Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, coccinella napisał:

8 dzien na 200 Sertagenu...( zaczelam od 50mg) chyba juz nie daje rady. Sennosc, brak checi na cokolwiek, zaparcia, ciagly głód, brak siły w mięśniach, ciągłe ziewanie. I zero jakiegokolwiek pozytywnego efektu :(

Zapewne lek nie dla Ciebie. Poproś lekarza o zmianę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś 7 dzień na 100mg. Póki co uboki tj. uderzenia gorąca, wzmożona potliwość, delikatnie zwiększone nerwy, biegunki, senność, zmęczenie. Te same uboki + silne bóle głowy miałem przy 50 mg, które minęły po 3 tyg. Ciśnienie wróciło do normy, co mnie bardzo cieszy. Dam znać po 3 tygodniach o efektach. Będzie dla potomnych. Jedyna różnica, którą zauważyłem porównując escitalopram z sertralina to miałem tzw spokój wewnętrzny przy esci, przy sertralinie odczuwam jakbym miał w sobie motorek 🤪 czuję, że ciało chce robić, ale psycha zmęczona. Zobaczymy jak będzie jak miną uboki i czy dalej dawka będzie zwiększana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2022 o 19:02, Alojzy332 napisał:

 Radziłbym się tym nie przejmować. 

Nerwica czyt. zaburzenia lękowe to choróbsko, które dotyka całego ciała. Objawy są na tyle szerokie, że ciężko wszystkie wymienić. Zapewne i jedno i drugie. Sertagen jako ssri w początkowych tyg leczenia może nasilać objawy nerwicy. Najważniejsze to wytrzymać i systematycznie brać lek. Zauważalne pozytywne efekty zazwyczaj ludzie zauważają po 3 tygodniu. 


Dzięki Alojzy za odpowiedź. 🙂

Dodan, że sam brałem w ciągu ostatnich trzech lat Asentrę. Był czas, że uważałem ją za placebo. Potem zacząłem myśleć, że może faktycznie ona mnie wyciszała, pomagała... Ja się spodziewałem cudownych leków, które działałyby jak magiczny napój na Asteriksa i magicznie rozwiązywałby wszystkie problemy. ;) Pamiętam, że na początku stosowania miałem trochę straszne, trochę dziwne sny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Destoroyah napisał:


Dzięki Alojzy za odpowiedź. 🙂

Dodan, że sam brałem w ciągu ostatnich trzech lat Asentrę. Był czas, że uważałem ją za placebo. Potem zacząłem myśleć, że może faktycznie ona mnie wyciszała, pomagała... Ja się spodziewałem cudownych leków, które działałyby jak magiczny napój na Asteriksa i magicznie rozwiązywałby wszystkie problemy. ;) Pamiętam, że na początku stosowania miałem trochę straszne, trochę dziwne sny. 

U dużej części osób zażywających ssri, można zauważyć po kilku miesiącach zniechęcenie do dalszego kontynuowania leczenia. Jest to spowodowane przede wszystkim spłyceniem emocji, zarówno tych złych jak i dobrych. Do tego stan się poprawia na tyle, że w głowie pojawia się myśl, że leki swoje zrobiły i więcej nie pomogą i następuje koniec leczenia. Wszystko niestety kończy się fatalnym skutkiem, gdyż zaburzenia psychiczne bardzo szybko mogą powrócić. Przede wszystkim należy słuchać lekarzy. Od poprawy min. 6 miesięcy brania leków. Niestety magiczna tabletka nie istnieje, która za nas by rozwiązała problemy. Leki mają nam pomóc normalnie funkcjonować, na tyle by rozwiązać dany problem, który spowodował rozchwianie neuroprzekaźników. U mnie był to głównie alkohol + od czasu do czasu marihuana. Gdybym tego nie zmienił, nici z leczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze zoloft 50 mg od 12 mce popraea jest ale niepokoj itp nadal obecny w marketach itp Kiedys byl escitalioram strzal w 10 ale przestal dzialac Zoloft tez nawet 100 mg Teraz pytanie czy ktos z was podnoszac dawke mial duzo roznice na, plus??? Obecnie 50 mg mysle o zwiekszeniu o 25 oczywiście za zgoda lekarza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majkK napisał:

