Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba poprosić lekarza o Heparegen i robić okresowe kuracje.

 

Co to jest lek Heparegen i w jakim celu sie go stosuje :

Heparegen tabletki zawiera jako substancje czynną kwas tiazolidynokarboksylowy.Ulega on w wątrobie przemianie do postaci aktywnej,ktora zawiera wolną grupę -SH, niezbędną do tworzenia połączeń tiolowych w procesach metabolicznych w wątrobie, zwłaszcza w przemianach warunkujących procesy detoksykacji. Chroni miąższ wątroby przed uszkadzającym działaniem toksyn bakteryjnych, wirusowych oraz toksyn przemysłowych, leków i alkoholu.Działa żółciopędnie. Heparegen tabletki stosuje się jako lek pomocniczy w ostrych i przewlekłych schorzeniach wątroby o różnej etiologii oraz w toksycznym uszkodzeniu wątroby spowodowanym alkoholem, lekami lub substancjami chemicznymi.

Jak stosować lek Heparegen

Dorośli i dzieci powyżej 15 roku życia.

Początkowo 200mg (2tabl.) 2-3 razy na dobę,następnie po ustąpieniu ostrych objawów 100mg(1tabl.) 2 razy na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem od 2 m-cy na setalofcie, natrętne myśli minęły po jakiś 3 tyg,ale nastrój nie najlepszy, ale to nie o to mi chodzi, mianowicie od 3 tyg. mam problem ze snem tzn. brakiem ciągłości snu, co jest bardzo wyczerpujące, czy macie do zaproponowanie jakieś ziołowe specyfiki bo nie chce się pchać w kolejną chemię ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

...acha i tak wogóle czy setaloft ma coś wspólnego z tym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA miałam tak przed sertraliną..obsesyjne natrętne myslenie o swoim stanie zdrowia,czytanie natrętnie for internetowych,analizowanie każdego wątku mnie niszczyło psychicznie,,,,ciągle bałam się,o przyszłość,jak będę spała,jak będę się czuła,,,itp...natręctwa myśli,nie dawały mi życ!

Teraz muszę swierdzić,że sertralina zdecydowanie wyciszyła mi te pierdzielone myślenie choc biore zaledwie 25 mg,myslałam,,że ten koszmar sie nie skończy,za niedługo wskoczę na 50 mg.

I nawet nastrój mam lepszy..bo nie czuję tego myslenia natretnego,,,a tylko ono obniżało mi nastrój i wzmagało lęk..

byc moze sertralina jest na ZOK lekiem OK!JAK dla mnie...oby na długo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, to super, ze sertralina ci pomaga i do tego w takiej malej dawce. Oby tak dalej :great:

 

U mnie ten lek powodował wahania nastroju i lęki. Ten zmienny nastrój był szczególnie wykańczający, bo jeden dzień był wspaniały, a kolejny tragiczny.

Przy 100 mg nastrój się ustabilizował, ale niestety na najniższym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi spróbuje tego Benosen (choć wiadomo jak ziołowe leki działają)

kasia000 ja miałam to samo cholerne natrętne myślenie, jak się uczepiłam jakiegoś wątku myślałam na okrągło, analizowałam,podważałam aż mi się w głowie z tej wirówki myśli kręciło po setalofcie lepiej, ale przy wcześniejszym epizodzie brałam anafranil i wydaje mi się że po nim szybciej wróciłam do

,,normalności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moolik,

 

To nie bajka. W leksykonach medycznych jest to napisane.

 

Ponadto niektorzy biora 300-400 mg i reaguja na to znacznie lepiej niz np na 150-200.

 

300-400??? myślałam, że 200 to maksymalna dawka...., a tyle biorę.

może ja powinnam żreć po opakowaniu dziennie, żeby coś pomogło :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała26 mamy podobne dolegliwości...i być może dlatego sertralina na to pomogła;-)

ja jak przeczytałam..że komuś coś sie dzieje to sobie wkręcałam różne rzeczy,panikowałam..spać nie mogłam w kółko macieja analiza analiza...po jakiego czorta?nikt mnie nie umiał zrozumieć..heh..nie umiałam na luzie wątku przeczytać tylko od razu ciśnienie w górę uszy czerwone,,,pikawa chciała wyskoczyć i zaraz dół...

to było okropne...jeszcze w małym stopniu sie przejmuję ale już nie tak..

dziś się tylko raz wystraszyłam jak mała 26 napisałaś ,że nie umiesz spać?po miesiącu brania cię dopadła bezsenność? nie umiesz w ogóle spać?ile na dobę śpisz?...juz mam cykora..hehe :D

 

[Dodane po edycji:]

 

ANIU ALE ZA PIERWSZYM RAZEM JAK BRAŁAŚ ?to było ok nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moolik,

 

To nie bajka. W leksykonach medycznych jest to napisane.

 

Ponadto niektorzy biora 300-400 mg i reaguja na to znacznie lepiej niz np na 150-200.

 

300-400??? myślałam, że 200 to maksymalna dawka...., a tyle biorę.

może ja powinnam żreć po opakowaniu dziennie, żeby coś pomogło :?

 

To 200 to wartosc umowna.

 

W USA na porzadku dziennym lecza dawkami do 400 mg Sertry, 80-100 mg Fluo, 60 mg Esci itp itd

 

I maja efekty naprawde niezle !

 

U nas chocby Zaq bedzie bral 250 + 10 mg Esci.

 

SSRI to leki z duzym marginesem bezpieczenstwa.

 

Jezeli dobrze tolerujesz lek to moze powinnas sprobowac 300 mg.

 

Pogadaj z lekarzem co o tym sadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasia000,

 

 

 

Psychiatria w USA jest na znacznie lepszym poziomie, wiec nie wiem o czym mowisz...

 

Nic nie czytalem o zadnym oczernianiu.

 

Bo po co ? Sa ludzie wedlug ktorych jedzenie jablek jest bardzo niebezpieczne, czy to powod zeby ich sluchac ?

 

Ja wiem jedno.

 

Leki pomagaja. Jednym bardziej , drugim mniej, ale pomagac-pomagaja.

 

Co do dawek. To zalezy od leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ANIU ALE ZA PIERWSZYM RAZEM JAK BRAŁAŚ ?to było ok nie?

 

Kasiu mną się nie sugeruj ;)

Jak brałam pierwszy raz to od razu poczułam się lepiej, praktycznie od pierwszej tabletki. Asentra była moim pierwszym antydepresantem, może dlatego. Przez miesiąc było fantastycznie, potem coraz gorzej. Lekarka zwiększyła mi dawkę do 100 mg i brałam ok czterech tygodni- było źle. Potem chciała mi zmienić na Anafranil, ale ponieważ na sertralinie nie miałam żadnych objawów ubocznych zaproponowałam, żebyśmy spróbowały 150 mg. Przy tej dawce, branej tez około miesiąca mój stan się bardzo pogorszył i musiałam lek odstawić. Dałam się w końcu namówić na Anafranil i po tygodniu depresja minęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, uważam, ze to dobry lek. Jeśli ktoś odpowiednio zareaguje, sertralina może być strzałem w dziesiątkę. Jest dobrze tolerowana przez pacjentów (niewiele skutków ubocznych), wpływa pozytywnie na napęd i często jest pomocna w nerwicy natręctw. U mnie na NN nie działa, ale jest tylko jeden lek pomagający mi na obsesje i kompulsje- fluoksetyna.

Nawet na Anafranilu miałam nasilone natręctwa, o Efectinie już nie wspomnę :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×