Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, truskawkowa napisał:

A co można stosować na mdłości przy asentrze?

Ja przez 7 lat prawie wszystko normalnie używałam przy sertralinie jeśli chodzi o medycynę i różne dolegliwości . Zagadaj z lekarzem , może da ci rano jakiś omeprazolum czy coś osłonowo (ja kiedyś miałam niestety przy tych wymiotach 3 miesiące omeprazol) . Za wiele tu się nie da póki lek nie zacznie coraz mocniej działać. A jaką masz dawkę leku i jak długo bierzesz bo to ważne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, localhost85 napisał:

Ja przez 7 lat prawie wszystko normalnie używałam przy sertralinie jeśli chodzi o medycynę i różne dolegliwości . Zagadaj z lekarzem , może da ci rano jakiś omeprazolum czy coś osłonowo (ja kiedyś miałam niestety przy tych wymiotach 3 miesiące omeprazol) . Za wiele tu się nie da póki lek nie zacznie coraz mocniej działać. A jaką masz dawkę leku i jak długo bierzesz bo to ważne?

Dziś wzięłam 5 dawkę 25 mg, później mam zwiększyć do 50 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, localhost85 napisał:

Ja przez 7 lat prawie wszystko normalnie używałam przy sertralinie jeśli chodzi o medycynę i różne dolegliwości . Zagadaj z lekarzem , może da ci rano jakiś omeprazolum czy coś osłonowo (ja kiedyś miałam niestety przy tych wymiotach 3 miesiące omeprazol) . Za wiele tu się nie da póki lek nie zacznie coraz mocniej działać. A jaką masz dawkę leku i jak długo bierzesz bo to ważne?

A czy mogę np wypić herbatę z rumianku lub kopru włoskiego? Nie wejdzie w interakcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, orientuje się ktoś czy można stosować syrop na kaszel (Levopront) z sertraliną? 

Z tego co się doczytałam, to może wchodzić w interakcję z lekami uspokajającymi, ale to bardziej benzo itp. myślę. Dajcie znać, bo nie wiem czy dusi mnie przez to połączenie, czy tak po prostu :v  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalam od lekarza Sertagen, dzis moj 3 dzien, na razie 50, a potem mam zwiekszyc stopniowo. Za 2 tygodnie mam włączyć Sulpiryd. Mam nadzieje, ze to pomoże chociaż troche, bo depresja mnie wykończy.

Dostalam tez relanium na sen, ale w ogóle nie mogę po tym spać..

Na razie nie mam zadnych skutków ubocznych. Liczyłam troche na zmniejszenie apetytu, ale nic.

Edytowane przez coccinella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od ok. 2 tyg. na sertralinie po latach przerwy i podtrzymuję swoje zdanie, że dla mnie to jest najlepszy lek. 

Przez 2 dni po włączeniu miałam tylko delikatne mdłości poza tym zero jakichkolwiek działań ubocznych. Nie ma tego zmulenia, które było na paroksetynie. Niby miałam już zwiększyć do 100mg, ale na razie się wstrzymuje i zostaje na 50mg, bo po pierwsze nie starczyłoby mi leku do wizyty, a po drugie po co zwiększać skoro na 50mg jest i tak już o niebo lepiej także na razie jeszcze poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, acherontia styx napisał:

Jestem od ok. 2 tyg. na sertralinie po latach przerwy i podtrzymuję swoje zdanie, że dla mnie to jest najlepszy lek. 

Przez 2 dni po włączeniu miałam tylko delikatne mdłości poza tym zero jakichkolwiek działań ubocznych. Nie ma tego zmulenia, które było na paroksetynie. Niby miałam już zwiększyć do 100mg, ale na razie się wstrzymuje i zostaje na 50mg, bo po pierwsze nie starczyłoby mi leku do wizyty, a po drugie po co zwiększać skoro na 50mg jest i tak już o niebo lepiej także na razie jeszcze poczekam.

a na co najbardziej Ci pomaga jesli mozna zapytac? Łączyłaś ten lek z innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, acherontia styx napisał:

Jestem od ok. 2 tyg. na sertralinie po latach przerwy i podtrzymuję swoje zdanie, że dla mnie to jest najlepszy lek. 

Przez 2 dni po włączeniu miałam tylko delikatne mdłości poza tym zero jakichkolwiek działań ubocznych. Nie ma tego zmulenia, które było na paroksetynie. Niby miałam już zwiększyć do 100mg, ale na razie się wstrzymuje i zostaje na 50mg, bo po pierwsze nie starczyłoby mi leku do wizyty, a po drugie po co zwiększać skoro na 50mg jest i tak już o niebo lepiej także na razie jeszcze poczekam.