Drodzy forumowicze zoloft 50 mg od 12 mce popraea jest ale niepokoj itp nadal obecny w marketach itp Kiedys byl escitalioram strzal w 10 ale przestal dzialac Zoloft tez nawet 100 mg Teraz pytanie czy ktos z was podnoszac dawke mial duzo roznice na, plus??? Obecnie 50 mg mysle o zwiekszeniu o 25 oczywiście za zgoda lekarza 

Skoro 50 zoloft nie działa, zacznij brać 100 za zgodą lekarza. 50mg to dawka bardzo mała. Do 200 spokojnie można zwiększać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Alojzy wlasnie tak doktor mowil Kiedys bralem escitalopram dawke 10 mg zwiekszylem do 15 a 3 lata bylo ok pozniej przerwa dawalem rade ale lek byl Nastepnie cital słabo i zoloft Bylo nawet 100 mg zoloftu Pozniej okres 8 mce bez ale nerwowy, niepokoj itp kazdy dzien byl walką ale dawałem rade Teraz ponownie zoloft 50 mg byc moze trza zwiekszyc dawke chocby o 25 mg Dziękuję za opinie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2022 o 19:26, majkK napisał:

Dziękuję Alojzy wlasnie tak doktor mowil Kiedys bralem escitalopram dawke 10 mg zwiekszylem do 15 a 3 lata bylo ok pozniej przerwa dawalem rade ale lek byl Nastepnie cital słabo i zoloft Bylo nawet 100 mg zoloftu Pozniej okres 8 mce bez ale nerwowy, niepokoj itp kazdy dzien byl walką ale dawałem rade Teraz ponownie zoloft 50 mg byc moze trza zwiekszyc dawke chocby o 25 mg Dziękuję za opinie 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

‼️Dosyć pilne pytanie. Moja córka (12 lat) musiała zacząć być leczona. Od psychiatry dziecięcego dostałą sertre. Pomału podnosimy dawkę, jest lepiej, ale po tygodniu pojawiła się bezsenność jako ubok. Pytanie w tym przypadku bardzo ważne - czy u Was ta bezsenność z czasem przeszła, złagodniała czy taki skutek uboczny utrzymywał się non stop? Pytam bo nie wiem czy to jest ten moment kiedy mam dzwonić do jej lekarza i prosić już o zmianę leku czy jeszcze czekać? Lek zaczyna działać i przestaję się bać że moje dziecko sobie zrobi krzywdę więc nie chcę pochopnie odstawiać jej leku. Czy bezsenność jako ubok sertraliny mija?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Karola35 napisał:

‼️Dosyć pilne pytanie. Moja córka (12 lat) musiała zacząć być leczona. Od psychiatry dziecięcego dostałą sertre. Pomału podnosimy dawkę, jest lepiej, ale po tygodniu pojawiła się bezsenność jako ubok. Pytanie w tym przypadku bardzo ważne - czy u Was ta bezsenność z czasem przeszła, złagodniała czy taki skutek uboczny utrzymywał się non stop? Pytam bo nie wiem czy to jest ten moment kiedy mam dzwonić do jej lekarza i prosić już o zmianę leku czy jeszcze czekać? Lek zaczyna działać i przestaję się bać że moje dziecko sobie zrobi krzywdę więc nie chcę pochopnie odstawiać jej leku. Czy bezsenność jako ubok sertraliny mija?

Jeżeli wcześniej nie występował problem z bezsennością to jest to wina sertraliny, a dokładniej skutków ubocznych jej stosowania. Skutki uboczne po kilku tygodniach powinny ustąpić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mieliście podobne skutki uboczne podczas kuracji sertraliną? Od 8 dni leczę się sertraliną + od 10 miesięcy bupropionem.

 

Pierwsze 4 dni brałem 25mg sertraliny + 150mg bupropionu,
teraz 50mg sertraliny + 150mg bupropionu.

 

Pierwszego dnia zwiększenia dawki, wziąłem 50mg sertraliny, wieczorem miałem nudności, bóle brzucha i obfite wymioty przez całą noc, do tego gorączkę, bóle stawów i ogólne osłabienie. Ogólnie 1-2 dni i wróciło do normy, ale żołądek jeszcze trochę czuję.

 

Czy możliwe jest, że te wszystkie dolegliwości były związane z początkami działania sertraliny (podobno serotonina ma udział w procesie pracy układu pokarmowego), czy raczej dopatrywać się przyczyn w zakażeniu wirusowym lub zatruciu pokarmowym? Na dodatek przed wystąpieniem w.w skutków, brałem i biorę nadal, probiotyk VivoMixx.

