie od razu zapisał 50 mg a po jakimś czasie zwiększył do 75 go 50 było troszke za mało .....potem stwierdził ze jestem za bardzo pobudzony i kazał wrócić do 50 mg ale znów zaczeły sie objawy depresyjne a więc przywrócił mi 75 mg + ketrel na sen i jest w miare git.

ale setaloft nie powiem.... stosunek siła działania/efekty uboczne zajebisty na korzyść siły działania.

Przedtem leciałem jakis czas na Esci i tam było sporo efektów ubocznych .....a nie pomagał mi tak bardzo jak seta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×