Kurde przez chwile myślałam ze to ja napisałam. Te same myśli. Te same doświadczenia i ta sama opinia i przejścia na dokładnie tych samych lekach. Masakra :) miałam to samo po powrocie po latach na sertrę teraz, 2 dni mdłości i tyle. Na paroksetynie spoko ale zmulenie tak samo. Teraz powróciłam (kiedyś brałam 7 lat sertrę) po latach do sertry i szybko „weszła” . Chociaż to dopiero początek i wiem ze jeszcze  na pewno nie zatrybiła do końca. Pojawiają  się teraz, po zejściu z paroksetyny i wejściu na sertrę, drobne  stany lękowe, ale nie jakieś koszmarne ale sà wiec na pewno jeszcze nie wskoczyła ba maksa. Kiedyś brałam 75mg sertry 7 lat wiec nie wiem czy zwiększać czy nie. Oficjalnie wolałabym nie podnosić dawek ale jeszcze  myśle , to dopiero minął miesiąc może by i tym razem mniej zadziałało ://// oby. Kiedyś sertra 75mg totalnie mnie aktywizowała było ekstra. Ale np nie ukrywam u mnie leki zaczynaja działać meeeega wolno mam na myśli wciul miesięcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, coccinella napisał:

a na co najbardziej Ci pomaga jesli mozna zapytac? Łączyłaś ten lek z innym?

Tak, łączyłam i nadal łączę z lamotryginą + trazodon na spanie w małej dawce, a wcześniej przed lamotryginą, z kwetiapiną, rysperydonem, tylko, że on akurat szybko wyleciał, przejściowo z karbamazepiną też i na pewno czymś jeszcze czego nie pamiętam już.

U mnie nastrój poszedł w górę i podziałała też aktywizująco o dziwo już w takiej dawce.

 

14 minut temu, localhost85 napisał:

Kurde przez chwile myślałam ze to ja napisałam. Te same myśli. Te same doświadczenia i ta sama opinia i przejścia na dokładnie tych samych lekach. Masakra 🙂 miałam to samo po powrocie po latach na sertrę teraz, 2 dni mdłości i tyle. Na paroksetynie spoko ale zmulenie tak samo.

Moja lekarka uważa, że sertralina ma najlepiej wyważony profil działania jeśli chodzi o nastrój i napęd. Ja ogólnie powinnam jeszcze być oprócz sertraliny na 20mg paroksetyny ten miesiąc, sama sobie trochę przyspieszyłam odstawienie 😶

20 minut temu, localhost85 napisał:

Kiedyś brałam 75mg sertry 7 lat wiec nie wiem czy zwiększać czy nie.

Ja brałam 200mg długi czas, ale pamiętam, że pierwszy rok jej brania to było tylko 25mg i spełniało swoją rolę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, acherontia styx napisał:

Tak, łączyłam i nadal łączę z lamotryginą + trazodon na spanie w małej dawce, a wcześniej przed lamotryginą, z kwetiapiną, rysperydonem, tylko, że on akurat szybko wyleciał, przejściowo z karbamazepiną też i na pewno czymś jeszcze czego nie pamiętam już.

U mnie nastrój poszedł w górę i podziałała też aktywizująco o dziwo już w takiej dawce.

 

Moja lekarka uważa, że sertralina ma najlepiej wyważony profil działania jeśli chodzi o nastrój i napęd. Ja ogólnie powinnam jeszcze być oprócz sertraliny na 20mg paroksetyny ten miesiąc, sama sobie trochę przyspieszyłam odstawienie 😶

Ja brałam 200mg długi czas, ale pamiętam, że pierwszy rok jej brania to było tylko 25mg i spełniało swoją rolę ;) 

mi z Sulpirydem lekarz chce to połaczyc. Mam zacząć dołączać po 2  tygodniach brania sertraliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry. Jestem tu nowy, dołączam do waszego grona sertraliny 😁 rok temu byłem na escitilu 4 miechy, usunął nerwy, niepokój, skoki ciśnienia. Nie poradził sobie z drżeniami i fobią społeczną. Rzuciłem anty i wszystko wróciło. W tym roku powrót do esci, jednak ze skutkiem odwrotnym, ciągle ataki paniki, wielki niepokój, nerwy itd psychiatra mówi, że pierwszy raz się z czymś takim spotyka, że raz lek zadziałał dobrze bez skutków ubocznych, a drugim razem tragedia. Zapisał mi setaloft 50 mg. Przyjmuje już 19 dzień. Lekka poprawa jest. Niedługo wizyta więc może będzie dawka zwiększona. Oprócz tego biorę trittico 150mg na sen od 5 miechów - działa wyśmienicie. Mam pytanie do osób biorących sertraline, jaką dawka na was najlepiej działała? Wiem, że to indywidualna sprawa, bo na każdego lek działa inaczej, jednak tak orientacyjnie chciałbym wiedzieć. Pozdro na nerwusów 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktoś tu jeszcze bywa? Jak wasze walki o lepsze jutro? 😁 U mnie dziś 22 dzień. Mega poprawa. Fobia społeczna zanika, nerwy i niepokój również. Mogę już na luzie wypić kawę i nie ma żadnych akcji. Co prawda idealnie jeszcze nie jest, wizytę mam za 4 dni, więc albo do tego czasu się jeszcze poprawi, albo większa dawka. Tak czy inaczej sertralina bardzo mi pomogła 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, coccinella napisał:

u mnie minely ponad 2 tygodnie, jestem na 150 i nie widze pozytywnych efektow jak narazie :(

Nie wiem jak Tobie lekarz prowadzi leczenie, ale mój mówi, że jeżeli:

- nie ma do miesiąca poprawy i skutków ubocznych bądź są znośne = większa dawka leku, 

- jeżeli jest tylko gorzej do miesiąca= zmiana leku, 

- jeżeli jest poprawa zadowalająca do miesiąca= kontynuacja na tej samej dawce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosując ssri trzeba czekać na jakieś efekty do miesiąca. Zwiększać dawkę ssri również to obowiązuje. Przy zwiększaniu również występują uboki, które mogą kilka tyg trwać. Bądź na jednej dawce z miesiąc i wtedy ocenisz czy dalej jest źle. Jeżeli tak konsultuj się z lekarzem, porozmawiaj o zmianie leku. Ciągłe zwiększanie dawki z tygodnia na tydzień powoduje, że okres kiedy mają przyjść oczekiwane efekty się wydłuża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj 26 dzień sertraliny na 50 mg i po wizycie u psych. Stwierdziłem, ze jest poprawa, ale że nie jest idealnie. Doktorek powiedział, że 50mg rzadko kiedy działa, dał mi 100mg. Mówił, że 100-150 zazwyczaj działa dobrze. Na skoki ciśnienia mogę brać codziennie lub doraźnie propranolol. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Pytanie o skutki uboczne, możliwy trigger]

 

U mojego krewnego (14 lat) zdiagnozowano ostatnio nerwicę. Dostał Sertagen, który przyjmuje od środy (2.03) - najpierw 25 mg, ma zwiększać do 50 mg (od 9.03). Dziś wyczytaliśmy w ulotce, że jako rzadki skutek uboczny wymieniany jest nowotwór. I od razu nerwy (sam chłopak o tym nie usłyszał na szczęście). Myślicie, że jest się czego bać, ktoś może coś słyszał o takich przypadkach?

Do tego budzi się w nocy, z lękiem, bólem nóg, problemami z widzeniem, suchością w ustach. Zastanawiamy się, czy to po Sertagenie, czy może jednak dalej objawy nerwicy? Miał ktoś jakieś doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Destoroyah napisał:

[Pytanie o skutki uboczne, możliwy trigger]

 

U mojego krewnego (14 lat) zdiagnozowano ostatnio nerwicę. Dostał Sertagen, który przyjmuje od środy (2.03) - najpierw 25 mg, ma zwiększać do 50 mg (od 9.03). Dziś wyczytaliśmy w ulotce, że jako rzadki skutek uboczny wymieniany jest nowotwór. I od razu nerwy (sam chłopak o tym nie usłyszał na szczęście). Myślicie, że jest się czego bać, ktoś może coś słyszał o takich przypadkach?

Do tego budzi się w nocy, z lękiem, bólem nóg, problemami z widzeniem, suchością w ustach. Zastanawiamy się, czy to po Sertagenie, czy może jednak dalej objawy nerwicy? Miał ktoś jakieś doświadczenie?

W ulotce zawsze jest pełno skutków ubocznych i dotyczy to wszystkich leków, firmy farmaceutyczne robią to po to, żeby w razie W mieć czyste ręce. Osobiście nie spotkałem się z kimś, ani nie spotkałem się z opinią na forach, żeby ktoś dostał nowotwór. Radziłbym się tym nie przejmować. 

Nerwica czyt. zaburzenia lękowe to choróbsko, które dotyka całego ciała. Objawy są na tyle szerokie, że ciężko wszystkie wymienić. Zapewne i jedno i drugie. Sertagen jako ssri w początkowych tyg leczenia może nasilać objawy nerwicy. Najważniejsze to wytrzymać i systematycznie brać lek. Zauważalne pozytywne efekty zazwyczaj ludzie zauważają po 3 tygodniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×