 

P.S
Dodam, że podczas przeszłych kuracji escitalopramem, wenlafaksyną i wortioksetyną nigdy nie miałem aż takich skutków ubocznych. Jedynie na wortioksetynie mnie na początku pobolewał brzuch i miałem lekkie nudności, ale nie tak jak podczas brania sertraliny, istny koszmar.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, garry7853 napisał:

Czy mieliście podobne skutki uboczne podczas kuracji sertraliną? Od 8 dni leczę się sertraliną + od 10 miesięcy bupropionem.

 

Pierwsze 4 dni brałem 25mg sertraliny + 150mg bupropionu,
teraz 50mg sertraliny + 150mg bupropionu.

 

Pierwszego dnia zwiększenia dawki, wziąłem 50mg sertraliny, wieczorem miałem nudności, bóle brzucha i obfite wymioty przez całą noc, do tego gorączkę, bóle stawów i ogólne osłabienie. Ogólnie 1-2 dni i wróciło do normy, ale żołądek jeszcze trochę czuję.

 

Czy możliwe jest, że te wszystkie dolegliwości były związane z początkami działania sertraliny (podobno serotonina ma udział w procesie pracy układu pokarmowego), czy raczej dopatrywać się przyczyn w zakażeniu wirusowym lub zatruciu pokarmowym? Na dodatek przed wystąpieniem w.w skutków, brałem i biorę nadal, probiotyk VivoMixx.

 

P.S
Dodam, że podczas przeszłych kuracji escitalopramem, wenlafaksyną i wortioksetyną nigdy nie miałem aż takich skutków ubocznych. Jedynie na wortioksetynie mnie na początku pobolewał brzuch i miałem lekkie nudności, ale nie tak jak podczas brania sertraliny, istny koszmar.

 

Zdecydowanie to może być związane z sertraliną. Lekarz uprzedzał mnie, że rzygać można kilka razy dziennie. Ból stawów, osłabienie również czułam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, garry7853 napisał:

@Karola35 długo utrzymywały Ci się te objawy? Przy jakiej dawce i w którym momencie leczenia? (chodzi mi, czy np dzień po zwiększeniu dawki)

Ze 3 dni a później słabły ale powoli. Ja zaczynałam od malutkich dawek np 1/8 tabletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@garry7853

Gdy psychiatra przepisała mi Setaloft, powiedziała że pacjenci odczuwają różne dolegliwości żołądkowe, ale są one zdecydowanie słabsze, gdy lek przyjmuje się z posiłkiem. Ja się do tego stosowałam od początku leczenia i nie zauważyłam nic niepokojącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MarekWawka01 napisał:

 

Przepraszam, że pytam, ale co się zaczęło dziać, jakie córka ma rozpoznanie?

Od kilku miesięcy coraz bardziej przygnębiona, brak energii, rozdrażnienie, złość, myśli s i samookaleczenia. Póki co zdiagnozowana depresja. Po około 2 tygodniach od wejścia na dawkę 100 mg skutki uboczne minęły, jest z nią nieco lepiej, ale nadal huśtawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Karola35 napisał:

Od kilku miesięcy coraz bardziej przygnębiona, brak energii, rozdrażnienie, złość, myśli s i samookaleczenia. Póki co zdiagnozowana depresja. Po około 2 tygodniach od wejścia na dawkę 100 mg skutki uboczne minęły, jest z nią nieco lepiej, ale nadal huśtawka.

 

No to poważna sprawa, jak na tak młody wiek. Leki rzeczywiście mogą tu być wskazane. Takie rzeczy lubią się nasilać z wiekiem. Może być to depresja ale też początek choroby dwubiegunowej. Ale spokojnie, najważniejsze jest tu zdanie lekarza. Pozdrawiam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od miesiąca leczę się sertraliną, pierwsze 4 dni 25mg, potem do końca opakowania 50mg. Po ostatniej wizycie mam zwiększyć do 75mg przez 2-3 tygodnie, potem wjazd na 100mg.

 

Leczę się na zaburzenia depresyjno-lękowe z OCD. Mam osobowość anankastyczną, lekarz mówił, że na "perfekcjonistów" działają zwykle większe dawki, więc niewykluczone, że potem będziemy jeszcze zwiększać.

 

Czego się spodziewać po zmianie dawki? Jak się czuliście na poszczególnych dawkach?

 

Dodatkowo, biorę bupropion 150mg.

 

Pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×