Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, oko.grzegorz napisał:

Sertra ma profil aktywizujacy wiec w padaczce raczej nie jest wskazana. Lepsza reakcja moglaby byc na citalopram, escitalopram, fluwoksamine

Nie zgadzam się . Po 1 jako pierwszy lek sertre dostałam przy padaczce od neurologa . Po 2 działał najlepiej z wszystkich ale długo się wkręcał. I działa altywizujaca po czasie i dzięki temu skoczyłam studia i wiele wiele dziesiątej kursów. Motywuje bardzo . No Escitalopram wcale na mnie nie działam , fakt próbowałam tylko 6 miesięcy ale to była męka. Mysle ze na każdego co innego działa wiec żadnego leku nie można skreślać . Chociaż podejrzane jest dostanie padaczki po sertralinie, może jakaś krzyżówka z innymi lekami była @edi2933 ? Nic nie jadłeś w tym czasie z leków i nie piłeś czy coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, localhost85 napisał:

Nie zgadzam się . Po 1 jako pierwszy lek sertre dostałam przy padaczce od neurologa . Po 2 działał najlepiej z wszystkich ale długo się wkręcał. I działa altywizujaca po czasie i dzięki temu skoczyłam studia i wiele wiele dziesiątej kursów. Motywuje bardzo . No Escitalopram wcale na mnie nie działam , fakt próbowałam tylko 6 miesięcy ale to była męka. Mysle ze na każdego co innego działa wiec żadnego leku nie można skreślać . Chociaż podejrzane jest dostanie padaczki po sertralinie, może jakaś krzyżówka z innymi lekami była @edi2933 ? Nic nie jadłeś w tym czasie z leków i nie piłeś czy coś ?

Zoloft dostałem od psychiatrii październiku łykałem 25mg na początku potem 50mg po dwóch tygodniach 100mg dostałem atak padaczki postaci upadłem nagle na podłogę matka mówiła do mnie dopiero po chwili odpowiedziałem nie wiedziałem czemu znalazłem się na podłodze co się stało utraciłem świadomość miałem remisję padaczki wziąłem pregabalinie clonozepam na atak paniki lamitrin zoloft brałem przez miesiąc zoloft zablokował mi wytrysk objawy ataku paniki minęły duszności minęły więc odstawiłem tylko zoloft na miesiąc było ok niestety duszności wrócili mam napadowe trzymają mnie dwa tygodnie potem spokój mam więc wziąłem 100mg zoloftu mięsień sercowy nawala  mnie strasznie uczucie odstawiłem ból trochę się zmniejszył muszę do kardiologa znowu iść na ekg biorę tylko pregabalinie lamitrin teraz lutym brałem paroksetynie lepiej na mnie działała miałem spokój od duszności i ataku paniki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co dobrego o sertralinie powiedziałem cofam. Owszem z początku lekko fajnie aktywizowała ale po następnych paru dniach pobudzenie jest nie do wytrzymania. Nie biore dwa dni i nadal jestem pobudzony mam nadzieje że niedługo to pobudzenie minie. Aż zdziwiłem sie ze tak mocno pobudza. Brałem 100 mg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wróciłam do sertraliny 50mg.

4 godziny temu, oko.grzegorz napisał:

Komuś tez na serce zle dzialala sertra?

może nie tachykardie, ale coś się dzieje z tym sercem jakby szybciej biło. Nie jest to tak niepokojące jak po Latudzie. Takie są moje spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, liptint napisał:

ostatnio wróciłam do sertraliny 50mg.

może nie tachykardie, ale coś się dzieje z tym sercem jakby szybciej biło. Nie jest to tak niepokojące jak po Latudzie. Takie są moje spostrzeżenia.

mało powiedziane, no też zależy od dawki pewnie. A neuroleptyków nie jem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, localhost85 napisał:

Ja. Biorę od tygodnia. Biegunka była aż musiałem/am brać stoperan itd . Ale przeszła w 3 dzien

Zadroszcze ja mam od jakiegoś czasu około 2h po zażyciu leku rozwolnienie 😭i nie wiem czy to może być od tego, skoro zaczęłam brać Asertin w grudniu.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ju467 napisał:

Zadroszcze ja mam od jakiegoś czasu około 2h po zażyciu leku rozwolnienie 😭i nie wiem czy to może być od tego, skoro zaczęłam brać Asertin w grudniu.. 

nie ma czego zazdrościć. Zmieniam paroksetynę na sertraline i obecnie biorę swą mega mocne SSRI a jeden wolno odstawiam. Cały tydzień głowa mnie bolała na maksa od sertraliny albo tej mieszanki nie wiem . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, localhost85 napisał:

nie ma czego zazdrościć. Zmieniam paroksetynę na sertraline i obecnie biorę swą mega mocne SSRI a jeden wolno odstawiam. Cały tydzień głowa mnie bolała na maksa od sertraliny albo tej mieszanki nie wiem . 

A czy to możliwe żebym po takim czasie brania tego leku miała teraz skutek uboczny w postaci rozwolnien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ju467 napisał:

A czy to możliwe żebym po takim czasie brania tego leku miała teraz skutek uboczny w postaci rozwolnien?

Raczej nie stricte od leku, prędzej doszukiwałabym się przyczyn np. w tym czy bierzesz go na czczo czy po śniadaniu/ popijasz kawą/wodą etc.  Ogólnie odżywianiu bym się przyjrzała w porach brania leku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, acherontia styx napisał:

Raczej nie stricte od leku, prędzej doszukiwałabym się przyczyn np. w tym czy bierzesz go na czczo czy po śniadaniu/ popijasz kawą/wodą etc.  Ogólnie odżywianiu bym się przyjrzała w porach brania leku. 

Przez ostatnie 3 dni piłam kawe po wzięciu leku. Kiedy brałam lek byłam po śniadaniu. Zaczyna mnie to martwić bo dziś nie piłam kawy a i tak miałam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam głupie pytanie. Od zawsze mam problem z połykaniem tabletek. Dzielę je. Tak, mam 27 lat i nie umiem połykać kapsułek.

Wszystkie preparaty z sertraliną są opisane jako "tabletki powlekane" i nie mogę znaleźć informacji czym tak właściwie różnią się od kapsułek i jaka to jest tak właściwie formą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem kiedys ze sertra to obiecujacy lek, pozniej napisalem ze to szajs bo pobudza ( bralem 100 mg), teraz zastanawiam sie nad powrotrm do niej ale sprobowaniu zmniejszyc dawke tj 50 mg. Na 100 mg czulem zbyt mocno norarrenaline. Dopamine tez bylo czuc.

Ktos opisze mi czego moge spodziewac sie po 50 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 22:17, Ju467 napisał:

Czy ktoś z Was miał może rozwolnienia przez Asertin? Biorę od grudnia, a od 24 grudnia 2 tabletki dziennie.. i dokuczają mi rozwolnienia 

Ja pierwszy raz jak zaczęłam brać to miałam rozwolnienie prawie 2 miesiące, przeważnie od godziny do dwóch po zażyciu tabletki, ale pamiętam, że brałam je wtedy na czczo i czasem nawet stoperan nie pomagał tak szybko, a jak zaczęłam brać z posiłkiem to minęło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, truskawkowa napisał:

Witam 🙂

Ile trwają przeważnie skutki uboczne asentry? Wzięłam dziś 3 dawkę 25 mg i od samego początku jest fatalnie.. wymioty, bóle brzucha, uczucie gorąca, nasilone lęki, niepokój, senność.... Przez to wszystko, aż boję się brać ten lek..

U każdego to kwestia indywidualna, ale myślę, że tydzień-dwa. 3 dzień to jeszcze bardzo wcześnie. Niczym się nie przejmuj. Organizm musi sobie przetworzyć nową, silną substancje. Przetrzymaj na spokojnie, nic Ci nie grozi. Jeśli poczujesz się tragicznie, to skontaktuj się z Twoim psychiatra i Ci doradzi co robić.

Taj doradzam, bo ja bym tak zrobiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, truskawkowa napisał:

Mam nadzieję, że lek zadziała.. nie potrafię funkcjonować, całe dnie leżę w łóżku bo boję się wstawać, strach przed zemdleniem, śmiercią.. dodam, że przechodziłam teraz covid do 14 stycznia przez co lęki są jeszcze większe w obawie o zdrowie :(

Znam tą sytuację. Jak to przetrzymasz, to potem przetrzymasz już wszystko w życiu :DDaj czas sertralinie. Jezeli nie spełni swojej roli, to jest wiele innych leków, których można sprobowac. Poszukaj psychoterapii - leki wyciszają lęk, ustawiają lekko fizycznie, ale w leczeniu lęków NAJWAŻNIEJSZA jest psychoterapia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×